Отговори
# 60
  • Мнения: 5 816
Аш, лятното училище към АК си е точно на АК. По- миналата година моята ходи 2 седмици и още ги бълнува като много яки. Врънкаше ме и тази, и миналата година. Имат много разнообразни занимания. От театър до тенис. Езикът е по скоро разговорен и за натрупване на думи.  Имаше една американка, мис Шумана.  Още я помни.
Поздравявам ви от едно страхотно място.

# 61
  • София
  • Мнения: 16 105
E, сега, ако ще си мериме местата, аз съм на един час южно от Golden Gates (оригиналните). Ама снимките са ми калпави, в мъгла беше. Мога да пусна лозови масиви Simple Smile и Half Moon Bay.

Fancy е права, от летния лагер, дето си е баш организиран от Колежа, децата, които са го посещавали,  са много доволни.

И Аш е права, 2020 имаше грешка във въпросите за есето. И за матрицата е права Simple Smile.

# 62
  • Мнения: 5 425
Можеш да кандидатстваш и без да си се явил на НВО, просто ще имаш 0 т. Има достатъчно училища, които приемат с бал, равняващ се само на оценките от дипломата. Е, ако искаш по-високобалово училище, явяваш се на НВО и се бориш за всяка точка. Точно както ако искаш АК, явяваш се на техния формат и се бориш за всеки процент. Разлика няма. Само Ежко вижда такава. Joy
Сложи очилата Joy
НВО е еднакво (тъпо) както за Бузема, така и за Испанската. Явно се търси едно и също Grinning

# 63
  • София
  • Мнения: 7 276
А бе не знам кое е тъпо, ама знам, че е много яко да си приет хем в Испанската, хем в АК. И тогава да избереш, каквото душата иска Hug

# 64
  • Мнения: 5 425
А бе не знам кое е тъпо, ама знам, че е много яко да си приет хем в Испанската, хем в АК. И тогава да избереш, каквото душата иска Hug
Най-добре е да си избрал достатъчно рано, за да не губиш напразно време в подготовка за НВО Grinning

# 65
  • София
  • Мнения: 7 276
Фенси, може ли снимка и от плажа? Плииис Hands Pray Hands Pray

И от лозовите масиви Hands Pray

Не разбрах под Golden Gates - the Golden Gate Bridge ли се има предвид? Сан Франциско?

Последна редакция: чт, 22 юли 2021, 09:07 от Аш

# 66
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 286
Ежко, дори в нормална година, изпитът за АК е март, резултатите излизат април. Ако чакаш до април с подготовката за НВО, няма смисъл да се готвиш изобщо. 2020 г. изпитът за АК беше точно една седмица преди НВО.

Пускайте снимки, където сте, да плакнем очи!

# 67
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673


Ти отиди във фейса, има снимки от лагера.

# 68
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 286
Еей, добре че каза. Аз не съм лайкнала страницата им и не ми излизаше на стената. Видях снимките, много са готини децата. Сега разбрах откъде ми е познато това момче Георги, което ги събираше на автобуса и е ментор - това е момчето от СМГ със стипендия за Харвард.

# 69
  • Мнения: 5 816
Снимките от плажовете не са така фотогенични. Океанът за моя изненада тук е топъл. Долу на Порто и около Лисабон беще леден.



Това е плъжът на Дювил.



И Живерни.



Препоръчвам, когото ходите във Версай, да е по време на дни с нощно шоу на фонтаните. Всички фонтани са пуснати с музика и светлина. Също и двореца е осветен. А на главната алея има музикално шоу с огън и накрая в 23 ч. уникална заря над канала.

# 70
  • София
  • Мнения: 9 557
Ежко, пак отиваш в крайности Wink.
Реших да проверя в кои училища са приемали с бал равен или по-малък от 100 и хвърлих едно око на Справката за мин. балове, която Дидева прави. Изводите оставям за вас Simple Smile


Ау, Фенси, голяма красота.
Аз работя, само че не съм офисен, а хоумофисен планктон Sad

# 71
  • В офиса
  • Мнения: 3 996
Аз пък отказвам да се идентифицирам с какъвто и да е планктон. То по дефиницията на Ежко може много да се спори, мен например повече ме дразнят балоните с горещ въздух, а не планктона. Щот планктона в най-лошия случай заема място, ама не ти пречи, а балоните ти се пречкат и трябва да ги заобикаляш, което ти изпива енергията, а понякога даже не е възможно. Балонът е с интелектуални възможности на планктон, ама доста по-високо. И не разбира, че е балон, а се мисли най-малкото за самолет.

Нямам идея какво оценяват на есето в АК. Каквото и да оценяват, на мен ми харесва. Казвала съм и друг път, че синът ми пише с много правописни грешки, особено когато бърза и е под напрежение. "Македонски бъг" му казвам, не е да не знае как се пишат думите, но ги пише както се чуват. И въпреки тоя бъг, имаше по-висок резултат от сестра си на есето.

В едно е прав Ежко, борбата за стотничките на НВО е безкрайно упражнение на нещо ненужно. Не виждам нито една причина да посветиш толкова време не за знания, а за застраховка, че при никакви обстоятелства няма да паднеш под Х точки. Хубавото на изпита на АК е че няма конспект и борбата за % е еднократна, на самия изпит. Доказало се е че безкрайното упражняване в курсове не влияе особено в положителна посока на резултата.

# 72
  • Мнения: 5 425
Ежко, пак отиваш в крайности Wink.
Реших да проверя в кои училища са приемали с бал равен или по-малък от 100 и хвърлих едно око на Справката за мин. балове, която Дидева прави. Изводите оставям за вас Simple Smile
В Иван Апостолов приемат съвсем без НВО.
А и съм чувал, че балът за 18-то училище не бил изисквал допълнителни курсове за НВО. Но пък излизали с отлични познания по Китайски, Корейски или Японски...

# 73
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 286
Аа, в последните години 18-то доста вдигна бала. Тази година даже има спад в бала за СМГ, за сметка на училища от втора група - по-малко деца с х 100 т и повече в диапазона 70-90 т.

# 74
  • Мнения: 5 816
Иван Апостолов е Азбуки, нали?
Ако е така, само ще кажа: не, благодаря! По-добре безплатна и добра ДГ.

Общи условия

Активация на акаунт