COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 8

  • 866 579
  • 22 549
  •   3
Отговори
# 20 595
  • София
  • Мнения: 9 862
Благодаря за отговорите ви по моя въпрос!
Моя приятелка лекар, на която мисля и писна да обяснява колко нямат смисъл тестовете за антитела, вчера пусна на стената си статия и интервю по тая тема с коментар, че е много добре обяснено.
Ето я:
https://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Zashto-ne-se-priznava-nal … iiata_175830.html

# 20 596
  • Мнения: 3 331
В нашето семейство какво се случи: неваксинирани, непреболедували, с професии, свързани с директен контакт с различни хора, не сме работили дистанционно. През август тежко се разболя татко, който не живее с нас. Грижехме се/основно аз/ за него, като отидох да живея при него, защито беше на легло. Не се заразихме и двамата с мъжа ми от него. След това се ваксинирахме. От вчера мъжът ми е пизитивен, като си се пази, както и преди. Контактите, работата, ежедневието му е същото както и преди. Фори не знае за болен около него. Сега обвинява мен че го убедих да се ваксинира. Вече не знам какво да мисля. Около нас почти няма ваксинирани и преболедували. От 4 с ваксини, мъжът ми е вторият заразен.

# 20 597
  • Мнения: 4 075
За какво се оказа, че са пред фургоните  - не са ваксинирани повечето или заради някакви бъгове в системата не могат да извадят самите сертификати (но са преболедували официално или са ваксинирани)?
Масово не са ваксинирани. Оправдават се с преболедуване преди 8-10 месеца или просто нежелание да се ваксинират.

Щом лекарите не се ваксинират, как очакваме всички останали да сложат ваксини и да постигнем онези 70%?

# 20 598
  • Мнения: 2 889
Шеф на клиника в Пирогов пред Нова: Нали целта на ваксинациите е да се изработят антитела? Е, защо не признават нашите!?

# 20 599
  • София
  • Мнения: 3 797
Шеф на клиника в Пирогов пред Нова: Нали целта на ваксинациите е да се изработят антитела? Е, защо не признават нашите!?

За мен е напълно прав.

# 20 600
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
За последен път ще кажа в тази тема, за Вас Джет, лекарите са ваксинирани и % вече стига 80. Вчера министърът го каза и в телевизора.

Последна редакция: чт, 21 окт 2021, 08:18 от Leika_moja

# 20 601
  • Мнения: 19 018
Пирогов обмисляли и за ваксинация през нощта, за да няма струпване сутрин.

# 20 602
  • София
  • Мнения: 12 163
Вече не знам какво да мисля. Около нас почти няма ваксинирани и преболедували. От 4 с ваксини, мъжът ми е вторият заразен.
Виж данните, какво да мислиш. Такъв мазаляк е, че добре, че сте ваксинирани, защото поне имате намален риск от хоспитализация и смърт. Ваксините биха предпазвали и от заразяване, ако са ваксинирани всички. Иначе и конвенционалните ваксини не държат, когато хората не са вакснирани, имаше достатъчно случаи на ваксинирани болни от Морбили, например.

Не водя представителна извадка, но познавам много лекари и зъболекари, всички са ваксинирани и то отдавна. Вече имат и трета доза. Неваксинираните медицински лица са мед. сестри и санитари, предполагам.

# 20 603
  • Мнения: 9 664
Снощи говорих с познат. Работи в болница. В тяхното отделение са 25 човека персонал. 2ма (двама) са ваксинирани. Днес смятат да вдигат бойкот и да подават молби за напускане...
(лично аз смятам, че в крайна сметка днес/утре ще "клекнат" и ще си изберат работата)

Личната лекарка на родителите ми е твърдо против ваксините и е убедила голяма част от пациентите си да не се ваксинират (а тя е страхотен професионалист по принцип). Не е ваксинирана.
Моята ЛЛ нито убеждава, нито разубеждава. Като в магазин - ако искаш, получаваш. Толкоз. Тя е ваксинирана.
Друга позната, също лекар, е твърдо "за" ваксините и е убедила всички около нея да се ваксинират.

Напълно разбирам объркването в хората. В крайна сметка не сме медицински лица и е логично да търсим мнение от такива. А те са толкова разнородни.

# 20 604
  • Мнения: 4 075
Шеф на клиника в Пирогов пред Нова: Нали целта на ваксинациите е да се изработят антитела? Е, защо не признават нашите!?
Това се обяснява десетки пъти от половин година насам.

За последен път ще кажа в тази тема, за Вас Джет, лекарите са ваксинирани и % вече стига 80. Вчера министъра го каза и в телевизора.
На този министър не му вярвам и на една дума. Явно всички останали 20% неваксинирани лекари работят в пирогов, както видяхме всички тази сутрин  Simple Smile да бе, да!

# 20 605
  • София
  • Мнения: 424
За последен път ще кажа в тази тема, за Вас Джет, лекарите са ваксинирани и % вече стига 80. Вчера министъра го каза и в телевизора.
Благодаря Лейка, т.е. да разбирам , че основно сестри и санитари не са ваксинирани.

# 20 606
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
Няма професионалист, който да постави умишлено пациент в риск. Толкова за Вашата ЛЛ айс.

Вярвайте на когото искате. Най-вече на дружината на Пепи Атанасов с 20 души пред камерата...
Личните впечатления нямат никакво значение когато има официални данни.

# 20 607
  • София
  • Мнения: 11 476
За какво се оказа, че са пред фургоните  - не са ваксинирани повечето или заради някакви бъгове в системата не могат да извадят самите сертификати (но са преболедували официално или са ваксинирани)?
Масово не са ваксинирани. Оправдават се с преболедуване преди 8-10 месеца или просто нежелание да се ваксинират.

Щом лекарите не се ваксинират, как очакваме всички останали да сложат ваксини и да постигнем онези 70%?
Според мен днес ще отложат мярката със зеления сертификат за няколко седмици или месец....

# 20 608
  • Мнения: 2 889
За последен път ще кажа в тази тема, за Вас Джет, лекарите са ваксинирани и % вече стига 80. Вчера министъра го каза и в телевизора.
Благодаря Лейка, т.е. да разбирам , че основно сестри и санитари не са ваксинирани.
Същият  шеф на клиника каза, че нощната смяна са един лекар, една сестра и една санитарка. Помолил ги да изчакат. Както и за помощ тримата лекари и четирите сестри със сертификат. Това в клиниката.

# 20 609
  • София
  • Мнения: 424
За какво се оказа, че са пред фургоните  - не са ваксинирани повечето или заради някакви бъгове в системата не могат да извадят самите сертификати (но са преболедували официално или са ваксинирани)?
Масово не са ваксинирани. Оправдават се с преболедуване преди 8-10 месеца или просто нежелание да се ваксинират.

Щом лекарите не се ваксинират, как очакваме всички останали да сложат ваксини и да постигнем онези 70%?
Според мен днес ще отложат мярката със зеления сертификат за няколко седмици или месец....

И ще останат само училищата.

Нямат срам.

Общи условия

Активация на акаунт