Любители на котки - Тема 162

  • 25 543
  • 784
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 11 502
Какво значи когато котето рие с краче до паничкта с храна?
Яде, ри с краче, после се накисна в легена с вода, пи и накрая се изака. За психиатър сме.

JoyJoy Том много често го прави. Все едно си заравя храната.
Според ММ - защото купичките са му в банята, му миришело на тоалетна и съответно си мисли, че храната е тоалетна и заравя Joy
А моите наблюдения са, че го прави, когато вече не иска от тази храна, а иска да му сложа друга.

# 91
  • Мнения: 18 542
Какво значи когато котето рие с краче до паничкта с храна?
Яде, ри с краче, после се накисна в легена с вода, пи и накрая се изака. За психиатър сме.
Моят рие като излезе от тоалетната и отиде веднага до паницата с храна, а също често когато храната (консерва) е постояла по-дълго неядена. Мисля, че усеща неприятна миризма и за това го прави.

# 92
  • Мнения: 4 116
Ами съвсем прясна беше. Мисля, че означава, че се е наял и символично зарива.

Последна редакция: чт, 22 юли 2021, 12:07 от pandorina

# 93
  • Варна
  • Мнения: 25 280
И моите зариват понякога. Не съм се замисляла и търсила връзки защо го правят. Май наистина като ядат известно време и са позаситени.

# 94
  • Мнения: 18 542
Това също може да е. Не е нещо което индикира проблем във всеки случай това е най-важното.

# 95
  • Мнения: 22 459
Сега се чух с децата, младежа се е изпишкал в тоалетната си. Simple Smile Успокоих се вече.

За възрастта пита някой, на 2месеца е точно. Пак е малък, но...за жалост не на всички места ги оставят до 3месеца както е редно.

# 96
  • Мнения: 154
Точно се притесних, че се умълчахте, а то имало нова тема Grinning
Данък

# 97
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ами съвсем прясна беше. Мисля, че означава, че се е наял и символично зарива.
Прави го,когато му е вкусна.
Хари не преяжда.
Обожава пауч и ако не може да изяде всичко наведнъж,го "зарива" за по-късно.
Много пъти съм виждала да го прави.
Месо и гранули не зарива,само пауча,за който се глези,мърка,меси...
Не е акал обаче във водата,в която пие.
Много държи да е прясна,когато излизам рано и се прибирам късно,гледам сутрин и вечер да мия купичката и да сложа прясна вода.
Преди си бях донесла шише със студена,току-що налята вода,взе да го дърпа с лапки и да мяука.От тогава и по три пъти на ден ако мога,му давам прясна вода.

# 98
  • София
  • Мнения: 11 502
Охх, водата. Сменям я 2 пъти на ден, да е прясна, като преди това накисвам и мия купичката. Не и не. Имаме един пластмасов съд леко дълбок, в който по малко маркуче се оттича водата от възвратния клапан на бойлера. Е, от там пие Angry

# 99
  • Мнения: 4 116
Мойто шантавелче много се интересува от канала в банята. Непрекъснато ходи и отмества решетката и бърка вътре с лапа.

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
И ние имаме такава кофа в банята.
Не пие оттам.
Със струята на чешмата си играе,но трябва да е много, много слаба.
pandorina,четох,че тоалетната и купичките за вода и храна трябва да са на поне 2-3 метра разстояние от тоалетната.Понеже всичко е в моята стая,съм ги сложила максимално далеч.
Иначе си играе в другите стаи,но повечето време е при мен или сам в моята стая.Зависи баба му и дядо му в какво настроение са.
Синът не играе с него често.
Иначе го харесват.
pandorina,имаме канал(дупка) между банята и тоалетната.
Ама така смешно да бърка в нея...Целите си лапи напъхва,тясна е за цяла котка.

# 101
  • Мнения: 18 542
Охх, водата. Сменям я 2 пъти на ден, да е прясна, като преди това накисвам и мия купичката. Не и не. Имаме един пластмасов съд леко дълбок, в който по малко маркуче се оттича водата от възвратния клапан на бойлера. Е, от там пие Angry
От купичката си не иска да пие - обръща я, прехвърля храна и цапа водата. Пие от чаша обаче, та съм му определила една и нея му зареждам и стои далече от храната, в друг ъгъл на стаята.

# 102
  • Мнения: 4 116
Добре, че е тясна, че като нищо ще тръгне из канализацията...

# 103
  • Мнения: 10
Здравейте, някой от вас грижил ли се е за сляпо котенце или котка ослепяла след травма или заболяване? Имате ли полезен опит, който да споделите с човек, който обмисля да осинови котенце със специални нужди? Благодаря!

# 104
  • Мнения: 2 886
Здравейте, някой от вас грижил ли се е за сляпо котенце или котка ослепяла след травма или заболяване? Имате ли полезен опит, който да споделите с човек, който обмисля да осинови котенце със специални нужди? Благодаря!
О, адмирации! Предизвикателство ще бъде със сигурност,  но сърцето ви ще бъде удовлетворено!
Осиновихме през зимата изтощена до крайност и, оказа се, много болна кучинка. Въпреки всички грижи,  лекарства, консултации,  не успяхме да я спасим. Много ни е мъчно за нея и почти всеки ден я споменаваме, много ни липсва. Но чувството, че си постъпил правилно, че не си отминал, че беше обградена с грижи и много любов... Ами помага ми. И котката ни е осиновена, намерена от едно 9- годишно момченце в двора им, с двете й братчета на около 2 седмици. Оцеляха като на магия, на 2 часа хранене, изпишване, топлене... Сега е 5 кила и половина и спи в краката ми... Във вашия случай премислете гледали ли сте коте, може ли да осигурите спокойно място, където да е спокойно и защитено, може ли през деня някой да го наглежда. Говорим за дом, нали? Навън няма да оцелее.
Вие сте много специален Човек. Ще се справите.

Последна редакция: чт, 22 юли 2021, 17:54 от Djaky

Общи условия

Активация на акаунт