Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда тема 34

  • 190 875
  • 3 349
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 90
Момичета родих преди няколко дни и в момента съм в болницата. Взех много багаж, а се оказа  че няма нужда. Дават нощница, еднокр.гащи, превръзки, вода по 2 бут.500мл.но ако не ви стигне няма да ви откажат, свещички, лекарства. Трябва ви лична козметика и кърпи за баня, чехли, върху раната слагат влагозащ.лепенка, ако нещо специално ви се хапва-шоколад, бисквити, солетки. 24ч.след секциото не се яде нищо . После храната е много хубава. Има много, много бебета.
Честито! Heart да ви е живо и здраво бебчето и благодаря за информацията Blush

# 46
  • Мнения: 1 725
Какво означава имат много бебета. Има много желаещи да раждат там ли хаха. Разкажете малко повече. Кк се чувствате след секцио и защо го избрахте. Показват ли нещо за бебетата. Гледах през тоновете отсреща, че майките се редят да гледат как преобшичат брбенцата им. Така ли е.

# 47
  • Мнения: 4 518
Момичета родих преди няколко дни и в момента съм в болницата. Взех много багаж, а се оказа  че няма нужда. Дават нощница, еднокр.гащи, превръзки, вода по 2 бут.500мл.но ако не ви стигне няма да ви откажат, свещички, лекарства. Трябва ви лична козметика и кърпи за баня, чехли, върху раната слагат влагозащ.лепенка, ако нещо специално ви се хапва-шоколад, бисквити, солетки. 24ч.след секциото не се яде нищо . После храната е много хубава. Има много, много бебета.
Как така 24 часа не се яде? Поне вливат ли нещо? Нищо ли не се яде или ако си носиш може и да ядеш? Някъде четох едно момиче си хапнало шоколад в реанимацията още.
Малко странен въпрос, но ще мога ли да снимам бебето преди да трябва да кажа как ще се казва?

# 48
  • Мнения: 139
За име на бебето ме питаха чак на следващия ден мен (естествено раждане). Даже беше следобед някъде.

# 49
  • Мнения: 60
Момичета, кажете за естестневото раждане- повече инфо за клизмата(правят ли, не правят ли,отношение и тн), ползва ли се лигнин първите дни ( има ли смисъл и това да вземем), малко инфо за визитацията сутрин( отношение, как протича), дават ли обезболяващи( да си носим ли нещо все пак), колка време след това можемпда хапнем / пием нещо? Многооо мерси!!!

# 50
  • Мнения: 139
Аз влязох по спешност, така че за клизма нямаше време и не знам.
Дават превръзки и еднократни гащи. На мен ми бяха доста удобни. Вечер минават с една количка и предлагат още хигиенни материали, нощници, обезболяващи и т.н.
Сутрин на визитация минават един лекар и една акушерка. Питат как сме, при мен проверяваха шевовете. Проверяват матката с опипване в какво състояние е. Дадоха ми и една свещичка, защото мв беше страх да ида до тоалетна. Те, както и всички останали на етажа, бяха винаги усмихнати и отговаряха с готовност на въпроси.
Питах 2 часа след като родих дали мога да хапна нещо и казаха, че няма никакъв проблем.

# 51
  • Мнения: 71
Момичета, кажете за естестневото раждане- повече инфо за клизмата(правят ли, не правят ли,отношение и тн), ползва ли се лигнин първите дни ( има ли смисъл и това да вземем), малко инфо за визитацията сутрин( отношение, как протича), дават ли обезболяващи( да си носим ли нещо все пак), колка време след това можемпда хапнем / пием нещо? Многооо мерси!!!

