Против акне/пъпки по лицето 13

  • 48 769
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 611
Нормално е да избият след червената маска. Излющила е горния слой на кожата и са се показали "спящите" пъпки, които така или иначе щяха да излязат. Ползвай я още малко и виж дали ще минат бързо - тогава всичко е наред - просто ще се изчистиш. Ако минават бавно значи не ти понася и не я ползвай повече. Аз имам смесен опит с киселини, явно не всички понасят добре. От млечната киселина, която уж е най-нежна ми станаха тия ужасни пъпки, които борих с месеци и само Скинорен (пак киселина) оправи (от който пак са ми излизали пъпки ако е имало наченки и бързо минават).

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Сигурно си права, може би трябваше да я слагам през 6-7 дни евентуално за по-бързо завяхване на пъпките, но не посмях - толкова много отдавна не бях имала и се отчаях Cold Sweat В момента леко затихнаха и се чудя да я почна ли пак

Никой ли не е ползвал серията Мелабел Nerd

Искам някакво кремче, което да намажа върху гадна активна пъпка и на другия ден да е изсъхнала SatisfiedSatisfiedSatisfied

# 17
  • Мнения: 26
Сигурно си права, може би трябваше да я слагам през 6-7 дни евентуално за по-бързо завяхване на пъпките, но не посмях - толкова много отдавна не бях имала и се отчаях Cold Sweat В момента леко затихнаха и се чудя да я почна ли пак

Никой ли не е ползвал серията Мелабел Nerd

Искам някакво кремче, което да намажа върху гадна активна пъпка и на другия ден да е изсъхнала SatisfiedSatisfiedSatisfied

Змейковица, използвай пастата на Uriage SOS. По ефективно мазило не съм използвала. Препоръчаха ми го момичетата тук в стара тема. Имах огромна подкожна гнойна пъпка точно на кокала на брадичката, която мазах с какво ли не и седя 2 месеца без да завяхне грам. След като закупих пастата имаше мигновен ефект. Simple Smile
И изобщо каквато и пъпка да намажа с нея на сутринта вече е изсъхнала.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Тази паста не е ли с подобен състав като белия крем на Рачев - той също е с цинк, при някои пъпки действа, но може вече да съм привикнала

# 19
  • Мнения: 4 611
При мен на подкожните рядко има ефект, но обикновено първо мажа с ихтиол, за да дръпне пъпката на повърхността и после слагам цинковата паста - поне при мен така е ефективно.

# 20
  • Мнения: 2 013
При мен Юриаж СОС и белият крем на Рачев не постигнаха това, но кремът с бял ихтиол Витела Иктамо Форте успя - за една нощ не изчезват, но определено се усеща, че на следващата сутрин е по-суха, и сякаш смаляваща се, няколко пъпки ми изчезнаха за 3 дни. С другите мазила или без тях обикновено такава пъпка би набирала и ставала все по-голяма и червена поне 5-6 дена, определено моите се повлияват от бял ихтиол, така че пробвайте препоръчаните кремчета и все някой ще сработи за конкретния вид пъпки, които ви излизат.

Мелабел серията не съм я ползвала, но съм чела отзиви, че не е хубава, а и като и проверявах състава, е доста гаден честно казано:

Скрит текст:

# 21
  • Мнения: 26
Тази паста не е ли с подобен състав като белия крем на Рачев - той също е с цинк, при някои пъпки действа, но може вече да съм привикнала

Ако сте привикнала е възможно наистина да не Ви помогне пастата. Аз бях по същия начин с това мазило на The Ordinary (забравих как се казва розовото). Ползвах го много време и бях доволна, но след време кожата привикна и вече не ми действаше. Точно в този един прекрасен момент ми излезе и тази дебелашка подкожна пъпка. Искам да подчертая, че момичетата тук ми препоръчаха също да пробвам ихтиол с марличка върху пъпката, но понеже моята кожа е изключително чувствителна ме беше страх да не си изгоря кожата и след препоръката за пастата закупих нея.

# 22
  • Мнения: 291
Аз съм доволна от Мелабел, но го използвах само зимния период и със слънцезащита задължително, за  3 месеца много ми изсветли петната

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Влизам да похваля този почистващ гел на SVR. Подходящ е за мазна кожа. От седмица го използвам сутрин и вечер и нямам нито една дори мини пъпчица, а всички други вече или изчезнаха, или са сухи и почти не се виждат. Видим ефект. Нищо друго не съм сменяла в рутината си и съм сигурна, че е от него.
Между другото на морето използвах слънцезащита за тялото на същата марка и за пръв път нямаше ден, в който да изгоря. По принцип след първите 2-3 дни съм червена като наденичка 😁 затова реших да пробвам и гела. Препоръчвам.

# 24
  • Мнения: 4 611
Аз пробвах розовия гел, доста дълго време изкарва и съм доволна. Сваля грим и е щадящ.

# 25
  • Мнения: 156
Здравейте, искам да ви питам за слънцезащита от която сте доволни, ако може да е флуид. На мен ла рош шака флуида без цвят ми е любим, но не мога да го намеря никъде и го замених за друг и веднаха проблем си направих..

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Използвам този флуид от месец. С мазна кожа съм и не ми е тежък. Нямам странични ефекти. Все пак слагам минимално количество.
П.с. да не говорим за един и същ? Ето, в Нотино го има, ако е същият.

# 27
  • Мнения: 26
Използвам този флуид от месец. С мазна кожа съм и не ми е тежък. Нямам странични ефекти. Все пак слагам минимално количество.
П.с. да не говорим за един и същ? Ето, в Нотино го има, ако е същият.

И аз използвам и подкрепям с две ръце Антелиоса на Ла Рош. Това е единствената слънцезащита, от която съм не на 100, а на 200% доволна за мазна и акнеична кожа. Никакви странични ефекти, даже напротив - прави лицето ми да изглежда невероятно, кожата се чувства много добре.

# 28
  • Мнения: 156
Даа, точно този ми е любим!
Благодаря, поръчах го от Нотино.

Последна редакция: пт, 06 авг 2021, 18:11 от Ренирен

# 29
  • Мнения: 1 281
От години използвам екрана на Clarins. Мога да похваля и слънцезащитата на Skinceuticals. Доста е плътен, но бързо попива и не оставя бели следи.

Общи условия

Активация на акаунт