Против акне/пъпки по лицето 13

  • 50 050
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 611
Това за мен е най-хубавата слънцезащита, която съм ползвала. https://kzone.bg/-cosrx-aloe-soothing-sun-cream-spf50-pa-slantze … n-krem-50-ml.html
С много бяла и чувствителна кожа съм.

Последна редакция: пт, 06 авг 2021, 19:16 от Уейв

# 31
  • Мнения: 81
Аз сега ползвам този слънцезащитен и съм доволна https://remedium.bg/synchroline-aknicare-slantsezashtiten-krem-z … 30-x50-ml-16014/p
Ползвах го и на морето 10 дни и не съм изгаряла.

# 32
  • Мнения: 10 210
Това да не се изгори е лесно. Трудното е да не се пъпчаса. 😬

# 33
  • Мнения: 81
Това да не се изгори е лесно. Трудното е да не се пъпчаса. 😬
Аптекарката изрично се опита да ме убеди, че това не е слънцезащитен, а крем за лечение на акне + спф фактор, да не се бъркам и да очаквам на предпазва като нормален слънцезащитен. Затова казвам, че не съм изгаряла, а и също защото е с фактор 30. Та не съм и пъпчасвала от него. Иначе май е с функциите на другия крем против акне от серията без фактор.

# 34
  • Мнения: 6 549
Момичета, ако някой от вас поръчва от чужди сайтове, може ли да споделите кои са те?

# 35
  • Мнения: 156
А за белези/дупчици какво мога да предприема? Дермапен процедури при дерматолог?

# 36
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
A някой има ли практически опит с колоидално сребро или пък друг сребърен препарат?

# 37
  • Мнения: 2 015
А за белези/дупчици какво мога да предприема? Дермапен процедури при дерматолог?

Микронидълинг и химични пилинги при дерматолог.

# 38
  • Мнения: 156
Да, и аз за това съм чувала.

За пилингите обаче като съм правила са ми излизали и херпеси на устната и не ми се иска.

# 39
  • Русе
  • Мнения: 2 605
Ужасно неудобно ми е да нахлувам така в темата ви, но четох, и четох и нищо не разбирам, да му се незнае. Дори и половината думи не знам какво точно значат.
Да си споделя проблема..синът ми е на 18г, силно акне по лицето, което уж третира с Акне аут. Аз мисля, че не полага достатъчно усилия, в смисъл не го ползва редовно. Има ИР, както и недобри чернодробни показатели. Съвет търся за пъпките по гърба, обаче, които са много, червени и неизбиващи реално, които го болят. Към момента дерматолог не можем да посетим, да се бях сетила юни. Та , ако може да ми препоръчате нещо измиващо +крем. Разбира се, знам, че на първо място е консулта с дерматолог, но така като ви чета..засега ще заложа на опита Simple Smile

# 40
  • Мнения: 10 210
Според мен на първо място е консултация с ендокринолог и диетолог, а не с дерматолог. Трябва да се пребори ИР и чернодробния проблем. Видях как едно лице грейна като слънце при работа на такова ниво, без мазила. Иначе кремчетата са с частичен и временен ефект, докато върви основното лечение. Другите момичета ще препоръчат продукти за локална терапия.

# 41
  • Мнения: 81
За нещо измиващо за гръб мога да препоръчам серен сапун. На мен ми го изписа дерматолог за лицето, но и за гърба предполагам ще е подходящо.

# 42
  • Мнения: 10 210
A на лицето как ти се отразява, суши ли много кожата?

# 43
  • Русе
  • Мнения: 2 605
Терапия от едндокринолог има синът ми от година и половина, но не виждам да повлиява акнето. За съжаление режима от диетолога хич не го спазва, да не говорим, че и движението му е много малко. Затова искам и "нещо отвън", пък дано помогне. Серен сапун ще взема, предполагам от аптеката се купува, благодаря ви!

# 44
  • Мнения: 10 210
За съжаление диетата е водеща. Трудно е много. На всяка възраст. А пък сред поколението, което се храни с бургери, чипс и кока-кола, да трябва да си на домати, краставици и риба...не е безвкусно, но вероятно на много хора би им станало гневно. Онези другите "храни" са със силни вкусови дразнители и пристрастяват.

Съветът за сярата е много добър. Освен сапун, знам за лекарско назначение за прием на сяра с мед, за човек с ИР е абсолютно неприемливо, обаче. Има минерални води много богати на сяра. Кюстендилската е такава. Освен това е указана за лечение на черен дроб. Който има възможност, добре се отразява да я пие в терапевтични дози, както и да си направи балнеопроцедури.

Общи условия

Активация на акаунт