Какво става с него?

  • 13 330
  • 162
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 75
Здравейте пак момичета,ъпдейтвам,че днес разбрах всичко. През цялото време ме е лъгал. Понеже е общ апартамент на него и баща му,баща му е решил,че той ще се премести там, а през цялото време мъжа ми ме е лъгал за всичко. Не знам дали някога пак ще мога да му имам доверие,а и не знам какво да правя. Никога не съм си представяла че може да ме гледа в очите и да ме лъже. Буквално днес всички лъжи излезнаха наяве и целия ми живот сякаш се преобърна. Моля ви дайте ми съвет какво да правя, просто  чувствам че съм на дъното. А на всичкото отгоре трябва да живеем с техните още няколко месеца,докато стане другия апартамент. Мисля официално да се преместя при моите родители,но ми е гадно за детето,защото знам че заслужава да има любящ баща(какъвто моя мъж вече не знам дали ще бъде). Не знам дали имаме някакво бъдеще изобщо,не мисля че мога да градя семейство върху купища лъжи

# 136
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Е, нали уж сте ходили да избирате мебели, цветове и тн? За баща му ли сте ги избирали? Детска стая не сте ли правили?
И какво, двама мъже, лъжат бременна жена, че има жилище, в което да си гледа детето.
А и защо не каза от самото начало, че апартамента е на неговото семейство, и ти собственост там нямаш?
Аз бих се прибрала при родителите си за известно време. Не съм сигурна, че това са нормални хора, на които може да се има доверие и да се разчита.

Последна редакция: сб, 27 ное 2021, 01:05 от Elunaria

# 137
  • Мнения: 75
Е, нали уж сте ходили да избирате мебели, цветове и тн? За баща му ли сте ги избирали? Детска стая не сте ли правили?
И какво, двама мъже, лъжат бременна жена, че има жилище, в което да си гледа детето.
А и защо не каза от самото начало, че апартамента е на неговото семейство, и ти собственост там нямаш?
Аз бих се прибрала при родителите си за известно време. Не съм сигурна, че това са нормални хора, на които може да се има доверие и да се разчита.
Защото винаги всичко ни е било общо и той ме убеждаваше как ще живеем там и сега това е нашия апартамент,но явно всичко е било една голяма лъжа

# 138
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Общо е, когато го има написано в официален документ.

И още нещо, сега ти четох предните мнения... как така живееш с неговите родители и те не знаят, че си бременна в 9ти месец... или поне доскоро не са знаели? Не е ли ставало въпрос толкова време поне, че... де да знам... ти се пикае постоянно заради това бебе, например? Как такова нещо остава в тайна, некоментирано по никакъв повод с месеци, когато живеете под един покрив?

# 139
  • Paris, France
  • Мнения: 14 023
Suse, трудна работа. Съвет не мога да дам на бременна жена, защото няма да ти гледам детето аз, нито ще те настаня ако у родителите ти започнат търкания покрай детето. Ако си идеш сега, мъжът може и да спре да се интересува от детето, да се отчужди. Разбирам, че лъжата + желанието ти да живеете отделно прелива чашата.

На твое място аз бих си събрала багажа и бих си тръгнала още утре. Аз имам родители, които биха ме настанили временно, постоянно, както искам, у тях, в други жилища без тях и биха ми помагали финансово, с гледане и даже биха взели детето да го отглеждат детето ако искам да замина някъде, поне докато се установя.

Помисли си добре, защото и най-добрата връзка с родители може да се обтегне след появата на бебе! Можеш ли да издържаш себе си и бебето, сама, в идените 3 години? Не знам каква издръжка би давал бащата, но 200, 300 илидаже 500 лева месечно не покриват детегледачка, а и бебетата боледуват, мрънкат.

Това да ти е за урок и да знаеш, че жилището е на този, на чието име се води.

Другото е да си тръгнеш и да заявиш, че  няма да се върнеш у родителите му и да ти се обади когато новото жилище е готово. Аз не бих, защото е като изнудване.

# 140
  • Мнения: 75
Общо е, когато го има написано в официален документ.

И още нещо, сега ти четох предните мнения... как така живееш с неговите родители и те не знаят, че си бременна в 9ти месец... или поне доскоро не са знаели? Не е ли ставало въпрос толкова време поне, че... де да знам... ти се пикае постоянно заради това бебе, например? Как такова нещо остава в тайна, некоментирано по никакъв повод с месеци, когато живеете под един покрив?
Когато влезнах в 7 месец изобщо не ми личеше,тогава и се прибрах при моите родители,защото той беше ,,много зает” и искаше аз да си почивам. Беше ми казал че им е казал че чакаме бебе,но не го беше направил наистина. Явно съм доста глупава че не се досетих че ме е лъгал.

