Седмокласници 2020/2021 - Второ класиране - (19.07 - 25.07)

  • 58 386
  • 923
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: X
Всеки трети седмокласник от приетите в гимназия на първо класиране е пробвал шанса си за по-горно желание. Миналата седмица 9395 ученици научиха в кое столично училище ще продължат средното си образование. 3549 ученици от тях, или 1/3 от всички класирани, са подали заявление за участие във втория етап от план-приема в 8-и клас в София, обясни пред „Монитор“ шефката на образователния инспекторат Ваня Кастрева.

Много малка част от тях обаче са успели да се качат на по-горно желание - само 342 деца. Кастрева обясни, че те са получили тази възможност благодарение на седмокласниците, които са били приети на първо желание, но не са се записали в училището или пък не са подали заявления за участие във второ класиране и съответно не са запазили мястото си.

На втория етап от план-приема са участвали общо 4647 деца. Към тях спадат неприетите на първо класиране 1098 седмокласници и тези, които пробваха шанса си за по-горно желание. Класираните пък са 3892.

„На 21-ви и 22-ри е важно класираните да се запишат с оригинала на свидетелството за основно образование в училище, в което са класирани. Ако не го направят, мястото им ще бъде обявено за незаето на 23-ти и за него ще могат да кандидатстват всички неприети“, обясни Кастрева.

Некласираните ученици пък са 746. От тях 594 са от София и 152 са от страната. Те ще могат да подават документи за третия етап от приема на 26 и 27 юли. Тогава седмокласниците пренареждат своите желания спрямо свободните места.

„Ако си класиран в добро училище, но не ти е първото желание, рискът да изчакваш трябва да се отчете. На третия етап не участват всички училища и паралелки, а само тези, които са свободни“, посъветва шефката на столичния образователен инспекторат.

# 871
  • В реалността
  • Мнения: 214
Паспортът не е изтекъл. От 2 години е. Каза ми, че щом е валиден документ, трябва да се представи при издаване на ЛК. Логика не посочи.

# 872
  • Мнения: 1 380

паспорта никъде не се иска и никаква работа не би свършил.

А, как! Бестито на моята коконка си беше загубила ученическата лична карта и на НВО се яви с международен паспорт.
Свърши си работа в този случай паспорта. Stuck Out Tongue

# 873
  • Мнения: 195
На мен защо продължава да ми стои табът с трети етап за РУО-София празен? Нали уж излезе таблицата в сайта им? Аз искам да видя свободните места, качени в самата платформа. Въпреки, че едва ли ще имаме смелостта да изтеглим документите и да пробваме на трето. Но все пак, може ли списък с училищата-гнезда в София?
Предпилагам, че ще ги виждат само тези, които могат да кандидатстват, т.е. незаписалите се.

Добро утро!
Ако свободните места излизат само на незаписалите се, ще е доста тъпо и необмислено. Не би трябвало да е така, защото макар и статусът да е "записан", мога да видя свободните във Варна, да речем. Съгласна съм записалите се да не могат да ги избират и подреждат докато не се отпишат, но чак пък да не им излизат в системата....Недоумявам защо за София-град на трети етап все още седи празно. При вас как е? И попитах за училищата-гнезда, че не намирам инфо в сайта на РУО-София.

# 874
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045

паспорта никъде не се иска и никаква работа не би свършил.

А, как! Бестито на моята коконка си беше загубила ученическата лична карта и на НВО се яви с международен паспорт.
Свърши си работа в този случай паспорта. Stuck Out Tongue

писах, че никаква рабоата не върши при издаване на първа лична карта не по принцип.

# 875
  • Някъде на край света
  • Мнения: 311
Силви, ето училищата гнезда в София.

https://ruo-sofia-grad.com/wp-content/uploads/2021/06/gnezda_spisak.pdf

# 876
  • Мнения: 195
Buzzy, благодаря!

# 877
  • Мнения: 35 961
и на неучаствали в 1 и 2 класиране полето "трети етап" е празно
вчера се появиха оценките от свидетелството

# 878
  • Мнения: 605
Писах на РУО София за освободеното от сина ми и необявено за трето класиране място в 91 НЕГ.

# 879
# 880
  • София
  • Мнения: 3 561
Писах на РУО София за освободеното от сина ми и необявено за трето класиране място в 91 НЕГ.
Посъветвах моята приятелка, чиято дъщеря избра АК пред Испанската с португалски, да направи същото.

# 881
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
Тези места сега след второ класиране ли са освободени, или след първо?

# 882
  • Мнения: 3 152
Значи пак ще има места за наши и ваши Rage

# 883
  • Мнения: 6 926
Писах на РУО София за освободеното от сина ми и необявено за трето класиране място в 91 НЕГ.
Имам спомен, че писахте, че детето Ви е прието смг с НЕ на второ, а нег на първо. Ако е така Вие не освобождавате място в нег на второ. Места за трето се освобождават ако някой на второ е приет и не се е записал.

# 884
  • София
  • Мнения: 11 998
СМГ с немски, първо желание.
Тази година явно балът на СМГ доста е паднал, интересно защо. Миналата година със сегашните си 482 точки синът ми щеше да бъде под чертата, защото последното прието дете на второ класиране има половин точка повече.
На първо класиране беше приет в 91 НЕГ.
Освободили сте мястото в НЕГ още на второ класиране и то е заето именно тогава. Няма никаква причина да излиза като свободно за трето класиране.

Общи условия

Активация на акаунт