Петокласници 2021/2022

  • 34 733
  • 745
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 020
Школо качи писмо с инструкции за добавяне на второ дете, ама още не става, защото първокласниците ги няма в системата подадени, а старите класове не са преминали нагоре. Та и програмата не можем да си видим. Пълно затъмнение, само класната разбрахме коя е.
Учебните тетрадки и помагалата се купуват още от първи клас. При нас 1-4 клас събират пари от родителите и училището поръчва  - еднакви са за съответния випуск и така ползват отстъпки. За 5 клас още не знаем как ще процедират, добре че поне РС насрочиха за 16.09 та ще видим поне учителите (надявам се).
И при нас досега централно се поръчваха, затова сега се чудя как ще е ...

# 121
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Аз тази вечер съм на родителска среща. Класната ще е по физическо. Останалите учители ще влязат, за да се представят. Учебните тетрадки и помагала са качени на сайта, но ще изчакам срещата, за да видя дали няма групово да ги поръчаме. Мъчно ми е, че свърши ваканцията. Изобщо не ми се започва училище в ролята на родител, ама..

# 122
  • Пловдив
  • Мнения: 6 644
Нашите помагала по БЕЛ и МАТ ще ги вземат наведнъж съответните госпожи.
По английски още не са казали какво да взимаме допълнително.
Другото ясно е атласа по география, който трябва да си набавим сами и до там.
С някои от преподавателите се запознахме на РС, а други - явно тепърва ще се опознаем.
В Класрум вече има няколко стаи за различните предмети.
Днес обнових профилите и на двамата в Школо, но не обърнах внимание, дали има вече качени седмичните програми.
Класната е по ТиП, повечето от децата я познават.

# 123
  • Мнения: 2 020
При нас няма да има тържество, но имат часове с 5 учителя. За всички ли купувате цветя или само за класната?

# 124
  • Мнения: 11 571
Аз днес съм на родителска, в двора на училището, да видим колко ще съм изненадана.
Иначе, онзи ден, класната направи група във вайбър и набираше доброволци, деца, за пренасяне на учебниците от склада до кл. стая.

# 125
  • Мнения: 5 234
На 15ти винаги е било само тържество. Сега часове ли ще има?

# 126
  • София
  • Мнения: 12 083
Тържество за откриване на учебната година ще има, но ще е разделено на две части: ПУК-3 клас и 4-7 клас. После ще им раздадат учебниците и ще си намерим бусовете. Както всяка година всъщност, но преди пандемията тържеството беше общо. И тази година вместо цветя, ще има дарителски кутии в двора.

# 127
  • Мнения: 3 560
Нашата класна ще е по бел. Днес дадоха и учебниците. Досега всички са били на Просвета и Клет. Сега по бел, математика и литература ще ползват на БГучебник, Архимед и Рива. Останалите пак са Клет и Просвета. Учебникът по литература е с много дребен шрифт. Лошо за моето дете. Ще трябва да носи очила.

# 128
  • Мнения: 233
Приемате ли нови попълнения:) И при нас е пълно затъмнение, засега само обявен час на класа на 15.09, не знаем дори новата класна по какво преподава..
Искам да ви попитам тази година децата ви ще ходят ли на занималня? Аз мисля тази година вече да пропусна този разход, тъй като има голяма вероятност да работя от вкъщи и ще се опитвам да му помагам, което отсега ме напряга:) Умувам дали да не направим абонамент за уча се, вие ползвате ли го ?

Имаме абонамент в уча.се още от 3 клас. На мен ми харесва, изключително достъпно е обяснено всичко. За 5 клас, всъщост, не съм гледала, но предполагам, че няма да има разлика. Има обяснени уроци, тестове след урока - голямо удобство и е интересно и за децата, и за мен.

# 129
  • при моите любими
  • Мнения: 2 540
И ние с една идея яснота. На 15.09 от 5 до 7 клас ще са по класните стаи. Класната ни е по ФВ и всички я познават. Днес ни написаха и коя е нашата класна стая. Учебниците им ги раздадоха още в края на учебната година. За помагала нямам никаква идея. РС е на 16.09 предполагам, че ще се разбере тогава. Някои от учителите ги познавам горе долу, защото преподават и на каката, която ще е 7 клас в същото училище.

# 130
  • Мнения: 11 571
Събрахме по 60 лв. Учебник и тетрадка по немски, към 30 лв., други помагала и застраховка- и почти нищо не остана за касата.
Класната изглежда добър човек и педагог. И от други места съм чувала такива отзиви.
Пак се цаних за протоколчик.
Учебниците ще ги раздават на 15 - и.

# 131
  • София
  • Мнения: 1 888
Здравейте, момичета! Нашата родителска среща мина на 9-ти. Класната е по ЧП, нова е, млада, изглежда имаща хъс и желание. Учебниците ги раздадоха тогава, вече са подвързани. Помагалата са поръчани - обща поръчка, на 15-ти ще съберем парите. Имат час по логическа математика, там няма учебник, учителката ще реши в движение какво да вземем, а дотогава ще им разпечатва. Целогодишно са първа смяна, започват в 7.55 часа. Време е да се стягаме  - новата учебна година е на прага. Нека бъде успешна и присъствена Kissing Heart

Последна редакция: вт, 14 сеп 2021, 07:14 от beb4o_fb

# 132
  • Sofia
  • Мнения: 4 421
Нашите са на кабинетна система Confounded Тя влачи какво ли не в тази раница плюс три дни в седмицата нещата по ФВС. И досега малко неща оставяше в училищното шкафче, но не се е налагало в междучасията да тича от стая в стая. Това най-много ми тежи, да мислим как раницата да бъде по-лека.
Иначе класната е популярна личност - в училището е от 100 години, учила е родителите на половината от децата (ние не сме кореняци в квартала), беше зам.директор, пенсионира се преди 2 год.и сега преподава ТП. Нови учители по БЕЛ и мат, които са ми важни. По мат преквалифицирала се икономистка - ще видим за добро ли е или напротив. По БЕЛ била на години, с опит.
Нищо не съм купувала още, но всичко си имаме. Книжарниците са любимо място за пазаруване на наборката целогодишно. Чакам учебниците, да ходя с тях за подвързии и ще взема няколко тетрадки. Много мразя еуфорията с пазаруването около 15 септември.

# 133
  • Мнения: 12 307
Кабинетната система не отпадна ли с Ковид мерките? Защо имам спомен, че е едно от изискванията децата да не обикалят от стая в стая? Е, няма как пианото по музика да се мести или компютърния кабинет, но все пак би следвало да са фиксирани в една стая за общообразователните предмети поне

# 134
  • Мнения: 2 020
Кабинетната система не отпадна ли с Ковид мерките? Защо имам спомен, че е едно от изискванията децата да не обикалят от стая в стая? Е, няма как пианото по музика да се мести или компютърния кабинет, но все пак би следвало да са фиксирани в една стая за общообразователните предмети поне
На мен ми казаха че само за ТП, ФВС и Компютърно моделиране ще се местят. Пети клас може би нямат кой знае какви опити по други предмети.

Общи условия

Активация на акаунт