Петокласници 2021/2022

  • 34 769
  • 745
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 2 320
Официална информация при нас няма, разпространиха се някакви имена между родителите, предполагам са достоверни, но така или иначе нищо не ни говорят. Родителската среща е другата седмица, ако кажат необходимите помагала, ще могат да се купят от Алеята на книгата.

Последна редакция: чт, 02 сеп 2021, 19:40 от sali

# 106
  • Мнения: 235
Никак не обичам да ми звънят в раб. време и затова не вдигам. Днес обаче по случайност отговорих и кой беше? Новата класна. РС на 9-ти, но понеже няма да сме в града, за мен отпада. Знам малко от съучениците, за останалата част нямам идея. Все още сме на ваканционна вълна и не мисля за училище. Нищо не съм купувала, като чуя изискванията на учителите, тогава.

# 107
  • Мнения: 12 456
И ние до вчера нямахме яснота, днес не съм проверявала за нова информация. Класът си е същият. Разбира се може да има напуснало и придошло дете, но едва ли ще има големи промени. Профилирани са от първи клас с език и няма как да ги правят отново. Но и в другите училища в града ни не съм чувала да има практика като в София за преразпределяне на учениците по класове.
През юли ни написа началната учителка за проекто класен - мъж. За учителите - пълно затъмнение. Относно родителската чух, нещо за края на септември. Не мисля, че е редно в пети клас точно да е в края на септември като са минали и входните нива, но каквото, такова. Аз тази година ще съм на две смени и ще влизам и в двете, та може и да не мога да отида на родителската. Относно изискванията - бих спазила, ако ги знам преди 15-и септември. Не знам за другите петокласници, ама на моята не разчитам да разбере и запише всичко точно, а на развален телефон не ми се играе.
Поздравления за училището, което е изпратило списък с нужното от сега.
Първокласникът ми ще има РС на 7-и септември. На 9-и двамата са канени на РД, а синчето и на 11-и. 😭

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 239
Молете се да започнат присъственно училище, другото ще го наредим някък си!

# 109
# 110
  • Пловдив
  • Мнения: 239
Да,но както си менят изказванията през два часа не се знае до 15.09. какво ще измислят...

# 111
  • Мнения: 2 559
Мхм, затвориха нощните заведения, за да не се коментира отново, че дискотеките работят, а учениците са онлайн. Та... до 15.09 има още доста време.

# 112
  • София
  • Мнения: 4 581
В училището на големите има дати за РС само за 8 клас. Струва ми се, че и за 1 и 5 би било добре да има. Но няма засега.

Класната на голямата беше ясна предварително - майка с по-голямо дете от предходния випуск даде инфо. Но сега нямам никаква 'вътрешна' информация за текущия петокласник.

# 113
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Никаква информация за петокласника и вкъщи! Случайно срещнах майката на съученик, поразговорихме се, тя с лек ужас ме пита: "Нали не знаем още класната? Нали децата не са получили нови учебници още? Да не би да са ги дали и само ние да не сме разбрали?". А аз, разкъсвана до момента от същите притеснения, лежерно й казвам: "Споко, ще отидат на 15-ти в училище, все някой учител ще си ги хареса, пък тогава и учебници, и всичко..." Просто съм в потрес как от училището никой никаква комуникация с родителите не търси! Поне за дребоса в детската градина вчера ми се обадиха.
Относно раниците - тази, която купихме за 1 клас, се оказа много здрава и сполучлива. На марката Пулс избрахме. Но за съжаление е с малко по-малък габарит от стандартните, а оттам и мястото за учебни пособия по-малко. Та, през четвърти клас, когато вече се върнаха присъствено, стана ясно, че в нея не могат да се съберат неизброимите им учебни тетрадки и помагала. Тогава поръчах нова, по интернет, пак на Пулс, избрах я на доста добра промоция. Надявам се да върши работа поне до 7 клас.

# 114
  • София
  • Мнения: 7 115
Знаете ли кои старогръцки митове и легенди ще се изучават по-обстойно?

# 115
  • София
  • Мнения: 12 216
Древногръцки мит за произхода на боговете.

# 116
  • Мнения: 2 020
При нас е пълно информационно затъмнение, нова класна, която започва работа на 15.09. Едва докопахме от родители от съседните класое списъци за някаква ориентация, но се въздържам докато не ни кажат лично. Учебните тетрадки ние ли ги купуваме вече? Като гледам списъка, едно 80 лв ще ни струват...

# 117
  • София
  • Мнения: 1 483
Приемате ли нови попълнения:) И при нас е пълно затъмнение, засега само обявен час на класа на 15.09, не знаем дори новата класна по какво преподава..
Искам да ви попитам тази година децата ви ще ходят ли на занималня? Аз мисля тази година вече да пропусна този разход, тъй като има голяма вероятност да работя от вкъщи и ще се опитвам да му помагам, което отсега ме напряга:) Умувам дали да не направим абонамент за уча се, вие ползвате ли го ?

# 118
  • Мнения: 2 020
При нас не се предлага занималня след 4 клас.
В школо трябва да са обновили профилите и под Дневник, поле Раз. можете да си видите седмичната програма.

# 119
  • Мнения: 12 456
Школо качи писмо с инструкции за добавяне на второ дете, ама още не става, защото първокласниците ги няма в системата подадени, а старите класове не са преминали нагоре. Та и програмата не можем да си видим. Пълно затъмнение, само класната разбрахме коя е.
Учебните тетрадки и помагалата се купуват още от първи клас. При нас 1-4 клас събират пари от родителите и училището поръчва  - еднакви са за съответния випуск и така ползват отстъпки. За 5 клас още не знаем как ще процедират, добре че поне РС насрочиха за 16.09 та ще видим поне учителите (надявам се).

Общи условия

Активация на акаунт