# 141
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
И след като ти каза, че им е съобщил, ти никога не си отваряла темата пред тях, и никога не си се чудила поне тези хора толкова ли са откачени и невъзпитани, дори да не ми честитят, дори да не ме питат как се чувствам, дали са казали какъв пол ще е бебето...?

Извинявай, просто тази история започва да звучи все по-откачено.

# 142
  • Мнения: 75
И след като ти каза, че им е съобщил, ти никога не си отваряла темата пред тях, и никога не си се чудила поне тези хора толкова ли са откачени и невъзпитани, дори да не ми честитят, дори да не ме питат как се чувствам, дали са казали какъв пол ще е бебето...?

Извинявай, просто тази история започва да звучи все по-откачено.
Точно затова съм била глупава,изобщо не се досетих.

# 143
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Ако всичко това е истина, аз бих си събрала багажа веднага и не съм сигурна, че изобщо някога бих се върнала при този мъж и семейството му. Откачена история.

# 144
  • Paris, France
  • Мнения: 14 023
Ако всичко това е истина, аз бих си събрала багажа веднага и не съм сигурна, че изобщо някога бих се върнала при този мъж и семейството му. Откачена история.

+1. И повече не бих се занимавала с мъже, освен за хахо хихи, камо ли да ходя да се навирам при родителите им.

# 145
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Интересно.

А поне брака ви законен ли е - с документ?

# 146
  • Мнения: 1 999
Тук има няколко "червени  фенера", които за мен блестят като слънце. За мен - на 50 години. Но преди години(на възрастта на авторката) и аз не ги забелязвах.
   По ред на писаното - миризмите вредят на малко бебе. Не се лъжи с еко, био и прочие. Може да не миришат на възрастните, но това са си отровни изпарения, които тровят. Та вече е късно за всякакви ремонти - във вас(при майка ти), при свекърва ти, където и да си.
   Обяснението на "мъж ти"(в кавички, защото не знам настина ли ти е съпруг, а и не се държи като такъв), че "трябва да е боядисана идеално" е страшно. На мен ми звучи така, защото подобни оправдания съсипаха живота ми - съвсем реално и непреувеличено. В един от периодите през живота ни, когото имах огромна нужда да е при мен(бях в провинцията, а той можеше да си го позволи), той не дойде с оправданието, че е започнал ремонт. И че всичко трябва да е идеално. И боядисването не е само четка и боя. Много преди това има шпакловка, а тя може да отнеме много време. 
   Стремеж за идеалност ми говори за много емоционални дефицити, от които е по-добре да бягаш. Ако не можеш да ги тушираш, пренебрегнеш или да повлияеш на половинката.
   Това, че си бременна, а родителите му не знаят и мен ме хвърля в потрес. Или живеете всеки в своята си стая и не се засичате често и не разговаряте или някой нещо лъже. Това повръщане, мърдане на бебе, радост от бебешки покупки - няма как да се скрият 6 месеца.
  И последно - неговата лъжа. И мен ме лъга ММ дълги години. Малко след като разкрих лъжата,  си събрах багажа и далеч от него. Вече във всяка негова дума се съмнявах. Нямаше спокойствие и усещане за общност - каквото трябва да е едно семейство.
 И всички приказки  - "заради детето, да не расте без баща" са алабала глупости за да избягаме от отговорност и да направим решителната крачка. Трудно е много. След раздялата става още по-трудно. С малко бебе - още повече.
    Но и усещането да си независим емоционално и да не се тревожиш заради нефелен мъж - цена нямат.

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 468
Ами мебелите за стаята, които бяха купени и само чакахте да свърши ремонта, за да бъдат сглобени, тях как не са Ви питали какви са, за кого са? В 9 месец чантата за родилното е готова, количката е купена....как така се живее с някого и той не забелязва огромния корем, поне в кухнята се засичате, една баня делите.
Този мъж не ми изглежда никакъв мъж! Как така ще го е страх да каже на мама и тати, че ще става баща 😳 А лъжата с ремонта е върха на айсберга. Бих си тръгнала на мига и никакви други апартаменти и ремонти не биха ме върнали. Щом в седмия месец се е наложило да се прибереш при родителите си, значи имаш тяхната подкрепа. Разкажи им за цялата лъжа.

# 148
  • Мнения: 18 530
Aз пък нищо не разбрах... Кое е лъжа? Родителите му не знаят, че чаката бебе ли? Или апартамента, за който ти говори, изобщо не е ваш? Не се разбира...

# 149
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 874
Да, останалите които коментирате, как разбрахте за какво става въпрос?! Нещо трито ли има? Аз нищо не схванах...

Общи условия

Активация на акаунт