Фотоепилатори – въпроси и отговори – № 4

  • 73 798
  • 845
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 085
И аз нямам никакъв ефект след втора процедура. Понеже се епилирам от много години, косъмчетата са оредяли значително. Светкам навсякъде, но под мишниците, интима и коленете продължават да си избиват. Четох, че ако се епилираш преди серия, ефекта ще е нулев защото няма корен за да направи реакцията при фото, но аз все пак ще си приключа 4те серии и ще спра.
И аз ги махах с кола-маска, но след като си купих фоторпилатора преминах на бръснене, като първите две процедури бяха веднага след бръснене, после реших да е на дтугия ден и ефекта беше налице, може да опиташ така. Косъмчетата на подмишниците са тъмни и веднага имаше ефект, но не съм се епилирала между процедурите. След 8 процедури вече няма нищо там. При мен на ръцете и краката ефекта е по-слаб, отдавам го на контраста между кожата и косъмчетата.

# 526
  • Мнения: 22 915
С професионални уреди се правят 6 процедури, вие с домашен искате от две процедури да няма косми.
Тези 4бр. са ориентировъчни, писали сме го вече.На някои ще са ок, на други ще трябва повече.

Последна редакция: ср, 18 май 2022, 19:48 от ДХ3

# 527
  • Мнения: 390
Аз ползвам само епилатор. Не знам къде пише, че не е ок и трябва само бръснене. Може би е индивидуално.

# 528
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Аз ползвам само епилатор. Не знам къде пише, че не е ок и трябва само бръснене. Може би е индивидуално.
И колко точно дни след епилатор святкаш с фотото?

# 529
  • Мнения: 390
Аз ползвам само епилатор. Не знам къде пише, че не е ок и трябва само бръснене. Може би е индивидуално.
И колко точно дни след епилатор святкаш с фотото?

1-2 дена след като се епилирам Simple Smile
Бтв, и мъжът ми го светнах...с фотоепилатора (да не си помислите нещо) под мишниците. Само 1 процедура е минал за сега и не мога да кажа дали има ефект - просто материала е доста Smiley Той ест, беше минал с тример, та знам ли дали ще има ефект въобще...

# 530
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Аз епилирам днес и утре святкам.
Мъжа ми иска и той да се отърве от космите под мишниците,но има тъмни петна там и се притеснявам да не направим беля.
Вие как мислите?

# 531
  • Мнения: 29 384
След епилиране изчаквайте 3-4 дни и тогава се святкайте.

# 532
  • Мнения: 10
Здравейте, аз имам Филипс лумеа BRI 924, днес си направих първа процедура на подбедрици, бедра не съм минавала, защото почти нямам окосмяване. Пиша във връзка със светкавиците, може да ви е малко смешно, но аз лично си затварям очите, обръщам си главата на другата страна и си покривам очите с другата ръка, защото светлината много ми дразни, дори и със затворени очи. Направих си процедурата на терасата, която е затворена, защото прочетох инструкциите, тук в други статии, питах приятелки и разбрах, че трябва да се прави на възможно най-осветеното място, без значение дали естествена или изкуствена светлина. Въпросът ми е, на Вас дразни ли ви светлината, имате ли очила и ако имате, от къде си ги купихте, защото, аз май имам нужда от очила, защото главата започна много да ме боли. Sad Sad Sad Ще съм Ви много благодарна ако ми отговорите!

# 533
  • Мнения: 12 801
Светвам всички лампи дето иначе никога не се ползват едновременно, за да не ме дразни. Иначе и аз ще имам дискомфорт по време на третирането, че и после. Ама свикнах да осветявам стаята много ярко, наистина няма значение дневна или изкуствена светлина. Аз предпочитам изкуствена че дневната е само от една страна обикновено, а лампите са навсякъде.

# 534
  • Sofia
  • Мнения: 6 943
На мен ми е достатъчно да си затворя очите. Оррi, защо не ползвате тъмни слънчеви очила?

# 535
  • Мнения: 4 717
На мен ми дразни очите, но до няколко часа след святкане всичко отшумява. Не ползвам предпазни очила, нито стоя на силна ярка светлина.

# 536
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
След епилиране изчаквайте 3-4 дни и тогава се святкайте.

Това може да го спазвам сега когато съм минала осем процедури през две седмици и съм направила две поддържащи и на 3-4 ден няма никакво окосмяване.
Но за човек,който почва сега да ползва фотоепилатор ,не мисля че е добре.Аз се епилирах на всеки 6-7 дни,тоест на 3-4 ден вече съм с косми, а това не е препоръчително.

# 537
  • Мнения: 29 384
Напротив. Аз лично процедирах така още от самото начало и на третото святкане вече имах видимо намаляване на космите.
Всеки си знае, де. Който иска се бръсне, който иска да се епилира. Единствено е забранено ползването на крем депилатоар, понеже активната му съставка прави някаква кофти реакция.

# 538
  • Мнения: 331
Здравейте. Отново да питам - Никой ли не знае колко време трябва да мине след спиране на лактацията, за да може да се използва фотоепилатор без риск от пигментация на кожата?

# 539
  • Мнения: 22 915
Не бива да има поникнали над кожата косъмчета.Космите на растат едновременно и дори да сте ги едните махнали, други са тръгнали вече да растат.Затова трябва да се светкате непосредствено след епилация, не да се чакат дни.

Общи условия

Активация на акаунт