Седмокласници 2020/2021 - Второ класиране - (19.07 - 25.07)

  • 58 408
  • 923
  •   1
Отговори
# 885
  • София
  • Мнения: 3 569
В случая с нашето приятелско дете - на първо класиране беше приета в 1 АЕГ, на второ в Испанската с португалски. Няма никаква логична причина нейното място да не е обявено на трето класиране.

# 886
  • София
  • Мнения: 12 079
Освен ако се е записала в Испанската и после е изтеглила документите си. Тогава мястото трябва да излезе на т.нар. четвърто класиране.

# 887
  • София
  • Мнения: 3 569
Не, въобще не се записа, защото решението за АК го взе още преди да излезе второ класиране.
Сещам се, че миналата година в СМГ първо обявиха 1 място с НЕ и после това място изчезна с някакво неясно обяснение, че били приели двама души с еднакъв бал и така им излизала бройката. И тогава коментирахме, че тези с еднакъв брой би трябвало да са приети надпланово. Единственото обяснение ми е и сега да е станало нещо подобно.

# 888
  • София
  • Мнения: 12 079
И аз си помислих за нещо такова. А с какъв бал е детето?

# 889
  • София
  • Мнения: 2 662
София, Силистра и Търговище не са качили местата в системата.

# 890
  • София
  • Мнения: 3 569
И аз си помислих за нещо такова. А с какъв бал е детето?
461,50.

# 891
  • София
  • Мнения: 12 241
Не, въобще не се записа, защото решението за АК го взе още преди да излезе второ класиране.
Сещам се, че миналата година в СМГ първо обявиха 1 място с НЕ и после това място изчезна с някакво неясно обяснение, че били приели двама души с еднакъв бал и така им излизала бройката. И тогава коментирахме, че тези с еднакъв брой би трябвало да са приети надпланово. Единственото обяснение ми е и сега да е станало нещо подобно.
За СМГ беше точно така миналата година. На предното класиране бяха приели едно дете повече заради еднакъв бал на последното и следващото дете. Но дете с по-висок от последните две приети не се записа и реално първо бяха обявили неговото място за свободно, но ги коригираха, тъй като няма причина вече да има надпланов прием, което е и логично.

# 892
  • София
  • Мнения: 12 079
Вероятно е тази хипотеза.

# 893
  • Мнения: 2 706
Мисля, че можете да поискате подробна справка за всички приети, записали се и незаписали се деца в профила на първо и второ класиране. Информацията е по номер и с бал. Длъжни са да ви я дадат, но има някакъв срок. Не съм сигурна, дали всеки може да я поиска или само заинтересовани лица, но май беше първото.

Последна редакция: сб, 24 юли 2021, 19:45 от Monza

# 894
  • София
  • Мнения: 17 592
Скрит текст:
Аз ще се намеся в предишната тема, без да искам да разпалзвам огъна или каквото и да е било.

Няма нищо лошо едно дете да има разнопосочни интереси, но реално, това дете в момента държи две места - едно в НГДЕК и едно във ФЕГ. Да, мястото във ФЕГ е пуснато, но сами знаете, че много хора няма да рискуват да участват на трето, а на някое детензе на второ за малко не му е стигнало балът. За него може пък ФЕГ да е било най-силното и единствено желание. Дай Боже да влезе в ТУЕС, но през това време следващото в списъка детенце за НГДЕК чака. Това е напълно законно, естествено, който си е изкарал по-висок бал има право на това, но все пак и майките на другите деца са хора и е нормално да са по-емоционални.


Това е важно решение. Не е като да си вземе или не шоколадче на касата, а отзад чака опашка... Логично е да им отнеме толкова време, колкото отнеме - от колкото имат нужда - и да, "купили" са си това време за размисъл и преоценка с висок бал. Не можете да им се сърдите. Имат право, имат нужния бал, гледат да вземат правилното решение...
А то се взема по-трудно при многостранно развито дете. Ако му се отдава само едно е лесно - дерзаеш в тази посока. Но като трябва да прецениш кое от любимите неща е най-любимо... може да има и много чудене.
Да не забравяме, че в общия случай тези деца са се явявали и на допълнителни изпити. По-лесно е, изобщо казано, да посветиш цяла година в подготовката на два изпита, отколкото на 3, 4, 6... и повече в някои случаи. Оставете им време да се насладят на победата и да преценят какво точно да правят с нея.

Скрит текст:
Скрит текст:

Няма морален проблем - детето не "спортува". Кандидатствало е към две различни ведомства  - МОН и МК, а за последното се е подготвило и е положило допълнителен изпит. Класирало се е в гимназия към всяко от тях. Има пълното право, както всяко друго дете, да опита да се придвижи към по-предна позиция.

Ама четете ги тия постове преди да се изказвате. Аз точно това съм написала - че реално проблем няма, но нека проявим всички и малко повече разбиране към майките на чакащи места деца.


Ами те точно това правят - проявяват разбиране и затова казват, че някъде ще освободят място.

