Бюджетна почивка на море 2021

  • 24 881
  • 334
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 789
В събота се прибрахме от Златните, е няма такъв ужас откъм цени. Чадър и шезлонги всяко по 12 лв, шалтето се плаща отделно. Умрял бургер - 15 лв. Влязох в един хранителен магазин да купя прясно мляко, най-евтиното от 1,7% беше 3,90 лв. Изобщо не ви трябва да се бутате там. Погледнете Поморие, има хубави плажове и нормални цени на нощувки и храна.
Благодаря много. Да, ще погледна в Поморие, но така както го виждам в последния момент всичко хвърчи нагоре!

# 316
  • Sofia
  • Мнения: 3 749
Така е, ако не държите на хотел има предостатъчно апартаменти (в т.н. руски квартал), които се отдават на нормални цени. Чадър с шезлонги на централния плаж (този пред Гранд хотел Поморие) са по 3,60 бр. Плажът е страхотен, плитко и чисто. Има достатъчно заведения и ресторанти с много добра храна, прилични цени и приятна обстановка. Свети Никола и Бина са ми любими, но има и още.

# 317
  • Мнения: 3 321
Ние бяхме за няколко дни в Бургас. Атракции колкото щеш. Цените в заведенията са нормални. В магазините също. Артикулите на плажа за по 1. 20лв. Огромна свободна зона. Има възможност да си наемете квартира.

# 318
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 993
Бургас и Варна са за предочитане,особено през юли и август,защото там цените са най-нормални.В Бургас има и места,където чадър и 2 шезлонга са безплатни срещу консумация от заведение.Не запомних името на заведението но е по към края в посока Срафово.КОгато ходим там отсядаме в хотел Парк,който се намира в морската.Не е луксозно,но е чисто и приятно.Последно юни бяхме там и за апартамент плащахме по 90 лв на вечер,което е напълн приемливо за нас(2-ма възрастни,дете на 14 и бебе).

# 319
  • Мнения: 1 698
Тази година сме избрали да почиваме в станцията на Медицинска академия в Китен. Имало и стол към нея, където цените били доста прилични. Не очаквам да е лукс, дано е чисто и спретнато. Базата е стара социалистическа постройка. Министерство на здравеопазването също имало станция там, но на другия плаж. Като се върнем ще пиша как е.

# 320
  • София
  • Мнения: 5 996
Аз ще чакам отзиви и снимки Simple Smile за догодина.

# 321
  • Мнения: 3 727
Никой не пише в тази тема. Но аз имам един въпрос. Като търсите къщи за гост,частни квартири,в кои сайтове гледате? В букинг,почивка бг  излизат предимно хотели. А такива по-малки къщи,квартири ги няма. Винаги ми е голяма мъка тва ръчкане и търсене.
А реално във всяко село и градче всичко се дава под наем...

# 322
  • Мнения: 68 549
В гугъл аз...така излизат и в почивка.бг и др.подобни сайтове, различни от букинг.

Но и в букинг има бюджетни хотели, например този в който бяхме тази година,  в Поморие го има и там -в букинг. За него разбрах от бгмама, но резервирах директно от хотелчето.

# 323
  • Мнения: 3 321
В гугъл мапс. Там виждам къде точно се намира, до какво е близо, със street view опцията се "разхождам". Пак там чета и коментари. Дори в момвнта това правя, че търся нещо за първите дни на септември.

# 324
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 560
Никой не пише в тази тема. Но аз имам един въпрос. Като търсите къщи за гост,частни квартири,в кои сайтове гледате? В букинг,почивка бг  излизат предимно хотели. А такива по-малки къщи,квартири ги няма. Винаги ми е голяма мъка тва ръчкане и търсене.
А реално във всяко село и градче всичко се дава под наем...
Аз само в Букинг и в почивка бг съм търсила /и намирала/. Там се появяват и къщи за гости, и малки семейни хотелчета.

# 325
  • Мнения: 3 716
И от вила.бг , и от ОЛХ съм намирала.

# 326
  • Мнения: 6 289
Като в Гугъл се напише студио, апартамент под наем и съответното населено място, в почвика бг и в rooms излизат всички места където отдават такива помещения. Излизат семейни хотели, къщи за гости и жилища под наем, отдавани.от частни лица. В OLX и Alo.bg също има много обяви, но там лично мен ме притеснява да резервирам, т.к. може да се натреса на измамници. Основно заради малкият ми син търся такива места за настаняване или ако е за мен, то е за някоя СПА дестинация в малко населено място. На морето посещавам само хотели на ОИ.

# 327
  • Мнения: 68 549
Частни нелицензирани квартири и аз не бих наела..от олх и от фейсбук.

Решавам в кой град ще сме първо. Чета в темата за него тук. С гугъл стрийт гледам къде е плаж, места за хапване, хотелчето.
От картата към букинг цъкам и разглеждам хотели. Или споменати в тема тук. Отварям и сайта на хотела. Цъкам го и в гугъл да видя в почивка.бг или др.места какви цени излизат....и накрая резервирам в хотела директно.

# 328
  • Мнения: 3 716
Резервирала съм от ОЛХ самостоятелни места за почивка, като вила в Сапарева баня, апартамент във Варна, каравана на Арапя. Никога не съм имала проблем, какви измами биха могли да се случат?
 Септември съм уговорила селска къща с басейн за седмица пак през ОЛХ, надявам се всичко да е ок, тази година не сме имали истинска почивка покрай сватбата Simple Smile

# 329
  • Мнения: 68 549
Възможните проблеми може да са: като отидеш, да установиш че такава къща няма; да не е същото като на снимките; няма на кого да се оплачеш освен на арменския поп, защото за жалба по ЗЗП се изисква другата страна да е търговец, не ФЛ като бай Гошо; и др.подобни...

Възможно е и да няма проблеми. Но е възможно и да ги има. И понеже като Фаталина аз пътувам с детето обичайно, не ми се поемат излишни рискове.

Общи условия

Активация на акаунт