Любители на котки - Тема 162

  • 25 750
  • 784
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 22 541
Здравейте момичета отново,

Аз отново с въпрос, защото съм леко притеснена.
Котето има лек секрет от очетата, сякаш сълзят и се събира под тях. С какво мога да почистя? Само тапонче с вода? И от аккво може да се получава?
На ветеринар ще отидем утре.
Дадоха ми го обезпаразитено, както и с какво е минало обезпаразитяването. Котето се чеше обаче и на светлите чаршафи се вижда че падат едни малки черни точици.
Странно ми е как гледани в дома и с майка си може да имат бълхи, но знам ли вече.

# 121
  • Мнения: 18 542
Вчера, съм изтървар на стълбището моя котарак. Осетих се 30 мин след това и го намерих скрит под козирката на стъпалото. Взех го, но след като се прибрахме, забелязах, че не дава  да го пипам отстрани по ребрата. В девет часа, като отидох да му чистя тоалетната, гледам, в урината кръв.  НЯКОЙ ГО Е РИТНАЛ. Днес е на ветеринар, а междувременно е наложен с оцет за да извлече оттока ( така каза вет).
Има ползва защото спа спокойно. Неще обаче да яде. Ако някой знае как поне малко да му дам да хапне, ще съм благодарен да каже.
Ужас! Оставете животинчето и не го карайте да яде. Насила няма да стане, а и те животните си усещат кога им трябва храна и кога не. За ден, че дори и два-три нищо няма да му стане ако не поема храна. Важно е да му предлагате вода, а ако и вода не пие, посъветвай се с ветеринаря.

# 122
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 780
Вода пие!.
   Сега ходи до тоалетна пред 30 мин, кръв няма, или има но не е червено както преди, а просто е тъмна. Като кафява

# 123
  • Мнения: 18 542
Ще се оправи. Пазете го повече за напред щом имате такива ужасни съседи. И моя се опитва да се измъкне в коридора и го е правил веднъж, та следя изкъсо като отварям вратата и не давам да се приближава когато е отворена.

# 124
  • Мнения: 2 993
Vasil,
Стискам палци. Поне за хората знам, че когато е тъмна кръв е вече стара, а не прясна. Изчиства я според мен.

Вещица на море и Katia_s,
Адмирации!

Чарли е много сладък! Аз не съм от разбиращите, за да дам съвет за почистването около оченцето. Но тук съм чела съвет за почистване на такива секрети с физиологичен разтвор.
Момичета, поправете ме , ако бъркам.

Денят ми е усмихнат след прекрасните ви снимки с пухкави красоти. Благодаря!

# 125
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Вода пие!.
   Сега ходи до тоалетна пред 30 мин, кръв няма, или има но не е червено както преди, а просто е тъмна. Като кафява
Да го видят на ехограф?
Дано няма нещо страшно.
Горкият котаран.

# 126
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 780
Ами не дава да го пипам точно където са бъбреците. В интерес на истината, сега е по-спокоен. Явно това с оцета е помогнало до някъде.  В момента си спи.
    Вероятно са му натъртени бъбреците. Дано да е леко.

# 127
  • Мнения: 15 475
Аз не мога да разбера кви са тия хора, бе. Как така ще риташ беззащитно животно, което нищо не ти е направило. Ако тях така ги ритат, хубаво ли ще им е. Преди време даваха репортаж по тв как едни келеши се забавляваха ритайки нищо неподозиращи хора в гръб. И обществото беше възмутено, аз също, защото това е отвратително и престъпно. Ама като се ритат животни, кво толкова, то животно, да не е човек. Уф, ядосах се.

# 128
  • Мнения: X
Вчера, съм изтървар на стълбището моя котарак. Осетих се 30 мин след това и го намерих скрит под козирката на стъпалото. Взех го, но след като се прибрахме, забелязах, че не дава  да го пипам отстрани по ребрата. В девет часа, като отидох да му чистя тоалетната, гледам, в урината кръв.  НЯКОЙ ГО Е РИТНАЛ. Днес е на ветеринар, а междувременно е наложен с оцет за да извлече оттока ( така каза вет).
Има ползва защото спа спокойно. Неще обаче да яде. Ако някой знае как поне малко да му дам да хапне, ще съм благодарен да каже.
Ужас! Оставете животинчето и не го карайте да яде. Насила няма да стане, а и те животните си усещат кога им трябва храна и кога не. За ден, че дори и два-три нищо няма да му стане ако не поема храна. Важно е да му предлагате вода, а ако и вода не пие, посъветвай се с ветеринаря.
Това не е съвсем вярно. Без храна не бива да стоят, без вода могат. Котките развиват бъбречна недостатъчност ако не се хранят дори един ден (никаква храна).

# 129
  • Мнения: 18 542
Щом неиска да яде, значи има причина. Инциденно, за броени дни няма да развие бъбречна недостатъчност от липса на храна. Ако беше така, половината от уличните щяха да са с неработещи бъбреци. Няма живо същество, което да развие заболяване, ако не се храни няколко дни, освен ако не е хронично недохранване. Еволюционно няма никаква логика та аз не бих се притеснявала. Пък и животното си има вет, не вярвам да се стигне до някакви сериозни проблеми поне по тази линия.

# 130
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Пишкането на кръв е сериозно и според мен котето трябва да се види на ехограф и да се направят изследвания.
Ако е някаква бъбречна недостатъчност...
Не знам.Пак вет да го види.

# 131
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 780
Пишкането на кръв е от удъра. Видях къде е бил ударен. Напишкал се е от болка пред вратата им. Обещах им е ще им го върна.
   Вет каза, че са му натъртени бъбреците, и няма какво да му даде, освен успокоително

# 132
  • Мнения: X
Щом неиска да яде, значи има причина. Инциденно, за броени дни няма да развие бъбречна недостатъчност от липса на храна. Ако беше така, половината от уличните щяха да са с неработещи бъбреци. Няма живо същество, което да развие заболяване, ако не се храни няколко дни, освен ако не е хронично недохранване. Еволюционно няма никаква логика та аз не бих се притеснявала. Пък и животното си има вет, не вярвам да се стигне до някакви сериозни проблеми поне по тази линия.

Еволюционно... То, че няма да умре на мига - няма. Ей на, недохранени и болни, улични котки има много. Не всички животни складират излишна мазнина, че да се хранят с нея и да издържат няколко седмици или месеца.
В природата, дивите котки, винаги намират храна. Това не са мигриращи или хиберниращи животни, които да издържат дълго без храна.
И да, прочетете ако искате, че ако котка не се храни повече от ден, започват проблеми с вътрешните органи. Не е нужно да отслабне видимо, за да има проблем.

Василе, когато видиш оня, който го е ритнал, наритай го и ти. Да си знае. Да няма свидетели, ако подаде жалба - паднал е по стълбите.

Последна редакция: пт, 23 юли 2021, 12:03 от Анонимен

# 133
  • Мнения: 2 993
Аз не мога да разбера кви са тия хора, бе. Как така ще риташ беззащитно животно, което нищо не ти е направило. Ако тях така ги ритат, хубаво ли ще им е. Преди време даваха репортаж по тв как едни келеши се забавляваха ритайки нищо неподозиращи хора в гръб. И обществото беше възмутено, аз също, защото това е отвратително и престъпно. Ама като се ритат животни, кво толкова, то животно, да не е човек. Уф, ядосах се.
[/size][/size]

Преди два дни закарах мама с кола. Няма 40 км от София. На междуселски път бутнати и на място оставени две котенца. Още го преживявам. Защо аз винаги успявам да спра, когато ми изскочи душичка. Имам чувство, че сякаш е нарочно.
И да ме прощава Господ, ако греша, ама това бездушие към животинки го срещам само в България.
Гледам онзи ден по новините в Нидерландия за наводненията. Няма пострадали хора или домашни любимци, но народа загрижен за горските животни!!!
Обикалят с лодки и спасяват зайци. Тревожат се за стадо бикове. За диви коне нещо даваха.
А какво има в нашите души та такова отношение към котенцата беззащитни.
Общината не само няма да им осигурява храна и кастрация, ами и иска да глобява хора, които се грижат за тях.
Не знам как да го квалифицирам.

# 134
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 780
ХРАНИ СЕ. Ох толкова се успокоих. Така не ме е боляло сърцето никога от мъка.
А междувременно, този който я ритна, вече му е отмъстено.

Общи условия

Активация на акаунт