Последна редакция: сб, 24 юли 2021, 19:16 от katiABV

# 895
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 104
и на неучаствали в 1 и 2 класиране полето "трети етап" е празно
вчера се появиха оценките от свидетелството

пак не за всички.
Горинич няма оценки от свидетелството. Wink

# 896
  • София
  • Мнения: 17 592
Обаче, при записването в НГДЕК не са ли взели оригинала на дипломата, който БИ трябвало да се пададе за трето? И по мое мнение, ще се наложи отписване, за да се кандидатства на трето


Дипломата трябва за записване, не за кандидатстване.

Миналата година искаха да се покаже оригинал на удостоверението за кандидатстване на 3ти етап. Не можеше да се кандидатства ако не си отписан (независимо къде си записан: мон, мк, чу).


Е на кого да се покаже? На монитора ли?


Ако не се иска отписване, то трето няма да има никакъв риск и всеки би могъл да участва и ще се стигне до кандидатстване безкрай. Хич не ми се вярва да има такава промяна.
Успех на чакащите!


Ако е записано в училище към МОН просто в системата присъства като "записано" и да кандидатства не може изобщо. Но ако е записано в училище към МК, в ЧУ или някакво чуждоземно / дипломатическо / кой знае какво такова, каквото и да е, но не към МОН, то фактически не присъства като записано. Същото се отнася и ако кандидатства в друго РУО (друг град, район (подозирам, за това последното не съм абсолютно сигурна)).

# 897
  • София
  • Мнения: 18 091
Обаче, при записването в НГДЕК не са ли взели оригинала на дипломата, който БИ трябвало да се пададе за трето? И по мое мнение, ще се наложи отписване, за да се кандидатства на трето


Дипломата трябва за записване, не за кандидатстване.


За участие на трето класиране си трябва диплома...Иначе къде ще му излезе краят? Всеки записан/незаписан/доволен/недоволен също ще се пробва за свободните места, особено за по-апетитните, при това без никакъв риск. И така до Нова Година ще се проточи приемът..

Подаването на заявление за участие  на трето класиране  за вече записвани другаде и изтеглили документите си е  на живо, в училище-гнездо, не в платформата на МОН.. Така че и  да си в НГДЕК към момента записан, и в някоя гимназия за изкуства,  пак би трябвало да си изтеглиш дипломата, за да участваш в тотото..Друг е въпросът какво стои в платформата за статус на записаните в НГДЕК , Музикалното, Балетното и сие. Понеже  онези от НУКК нали бяха казали на родителите на седмокласниците още след НВО-то , че уж вече има съгласуване между училищата към отделните министерства. А дали е така могат да кажат родителите със записани в такива гимназии деца.

Последна редакция: сб, 24 юли 2021, 20:09 от пенсионирана русалка

# 898
  • София
  • Мнения: 17 592
Обаче, при записването в НГДЕК не са ли взели оригинала на дипломата, който БИ трябвало да се пададе за трето? И по мое мнение, ще се наложи отписване, за да се кандидатства на трето


Дипломата трябва за записване, не за кандидатстване.


За участие на трето класиране си трябва диплома...Иначе къде ще му излезе краят? Всеки записан/незаписан/доволен/недоволен също ще се пробва за свободните места, особено за по-апетитните, при това без никакъв риск. И така до Нова Година ще се проточи приемът..


Нали и за 3-о класиране се кандидатства през системата, с редене на желания и т.н. Няма как да се иска да се покаже оригинал на дипломата. Няма просто на кого да се покаже. Нали разбираш - сканираното копие... не е оригинал и няма гаранция кога е било направено. Аз го сканирах преди да занеса оригиналът примерно. Не, никъде няма да кандидатства повече до ВУЗ, но по принцип дори да се искаше качване на сканирано копие не би представлявало проблем. Едва ли се очаква преди редене на желанията всеки родител (или дете) да отиде в съответното РУО, да си покаже на служебно лице оригиналът на дипломата, въпросното лице да отбележи някъде из профила, че го е видял... ще стане лудница. Все пак не всички деца са били изобщо класирани или записани до момента...

# 899
  • Мнения: 3 059
По темата за кандидатстването "за спорта",  случаят с magi_sveta въобще не е такъв. Детето си преследва целите на база на извоюваните възможности и БИ ИЗПОЛЗВАЛО всяко от местата, на които е класирано.
Обаче от любопитство прегледах софийските балове и спортиста от Ловеч, който беше кандидатствал в 12 области и приет в 11. Та на второ, ако номерът е на момче е било прието в 73 с немски (предположение предвид, че атакуваше немски паралелки).
Някой е останал под чертата и сега няма да се осмели да рискува. И това не защото някой толкова си ползва извоювани права за избор, а защото този някой е можел да кандидатства от дивана из цялата страна.
Не разбрах и майката с детето с 490+, която е била съвсем наясно, че ще бъдат приети и в софийското СМГ. Не мисля, че са имали нужда от 5 дена отгоре да решат дали да отиде детето в София. Такова решение никой не взема за 5 дни. Ама нали могат.
Трябва във втора област да се кандидатства в гнездо. Ще пътуват наистина заинтересованите и няма да пътуват до 11 града със сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт