Майчинството счетоводно - 90

  • 32 197
  • 780
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 17
Здравейте, надявам се темата да е в правилната секция.
Жена ми наскоро започна работа на постоянен трудов договор преди това 2 години беше безработна. Общия и трудов стаж е 5 години. Сега планираме второ дете и се чудим ще има ли право на обезщетение за майчинство. От 1 месец работи и не знаем кога да започнем да работим по въпроса или трябва да работи поне 6 месеца и тогава да има право.?

# 121
  • София
  • Мнения: 7 992
Ако не е минал изпитателният срок и забременее, имат право да я съкратят.

# 122
  • Мнения: 1 005
Сигурна съм , че е коментирано , но не го откривам . Когато прекъсвам майчинството , за да се върна на работа , през втората година , какви документи трябва да подам , за да получавам 50% от обезщетението ?
Правилно ли съм прочела - Приложение 8 ?

Последна редакция: пт, 27 авг 2021, 21:19 от Jay , Mocking Jay

# 123
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355

Jay , Mocking Jay
Да, правилно.

# 124
  • Мнения: 468
Здравейте, надявам се темата да е в правилната секция.
Жена ми наскоро започна работа на постоянен трудов договор преди това 2 години беше безработна. Общия и трудов стаж е 5 години. Сега планираме второ дете и се чудим ще има ли право на обезщетение за майчинство. От 1 месец работи и не знаем кога да започнем да работим по въпроса или трябва да работи поне 6 месеца и тогава да има право.?
.    Има достатъчно стаж,щом е и на постоянен договор,мисля че няма проблем,може да опитате,само майчинството ще е минималното такова 650лв, защото дълго време е била безработна.Работете по въпроса, времето си върви,докато зачене,че да се установи бременност ще минат още месеци.

# 125
  • Мнения: 1 837
Здравейте, знам, че многократно е коментирано, но не успявам да потърся отговор. Имах болничен от 5 до 22.08,който съм предала на счетоводителя на 13.08. Предполагам, че би трябвало да го е пуснала, ако не на същия, поне на следващия ден. Какъв е крайния срок, в който мога да го очаквам?

# 126
  • Мнения: 3 736
Здравейте, знам, че многократно е коментирано, но не успявам да потърся отговор. Имах болничен от 5 до 22.08,който съм предала на счетоводителя на 13.08. Предполагам, че би трябвало да го е пуснала, ако не на същия, поне на следващия ден. Какъв е крайния срок, в който мога да го очаквам?
Срока на счетоводителката да го предаде е 10 септември.След това има още едни 10 работни дни, които НОИ има, за да го изплати.
Извадете си ПИК, за да си ги следите.

# 127
  • Мнения: 388
Срока на работодателя да го представи пред НОИ е до 10 септември. НОИ имат срок да прегледат документите до 10 дни след представянето.

Здравейте, знам, че многократно е коментирано, но не успявам да потърся отговор. Имах болничен от 5 до 22.08,който съм предала на счетоводителя на 13.08. Предполагам, че би трябвало да го е пуснала, ако не на същия, поне на следващия ден. Какъв е крайния срок, в който мога да го очаквам?

# 128
  • Мнения: 1 837
Благодаря ви, просто в момента нямам възможност да си извадя пик..

# 129
  • Мнения: 1 041
Благодаря ви, просто в момента нямам възможност да си извадя пик..

ПИК можеш да си извадиш и през приложението Еvrotrust аз така направих.

# 130
  • Мнения: 1 837
Благодаря ви, просто в момента нямам възможност да си извадя пик..

ПИК можеш да си извадиш и през приложението Еvrotrust аз така направих.
За първи път чувам, сега ще проверя, дано да успея. Благодаря.

# 131
  • Мнения: 1 041
Благодаря ви, просто в момента нямам възможност да си извадя пик..

ПИК можеш да си извадиш и през приложението Еvrotrust аз така направих.
За първи път чувам, сега ще проверя, дано да успея. Благодаря.

Приложението е малко трудно, но пък спестява ходенето до НОИ

# 132
  • Мнения: 1 837
Успях, извадих ПИК, много бързо стана. Още веднъж много благодаря.
Пише, че в момента болничния се обработва, това значи, че е подаден нали така?

# 133
  • Мнения: 1 041
Успях, извадих ПИК, много бързо стана. Още веднъж много благодаря.
Пише, че в момента болничния се обработва, това значи, че е подаден нали така?

Подаден е и НОИ го обработват, евентуално другата седмица може и да получите превод.

# 134
  • Мнения: 311
Здравейте , съжалявам ако вече е обсъждано , но бебка не ми дава свободно време да потърся , бихте ли ми казали дали  има срок за подаване на документи за еднократната помощ при раждане на дете ?

Общи условия

Активация на акаунт