Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Майчинството счетоводно - 90

  • 29 766
  • 780
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 444
Аз в момента съм в 12г.с. До сега минах само на два прегледа с ехограф и този месец на 23-ти ще ходя с направление вече да ме запишат за ЖК. Което значи, че ще съм в 16 седмица, което мисля, че си е вече 4-ти месец. Няма от какво да се притесняваш. Винаги можеш да отидеш в някой кабинет и да ти направят ехографски преглед. По-важното е сега да минеш в 11-13 г.с. на БХС, което пак се прави допълнително с преглед на ехограф, за да видят органите на бебчето. Иначе за мен поне не е късно да си записана септември. Ако не се лъжа точно тогава се дават направленията за ПКК и урина, които са си по НЗОК.

# 31
  • Мнения: 59
Извинете за глупавият ми въпрос, наистина не съм наясно. Следя се в Щерев (т.е. частно) и живея с мисълта, че всички нужни болнични и документи ще набавям от там. Задължително ли е да се записвам и на ЖК, по здравна каса?

# 32
  • София-Младост
  • Мнения: 21 065
Yoana Pavlova 679429
Няма такива 180 дни за бременост. Всеки има право на 180 дни непрекъснат болничен за една година, а дали е защото има тежка бременост, счупил си е крак или сърдечна операция, няма значение.
Болничните листове ги издават лекарите, те знаят най-добре кога може или не може.
Хем може да се рег. в ЖК след 12-та седмица, хем ви карат да чакате до края на м.09...не е много ясно.
След тези 30 дни, би трябвало да могат да ви продължат болничния с още 30.


zla_gadina
Попитайте в Щерев дали ще ви издадат всички необходими документи...би трябвало да е така.

# 33
  • Мнения: 655
Не е нужно по ЗК, само ако искате.

# 34
  • Мнения: 226
Здравейте!
  При подаване на детски трябва ли да се декларира ТЕЛК- а на едно от децата ми и издръжката от бащата му?

# 35
  • София-Младост
  • Мнения: 21 065
Ако издръжката е по Семейния кодекс, не се декларира...а за ТЕЛК-да. За тези деца нали се получават помощ, без оглед на доходите.

# 36
  • Мнения: 226
Ала- Бала, очаквам второ дете и за това питам, а  ТЕЛК-а е на първото ми дете.

# 37
  • София-Младост
  • Мнения: 21 065
Ала- Бала, очаквам второ дете и за това питам, а  ТЕЛК-а е на първото ми дете.
Сега ли подавате за първото дете...или питате когато се роди второто какво да правите, че се обърках:)

# 38
  • Мнения: 226
Питам за второто дете дали за него ще мога да взимам детски. Извинявам се, че от началото не обясних правилно.

# 39
  • София-Младост
  • Мнения: 21 065
Питам за второто дете дали за него ще мога да взимам детски. Извинявам се, че от началото не обясних правилно.
ППЗСПД
чл.24

(2) (Изм. - ДВ, бр. 80 от 2015 г., в сила от 16.10.2015 г.) В 30-дневен срок след промяна на броя на децата, за които семейството има право на семейни помощи в периода по ал. 1, се подава ново заявление декларация за установяване само на това обстоятелство, без да се изисква актуализация на документите за доходите на семейството.

# 40
  • Мнения: 201
Здравейте, бих искала да попитам, понеже днес си взех болничния , но видях, че на адрес пише Гр, София( настоящия ми адрес)? а на другите ми болнични ми пише адреса по лична карта, дали ще бъде някакъв проблем в НОИ ?

# 41
  • София-Младост
  • Мнения: 21 065
Няма да има проблем.

# 42
  • Мнения: 266
относно жк.. миналата година по това време бях в такава ситуация. лекарят при когото исках да се запиша на жк, поиска първо да направя бхс. след първия бхс ( началото на септември) правих и втори (края на септември) и чак след това ме записаха за жк. .. терминът ми беше 2рата половина на март.

има лекари които записват и по-рано... дори преди 12гс.

# 43
  • Мнения: 29
Здравейте дами, включвам се първи път с малко по особен въпрос. Бременна съм на в осми месец (бебето е желано) на 17 съм цял живот съм живяла с баба си и дядо си вече живея с мъжа до мен смених и адресната си  регистрация. Та сега на въпроса какви социални помощи мога да взимам, питам тук защото се обаждам в социалните разговарях с една жена и тя ми даде номер на който да се обаждам  но никой не вдига... Много ще съм ви благодарна ако някой може да ми даде информация. 🙂

# 44
  • Мнения: 54
Здравейте, според вас колко време след като в сайта на НОИ са писали, че болничния ми е изплатен, ще видя реално парите по сметката си? От снощи виждам, че пише на статус Изплатен, а до този още нямам превод. Да уточня, че става въпрос за 5 дни от началото на август, като болничния е започнал от 28.07.

Общи условия

Активация на акаунт