1 АЕГ - тема 4

  • 73 211
  • 736
  •   1
Отговори
# 240
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 412
Дали са още час и половина. Коментират го в седмокласната тема, нищо че касае 10 клас.
Успех!

Не, имах предвид в Първа, в някоя от другите стаи, където е имало изпит. Синът ми каза, че не са имали удължаване на времето.

# 241
  • София
  • Мнения: 3 842
Izida, за сгрешени формули не знам, защото младежа беше много лаконичен, но времето не са го удължавали.

Относно това дали сме доволни от гимназията, той да, аз не. Попадна на страхотен клас, създадоха приятелства въпреки двугодишното онлайн обучение, доволен е и от учителите. Аз не съм, първо защото не изискват от тях достатъчно и високите оценки при някои преподаватели се пишат на килограм и второ много се дразня, че някои непрекъснато закъсняват за първия блок.
Но в крайна сметка не аз уча там, за да имам претенции, а той и щом му харесва и ходи с желание, тогава всичко е наред 🙂

# 242
  • Мнения: 22
Izida,

Относно това дали сме доволни от гимназията, той да, аз не. Попадна на страхотен клас, създадоха приятелства въпреки двугодишното онлайн обучение, доволен е и от учителите. Аз не съм, първо защото не изискват от тях достатъчно и високите оценки при някои преподаватели се пишат на килограм и второ много се дразня, че някои непрекъснато закъсняват за първия блок.
Но в крайна сметка не аз уча там, за да имам претенции, а той и щом му харесва и ходи с желание, тогава всичко е наред 🙂

Подкрепям с две ръце горното. Завършваме 8 клас

# 243
  • Мнения: 174
Какво да кажа, 8 клас сме и ние, тя цяла година учебник не е отворила, а има високи оценки, явно съвсем не изискват! Как учат предметите на английски в горните класове, не знам, дано там малко се постегнат, за да разберем, че е на училище !

Последна редакция: пт, 17 юни 2022, 09:57 от jennyb

# 244
  • София
  • Мнения: 3 842

Как учат предметите на английски в горните класове, не знам, дано там малко се постигнат, за да разберем, че е на училище !
В горните класове е по същия начин, както и в осми. За втория език, в нашия случай френски, въобще не ми се говори. Вярно е, че е само четири часа на седмица, но за две години, да не може да върже две изречения на кръст, а да има шест за годината е вече в повече.

# 245
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 412
Не съм съгласна, че  в 9-ти и горен клас е като в 8-ми. Най-малкото се набълбукват с всички останали предмети и искат-неискат трябва да  учат. А ако оценките се пишеха ей така, всички щяха да са отличници. Simple Smile
За втория език, който при моя син е немски, не мога да дам мнение за нивото на преподаване, защото още в 9-ти клас го записах в езикова школа, за да му се съберат повече часове.

# 246
  • София
  • Мнения: 3 842
Моят син тази година не съм го видяла да отвори учебник. Сега когато са първа смяна излиза около 7 часа сутринта и се прибра около 21 часа. До обяд е на училище, следобед на фитнес, с гаджето, с приятели и така всеки ден. Уикендите спи до обяд и след това графика е като през другите дни. Ще завърши с една четворка, три петици и всички останали оценки са му шестици. Едва ли той е изключение и му пишат високи оценки, заради сините му очи и по тази причина смятам, че писането на
шестици е незаслужено.

# 247
  • Мнения: 174
Надяваме се новият директор да предприеме нещо, иначе жалко за доброто училище в миналото!

# 248
  • София
  • Мнения: 3 039
Надяваме се новият директор да предприеме нещо, иначе жалко за доброто училище в миналото!

А от кога има нов директор?

# 249
  • Мнения: 2 990
И отзивите от моето дете са само от осми клас. Доволна е от класа, децата, но с част от преподавателите сме изтеглили къса клечка. Хубавото е, че се сменят от догодина или поне се надяваме.
Определено, обаче, има огромна разлика, която тя е установила когато са замествали при тях други преподаватели.
За жалост този, който е добър и взискателен / по Бел/ им казал, че догодина няма да им преподава. Дано пак имат късмет.

# 250
  • Мнения: 900
Надяваме се новият директор да предприеме нещо, иначе жалко за доброто училище в миналото!
Ще има нов директор ли?

# 251
  • Мнения: 174
Поне така се говори, а и в едно интервю на Стаматов се споменаваше, надявам се, да е истина

# 252
  • София
  • Мнения: 3 039
Надяваме се новият директор да предприеме нещо, иначе жалко за доброто училище в миналото!
Ще има нов директор ли?

Сигурно се има предвид тази статия, но дали ще стане...:
https://fakti.bg/mnenia/685245-dian-stamatov-pred-fakti-elitni-u … nkursite-sa-vajni

# 253
  • Мнения: 2 687
Нали още мин.г. щяха да я сменят директорката. Кой знае...

Като мое наблюдение: Не мисля, че има контрол в училището. Не може да има такава голяма разлика в паралелки в един випуск. Един учител по АЕ да дава домашни, друг не, това са си супер обективни критерии. Или на какво изпитва учител.

# 254
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
Аз също не съм видяла моят да пише домашни, но и не съм вкъщи, когато (ако) го прави. На него лично му е скучно в часовете и за съжаление това изби в неприятна посока, проблем с дисциплината.
ИЗкара ниски оценки на класните по БЕЛ и МАТ, но като не се учи, не виждам друг начин. Останалите оценки обаче са му високи, от участие, домашни, тестове, презентации...не знам явно системата трябва да се промени изцяло. Доста от контролните се въртят като отговори м/у класовете...Ще видим догодина, когато повечето предмети са на АЕ.


arino, не разбрах, за каква разлика м/у паралелките пишеш?

Общи условия

Активация на акаунт