1 АЕГ - тема 4

  • 70 979
  • 736
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 639
Това, че има добри преподаватели по математика ми топли сърцето. Голямо притеснение са ми малкото часове по математика след усилията до тук. И възможността да тръгнат "назад" в гимназията.

# 271
  • Мнения: 2 686
Но не всички преподаватели са така по мат. Трябва да се поинтересувате кой поема подготовката.

# 272
  • Мнения: 24
Предприемаческата паралелка е професионална такава, каквато е и в всички други училища. Може да видите какво ще изучават в сайта на МОН. Просто по програма на МОН се откриват допълнителни професионални паралелки, като в някои езикови съкращават броя на езиковите такива.

П.П. Иван Георгиев по математика им стопява лагерите в час, сигурно в профила доста ги юрка да учат. Много взискателен учител, автор на учебници и помагала по математика.

Относно смените - винаги първи срок са втора смяна, а втори - първа.

Относно учителя по математика  Иван Георгиев, потвърждавам, че е добър учител! Какво имам предвид: Преподава стегнато, не се пропускат часове, почти всеки час има “5 минутки”, от които учениците могат да получат бонуси. Тези бонуси впоследствие могат да повишат оценки от контролни работи. Бонуси се дават и за активно участие. Учителят успява да държи децата нащрек и да не се отпускат. Решава се от учебник и от сборници.

Последна редакция: ср, 29 юни 2022, 12:43 от _Eagle_

# 273
  • Мнения: X
И дъщеря ми е при Георгиев по МАТ. Наистина добър учител, кара ги да учат и ги стимулира. Сега до последно решават НВО-та за 10 клас (моята е 9-ти), докато всички останали учители на практика са ги разпуснали вече.
За мен е обнадеждаващо да видя, че все още има учители от старата школа  - с високи изисквания и с подход.
За други учители по МАТ обаче не са толкова добри отзивите. Наистина е важно при кого ще попадне детето.

# 274
  • Мнения: 2 976
В осми клас, обаче, положението с преподавателя по математика е много зле. То не стига, че дава задачи с непълни и грешни условия на класни и тестове, които после сам не може да реши пред учениците, но това не му пречи да поставя ниски оценки на тях, ами и ги навиква, а наскоро разбрах, че си позволил епитети към един от тях, ако бях на мястото на майката бих сигнализирала. Не знам откъде го са го намерили, за първа година преподава в гимназията, искрено се надавям да е и за последна, остана раздел и половина невзет материал, лятото ще се учи, за да се наваксат пропуските на въпросния.

# 275
  • София
  • Мнения: 371
То вече всеки стана учител. Поне да имат изисквания  и към персонала , не само към децата !
Не трябва да се мълчи !

# 276
  • София
  • Мнения: 2 229
За едни бонуси - за други секира😀. Симпатичен ми е Иван Георгиев, добър преподавател, но тези 5-минутки са му основният метод за изпитване. И ако някой като моят младеж на 4-тата минута загрява как да си реши задачата, то тройката и четворката са му в кърпа вързани. За мен този начин на изпитване не е приемлив, защото децата са различни и бързината в случая не е мерило за познанията.

Последна редакция: ср, 29 юни 2022, 17:15 от Skiorche

# 277
  • Мнения: 54
Като кажете в 8 - ми клас , те са много паралелки на всички ли един и същ по математика и как е положението с паралелките с английски и немски. Виждам , че този Марти Парти си преподава и как се казва кофти учителя по мат. Да ви кажа  честно се стреснах като ви чета.😢

# 278
  • София
  • Мнения: 2 229
Какво разбирате под “как е положението”? Екстра си е.😀
Немски няма да научат в английската, ако това питате, но това важи и за другите езици. Стигат до някакъв “санитарен минимум” и, ако държите да владее втория език перфектно - курсове или уроци.
Дано да се организират родителите да “изритат” Марти, но пък някои го харесват. Аз го определям като “тотал-щета”.

# 279
  • София
  • Мнения: 3 794
Не, учителите по математика за определени  паралелки са един, за други паралелки други. И класа на моя син не попадна на добър учител. В 8 клас беше много взискателна, но напусна гимназията. В 9 клас им дойде нова учителка и така вече две години не съм видяла моя младеж да отвори учебник, но въпреки това и миналата и тази завършва с шест.
Общо взето в гимназията малко са учителите при които се учи много, но за учениците на които не им се учи това е добре дошло. Моят е един от тях и много си харесва училището.

# 280
  • sofia
  • Мнения: 1 472
Ами аз направо да си питам за впечатления от Чунтова, ако имате, ако може на лични. Да се ориентираме, както се казва😊

# 281
  • София
  • Мнения: 2 229
Ами аз направо да си питам за впечатления от Чунтова, ако имате, ако може на лични. Да се ориентираме, както се казва😊
Според сина ми тя ще се пенсионира или тази или следващата година.(така е чул от съученици, на които води ПП)

# 282
  • sofia
  • Мнения: 1 472
Чува се, че Георгиев поема ПП, а тя неговите.

# 283
  • София
  • Мнения: 2 229
Чува се, че Георгиев поема ПП, а тя неговите.
Ако е така, моят син ще вдигне банкет! 😂

# 284
  • София
  • Мнения: 779
Аз само да споделя, че Иван Георгиев и Кокинова са учители от мое време (сега съм майка на 7-мо класник) и дават страхотна подготовка по математика. Върнахте ме в училище с 5 минутките 😂😂😂
В университета ме питаха дали съм завършила математическа гимназия, защото решавах интеграли без проблем 😂
По наше време БЕЛ куцаше, но математиката беше на топ ниво

Общи условия

Активация на акаунт