Против акне/пъпки по лицето 13

  • 51 303
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 777
И аз си мислех, че е от спането. Само на тази страна спя, но все пак не ми се вярва.

# 76
  • Мнения: 10 214
Направо си е от това или от телефона. Сменяй калъфа на възглавницата максимум на 3 дни, а телефона всеки ден почиствай със спирт.

# 77
  • Мнения: 171
Здравейте, някой наблюдения върху The ordinary Peeling solution?

# 78
  • Мнения: 6 594
Аз съм поръчах Ла Рошчета, но от чужбина (хидратиращ, ефеклар за проблемите и фдт). Предният път като поръчвах от чужбина видях разлика в ефекта...ще видя сега как ще е и ще докладвам. И същевременно съм направила и една беля Bowtie Вместо Ла Рош ФДТ муса съм поръчала ФДТ крема. На цвят си е добре, но се води хидратиращ ФДТ за суха до нормална кожа, а моято не е такава. Та, искам да го продам, дано не е против правилата, и да си купя муса. Ако някой има желание да ми пише на ЛС. Само го пробвах днес. Номер 2 е (beige). Давам линка, от който го купих и един в БГ сайт, за информация на български за него.
https://www.shop-apotheke.com/beauty/1828592/la-roche-posay-tole … me-make-up-02.htm
https://salvia.bg/bg/kozmetika-za-lice/29457-la-roche-toleriane- … ashh-3-30-ml.html

# 79
  • Мнения: 1 721
Момичета, някой да го е ползвал? Уж четох хубави отзиви.
https://shop.lillydrogerie.bg/za-lice-100-gr

# 80
  • Мнения: 10 214
Точно това не, но продуктите с активен въглен наистина ми действат много добре.

# 81
  • Мнения: 291
На мен пъпки ми избиват предимно на бузите и около устата, там се пълня с черни точки и комедони и остават страшни петна, само там..  а сега след морето здраво се напълних пак с комедони, а непрекъснато ползвам скинорен и акне бп5. Не знам вече на какво се дължи, дали е от маските, дали от слънцето, да идва вече пуста му зима. А млека не консумирам, но сирене и кашкавал..........................................................Rolling Eyes

# 82
  • Мнения: 10 214
Мъките са големи. След 7 дни на сурова храна лицето ми е като след фотошоп, дори петънца няма. Ама няма как да се живее така цял живот...т.е. не искам, някои са си суровоядци с желание.

# 83
  • Мнения: 39 722
Мнение за доктор Антоанета Йорданова(София). Само името знам. Щерката си е записала час при нея след суперлативи от 2 момичета.

# 84
  • Мнения: 605
Използвам вече един месец в Т- зоната на лицето Кларина крем на Хималая по два пъти- сутрин и вечер, имам значително подобрение с акнето, успокоява ми кожата.

# 85
  • Мнения: 194
Здравейте, момичета.
Записвам се и аз.
Какво ви е мнението за Д-р Айлин Шеф?

# 86
  • Мнения: 129
Здравейте! Имате ли опит с дарсонвал в домашни условия? Обмислям закупуване,  като искам да го ползвам и за скалпа, че косопада се засили много.
Това ю, което ме тревожи са мненията, че  може да доведе до дълбоки подкожни пъпки

# 87
  • Мнения: X
Здравейте,
Ще ми е от голяма помощ, ако някой е минал през това и сподели своите наблюдения от лечението на тинейджъри.
Дъщеря ми е на 14 г, миналата година изби акне, което оставяше червени белези по лицето. След консултация с дерматолог пи антибиотик по схема 3м, като посещаваше и козметик.  Мажеше се с изписани кремове на Биодерма и Ларош, акне аут.

Лицето й стана като на кукла, всичко се изчисти, порите се свиха, черните точки изчезнаха, но .. до това лято.
 Сега отново има пъпки по челото - не завехват , не растат и са си все там, зачервени, появиха се нови покрай линията на косата  . Страх ме е да не се върне проблема като миналата година.

Има няколко предложения за лечение :

- антибиотик локален, с който се маже в момента  ( далацин) - аз не виждам особен ефект

- химически пилинг с бадемова киселина
( слънцето не пречело) няколко процедури

- лазер ( ще унищожи възпалението на фоликулите около 6 процедури)

- противозачатъчни (Джаз), да регулирали хормоните. Тя има менструация от две години, при това много редовна.

Детето ми е малко, пубертет , не води полов живот, някак не ми се струват подходящи терапиите по- горе, въпреки убежденията, че са безопасни.

# 88
  • Мнения: 6 902
Противозачатъчни, не. Ще си навлече по-голяма беля.
Лазера и химичен пилинг са ок, но не трябва да има активно акне в момента, иначе процедурите са безсмислени.
През лятото акнето се обостря от слънцето. Неизбежно е при по-високи температури да излизат пъпки.

# 89
  • Мнения: 10 214
Ами храненето? Ако то не е както трябва, акнето ще избива отново и отново, а вие ще си давате парите по скъпи терапии с частичен успех, а някои от тях и не особено безвредни. Никак не е приятно човек да се ограничава, но това води до траен успех. А според диетологът ми дори е благословия, че избива акне, защото при другите хора натрупванията отиват като отравяне на вътрешите органи.

Общи условия

Активация на акаунт