Правят клизма при естествено раждане. Отношение ли? Ми.. доста близки си ставате 🥴 А сега без майтап - карат те да стискаш 10 мин, ама с контракции това е невъзможно. Не успях да устискам и 10 секунди. Постелки за леглото дават. Превръзки и нощници дават. Еднократни гащи също дават. Аз носих от всичко и си ги върнах. Носих си и Профенид, но и това дават. Това са обезболяващи свещички. Първите дни не можех да си седна на Д-то и ми бяха много полезни. Аз родих в 5 часа сутринта, лежах до 8 на леглото, на което родих. След това ме заведоха в моята стая и 10 мин по-късно ми донесоха закуска. Съветвам ви да си носите разни гризини (бисквити, шоколад, каквото обичате) за между храненията. Отношението на ВСИЧКИ (лекари, акушерки, неонатолози, санитари) е страхотно! Визитацията след естествено раждане е преглед на шевовете и опипване на корема. Ако имате въпроси, питате и отговарят. Ако имате нужда от нещо - искате си. На регистратура или нещо подобно винаги ходех да си искам още гащи, превръзки, свещичка или това, от което съм имала нужда. Никой не ми е отказвал. Отделно идваха и неонатолози на нещо като визитация и казваха какви изследвания са правени на бебчето и питате ако имате въпроси. На първия ден имахме лекция на тема кърмене и първи грижи на бебчето. Обсъждахме козметика и т. н. Ако искате да кърмите - настоявайте с въпросите си. Помолете да ви покажат дори. И най-важното, сложете детето си още същия ден, ако не веднага след като родните, на гърдата си. Не е задължително да давате АМ на детето си (носят ви на 3 часа). Аз не бях много запозната и като ми донесоха детето в стаята то плачеше и аз не го сложих на гърда. Отделно давах всяко АМ, което ми носеха, но поне преди това си слага детето по 5 мин на гърда. Мислех си, че ще ми се скарат, ако не дам АМ-то. Това е вашето дете и вие решавате дали да го дадете. Е, въпреки че не правех всичко по учебник, вече 2 месеца само кърмя. На третия ден ще ви направят и пробно кърмене. Така ще се приберете спокойна вкъщи, че детето ви няма да е гладно, хранейки се само от гърдата. Дано съм ви била полезна Simple Smile

Последна редакция: пн, 16 авг 2021, 14:03 от monika_k

# 52
  • Мнения: 145
Здравейте, мами! Насочила съм се към Токуда за следене на бременността. Бих искала да Ви попитам за препоръки: при кой лекар се следите? Работи ли с касата или частно? Къде мога да открия цени на пакетите им и информация какво включват? Ще съм Ви благодарна ако споделите впечатления от вашия проследяващ лекар! Благодаря ☺

# 53
# 54
  • Мнения: 90
Здравейте, мами! Насочила съм се към Токуда за следене на бременността. Бих искала да Ви попитам за препоръки: при кой лекар се следите? Работи ли с касата или частно? Къде мога да открия цени на пакетите им и информация какво включват? Ще съм Ви благодарна ако споделите впечатления от вашия проследяващ лекар! Благодаря ☺
Мисля, че само д-р Колева работи по Здравна каса. Доколкото знам е добра и всички са доволни от нея. Но аз и не знам някой да не е добър в Токуда честно казано. Всички са специалисти, сега вече колко са мили и отзивчиви за мен не е от значение.
 Аз се следв при д-р Маркова и съм много доволна, предстои ми раждане скоро при нея и ще споделя след това как е било Simple Smile

# 55
  • Мнения: 6 665
Здравейте, мами! Насочила съм се към Токуда за следене на бременността. Бих искала да Ви попитам за препоръки: при кой лекар се следите? Работи ли с касата или частно? Къде мога да открия цени на пакетите им и информация какво включват? Ще съм Ви благодарна ако споделите впечатления от вашия проследяващ лекар! Благодаря ☺

Лекарките майчино здравеопазване по НЗОК са 4: Колева, Живкова, Евтимова и Кирилова. Може да изберете да се следите при някоя от изброените като Колева ще ви регистрира към нея само ако ще раждате при нея. За другите лекарки няма някакви ограничения.
За платеното - Атанасова и Нашар не приемат нови пациентки до края на годината. Часове си записват единствено в момента следящите се към тях.

# 56
  • София
  • Мнения: 6 726
Аз съм се следяла пи ЗК при Живкова и платено при Апостолова. И от двете съм доволна Simple Smile

# 57
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Аз съм нов пациент на др Атанасова, не е вярно, че не поема нови.

# 58
  • Мнения: 6 665
Аз съм нов пациент на др Атанасова, не е вярно, че не поема нови.

Ако сте имала час вече записан, да, но утре ако звъннете и искате първичен преглед, ще ви кажат, че няма. Hug

# 59
  • Мнения: X
ама тя и няма ! яаз преди 2 седмици се записах за 4.10 вие за кога искате да записва тази жена Simple Smile Логично е да ви кажат че няма. Особенно ако не е дала още графика си

Общи условия

Активация на акаунт