1 АЕГ - тема 4

  • 73 100
  • 736
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 687
Ами в някои е доста лежерен английският, в други е много сериозен с домашни и т.н.  Една майка се беше оплакала от второто,преди 1-2 стр.

# 256
  • Мнения: 8
Да споделя мнение- ние сме от доволните.
Дъщеря ми завършва 8 клас, падна се при много взискателен класен- непрекъснато пише домашни, правиха презентация на книга на английски, упражняват се.
За математика и БЕЛ има какво да се желае.
Като цяло и средата е много добра и не сме имали никакви проблеми.

# 257
  • София
  • Мнения: 113
И моята дъщеря завършва 8 клас, харесва си училището и средата. Мрънка срещу взискателните учители, включително класната, защото ги затрупва с домашни, но на мен това ми харесва.

# 258
  • София
  • Мнения: 1 178
Здравейте, понеже моят син иска да учи в първа английска (надява се да му стигне бала), но спортува сериозно футбол, искам да питам как приемат това учителите? Идеята е, че понякога се налага да отсъства от училище за участие в мачове. Приемат ли бележки от клуба?

# 259
  • София
  • Мнения: 3 826
Приемат ли бележки от клуба?
Да.
Моят син тренираше таекуондо и трябваше и по - рано да го освобождават от часовете. Искаха ни бележка, че е картотекиран към клуба. Нито един учител не му направи проблем, за това, че си тръгва по - рано или пък защото е отсъствал. Само когато имаше състезания уведомявахме класната и тя му извиняваше отсъствията.

# 260
  • Sofia
  • Мнения: 9 719
Търся отзиви за паралелката с Предприемачество - има ли полезна добавена стойност или е просто някакъв модерен полъх?

# 261
  • Мнения: 646
Привет,
Дали някой може да даде мнение за профилирането след 10 клас. Доколкото разбирам всеки ученик избира по 2 предмета от изброените възможности.
Някой дали може да даде отзив за математиката като профил? Какво е нивото?

# 262
  • Мнения: 1 710
Здравейте!
Предстои ни редене на желания за кандидатстване и се опитвам да формирам мнение за езиковите гимназии, затова чета наред и съвсем се забълбуках Simple Smile Някъде назад в темите за 1 АЕГ прочетох, че различните паралелки са в различни сгради или нещо не съм разбрала? На различни места ли учат? Вероятно въпросът ми е нелеп, но аз винаги съм смятала, че учениците от Английската учат в сградата на ъгъла на Дондуков и Кракра.
И още два въпроса имам Blush
В колко часа започват часовете в двете смени и знаете ли къде мога да видя учебния план на паралелката с предприемачество? Видях в сайта един общ учебен план за всички паралелки, но все си мисля, че трябва да има и по-подробен. Или поне на сайтовете на други училища ги има по-детайлно разписани плановете.

# 263
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
Привет,
Дали някой може да даде мнение за профилирането след 10 клас. Доколкото разбирам всеки ученик избира по 2 предмета от изброените възможности.
Някой дали може да даде отзив за математиката като профил? Какво е нивото?
На сина ми единият профил е математика. Не съм сравнявала дали имат повече часове по математика от другите паралелки. Учат допълнително Елементи на математическия анализ, Изследователски задачи с параметър. Преподава му Иван Георгиев. Доволен е. Не си изкарва лесно оценките.

# 264
  • Мнения: 2 987
Марги, всички са на Дондуков, просто има стара и нова сграда, като едната се ползва съвместно с 112 училище, но двете сгради са в един общ двор.
Първа смяна почват в 7.30, втора в 13.00ч., като при осем часа свършват съответно в 13.40и 19.10ч.
За предприемачеството,не мога да кажа, освен че е нова паралелка и сега са първа година, мисля че чак след 10 клас ще е разликата с другите класове, но може би на които децата са там са по-наясно.

Последна редакция: вт, 28 юни 2022, 17:43 от MianaNia

# 265
  • Мнения: 4 915
Предприемаческата паралелка е професионална такава, каквато е и в всички други училища. Може да видите какво ще изучават в сайта на МОН. Просто по програма на МОН се откриват допълнителни професионални паралелки, като в някои езикови съкращават броя на езиковите такива.

П.П. Иван Георгиев по математика им стопява лагерите в час, сигурно в профила доста ги юрка да учат. Много взискателен учител, автор на учебници и помагала по математика.

Относно смените - винаги първи срок са втора смяна, а втори - първа.

# 266
  • София
  • Мнения: 12 011
Не е професионална Free, профилирана е. Просто профилът не е чужди езици като при останалите, а предприемачество.

# 267
  • Sofia
  • Мнения: 9 719
Голяма мъгла с тия профилирани/професионални. Ако е профилирана с Предприемачество губи нещо като език в дипломата си ли?

# 268
  • София
  • Мнения: 12 011
Какво значи да "губи нещо като език в дипломата"? Английският пак се изучава интензивно и двата езика ще присъстват в дипломата в раздел А /ООП/, а ако бъдат избрани като профил във втори гимназиален етап, ще фигурират и в раздел Б /ИУЧ-ПП/. Просто в езиковите паралелки първите два профила са двата чужди езика, а в Предприемачество - предприемачество и ИТ/ГИ. И в двата случая избират допълнителни профили в 10-ти клас.

# 269
  • Мнения: 4 915
Да, моя грешка. Благодаря за включването. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт