Семейни отношения и пари

  • 10 540
  • 272
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 35 288
И всичко това безплатно.
После, меркантилни сме били…

# 136
  • Мнения: 15 033
Здравейте. Обръщам се към вече семейните двойки,бих искала да попитам как разпределяте финансите си,по-равно,всичко делите до стотинка или както дойде?  Simple Smile
Абе има един отговор, който като че ли не съм срещала вече толкова години и теми.
Парите трябва да са разпределени така, че никой да не остава без пари за нуждите си, никой да не ощетява другите заради себе си, никой не харчи за себе си така, че друг да си бърка до дъното на джоба. Това положение е различно за различните семейства и стандарти, но принципът е еднакъв.

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 23 836
Аз пък не мога да разбера какво тооооолкова се пазят тия мъже! Какво толкова има мъжкия участник в темата, че да казва, че жените са меркантилни? Яхти, хеликоптери, частни острови? Най-вероятно няма. Е какво толкова ще му вземат меркантилните жени, от които така старателно се пази? Тристайна панелка?

# 138
  • Мнения: 10 998
За мъж и аз искам кръстоска между банкомат, кошче за душевни отпадъци и вибратор..

# 139
  • София
  • Мнения: 35 288
От баба му.

# 140
  • Мнения: 6 930
С това горното на Narcissa съм много съгласна! Номерът е в баланса. Като почне единия да брои ст'инките и покупките на другия... баланса е избягал. Или някой не изкарва достатъчно пари 😄, няма значение мъжа или жената, зависи от способностите, възможностите и желанието на двамата. Само ще кажа, че аз хубаво във връзка, в която съм изкарвала повече пари, не съм видяла. Не повлия добре на мъжа 😄. Сега подобни въпроси не стоят на дневен ред и всичко се получава естествено и без напрежение.

Последна редакция: чт, 29 юли 2021, 23:24 от tuali

# 141
  • Мнения: 3 505
Аз пък не мога да разбера какво тооооолкова се пазят тия мъже! Какво толкова има мъжкия участник в темата, че да казва, че жените са меркантилни? Яхти, хеликоптери, частни острови? Най-вероятно няма. Е какво толкова ще му вземат меркантилните жени, от които така старателно се пази? Тристайна панелка?
И тристайна панелка да бъде, що да не си я пази! Сори, но всяка, която мисли, че трябва да бъде издържана, глезена и т.н, защото била жена, иска да търгува с междубедрието си. Друг въпрос е кой успява да го изтъргува и кой не.

# 142
  • Пловдив
  • Мнения: 23 836
Сега се поласках, мен ме издържа мъжа ми 11-12 години. Изцяло. Добре се търгувам значи.

# 143
  • Мнения: 3 350
И мен ме издържа вече 16 ! Добре съм се продала значи

# 144
  • Мнения: 7 521
Да дам и мойта стинка :
" Мъж без пари го обича само майка му "
Кратко и изчерпателно по темата.

# 145
  • Мнения: 15 033
А аз не мисля, че е точно търгуване, освен в едни много конкретни случаи от този тип, но тук не говорим за него, а за жени, които вършат работа вкъщи. Ако мъжът е толкова ербап - да 'уволнява' жената и да наеме прислуга. Ще установи бързо, че услугите на прислугата са ограничени, скъпи, а крайният резултат е много далеч от нищоправенето на една жена-домакиня.
Тука, разбира се, обикновено се включва някой да обяснява как сам си оправя дома, уюта и комфорта. С айробот , фудпанда и химическо. И като влезеш у тях, много си личи, че сам се оправя - по хотелския вид на жилището с нула отпечатък от присъствие, понеже изисква движение, грижи, усилие.

# 146
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 879
А може ли някой дето живее сам, без мъж и дете да е толкова вещ? Питам за една приятелка.
Какво значение има дали жена чисти в къщи или използвам робот и се храним на ресторант? Това са решения, които двойката взема.

# 147
  • Мнения: 859
Продължавам да не разбирам злобата на все повече мъже (прозира и при писалите тук) към жените. Ей, голям ужас тези жени да се почувстват и ЖЕНИ, а не само съпруги, майки и домакини.. Страшно, ужасно, недопустимо, ако вместо да са сгрухани от блъскане на 100 фронта и повлекани, ходят и по магазини, кръчми и почивки, а не от работа до Женския, детската градина и вкъщи.. Или вместо домати и перилни препарати, са си купили още една рокля и козметика, различна от кремчето за 5 лв. от супера. Задължително трябва да са кифли и използвачки, друг извод няма.

И още по-голям ужас да имат до себе си МЪЖЕ, на които не им се свиди жена им да цъфти и да се радва на живота, защото знаят, че такава жена има по-голям шанс да се задържи дълго с тях и те да цъфтят покрай нея.

И съм напълно права с мнението по-нагоре - в масовия случай става въпрос за мъж, който няма от какво да се страхува от златотърсачки. Дишайте, масово българките по любов се женим! Ако бяхме всичките златотърсачки, много мъже щяха сами да си стоят. Вместо да пророкувате с наслада, че гледаната жена ще я зарежат, бият и оставят без коженото палто и джипа, по-добре се огледайте и замислете за собственото си поведение и отношение. Не, не ви отхвърлят и зарязват жените, защото сте бедни, а защото сте стиснати и дребнави. А такъв човек не може да бъде партньор в живота. Всъщност, истинските златотърсачи в случая са точно такъв тип мъже - жената да е скромна, да не иска нищо, да ги издържа, изхранва, изплаща кредити и да си ги отглежда с децата им. Днес това е жената-мечта. Издържаните жени са екзотична рядкост в наши дни.

И да, редно е човек в семейство да мисли за бюджета като общ и нуждите на двамата да са приоритет пред "АЗ", но не и когато другият му брои хапките и държи сметка, че си позволява и да диша. Скромна съм, не държа на скъпи дрехи и придобивки. Склонна съм да се лишавам от много, за да има за НАС. ММ винаги ще намери в хладилника всичко, което обича, както и за всеки празник ще има хубав подарък. Но с някакъв си Скрудж да си тровя живота - категорично НЕ!

А иначе финансите не са константа, всичко се случва и с двамата.

# 148
  • София
  • Мнения: 38 861
А аз не мисля, че е точно търгуване, освен в едни много конкретни случаи от този тип, но тук не говорим за него, а за жени, които вършат работа вкъщи. Ако мъжът е толкова ербап - да 'уволнява' жената и да наеме прислуга. Ще установи бързо, че услугите на прислугата са ограничени, скъпи, а крайният резултат е много далеч от нищоправенето на една жена-домакиня.
Тука, разбира се, обикновено се включва някой да обяснява как сам си оправя дома, уюта и комфорта. С айробот , фудпанда и химическо. И като влезеш у тях, много си личи, че сам се оправя - по хотелския вид на жилището с нула отпечатък от присъствие, понеже изисква движение, грижи, усилие.
Наскоро видях такова "хотелско" жилище, с чистачка. Кухнята явно не се ползваше.

# 149
  • Мнения: 18 369
С БНД бяхме с драстично различни доходи (аз с повече). Предложих му да има карта, с която да има достъп до моята сметка, отказа. Винаги е гледал да не ме ощетява финансово и да се придържа към харчене само на своите пари. Инак не беше комплексиран от разликата въобще. Общо взето темата за парите не ни вълнуваше и двамата.

Общи условия

Активация на акаунт