Дали ще приеме детето?!

  • 8 807
  • 309
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 500
Много кратка ми се струва връзката, че да ги запознаваш с детето. Тия месеци писане не ги броя въобще.
Иначе и моя мъж има дъщеря, и аз не питах за нея много много, да не кажа хич и я избягвах по всички начини, но той направи всичко възможно, че да ме ангажира с нея, ама това като стана ясно че имаме намерение да градим нещо заедно, а не да се забавляваме просто.

# 61
  • Мнения: 1 189
Че избързваш и пресираш "връзката" е факт. Прави си кефа, прекарай повече време с него и едва когато се убедиш, че тоя човек си струва ги запознай с детето. Не подценявай така гърците!

# 62
  • Мнения: 76
malinka12, а на колко години е мъжа? Гърците в момента се женят доста късно и преди да имат дете се женят.

Неговата къща в село или град е? Ако е на село, колкото и да е китно и подредено, гръцките моми бягат. Там има шанс и майките не се опъват много ако синът доведе чужденка, но мисля, че няма да скачат от радост снахата да има дете от предишен брак.
Град в северна Гърция Simple Smile на 50 км от Свиленград.. На 32 е

# 63
  • Мнения: 4 628
Ти не го познаваш този човек. Едно е чат, друго е в реалния живот с истински ситуации. 2 месеца срещи, бичейки айляк са нищо. Ако има сериозни намерения да дойде в България, да поживее няколко месеца с редовни срещи, да помага с каквото е нужно и тогава ще се види става ли и дали да го запознаваш с детето. Влюбена си, забравила си как стават нещата. В началото всички са страхотни.

# 64
  • Мнения: 128
Бъди сигурна ,че срещата със свекървата не е била случайна. Дошла е да хвърли едно око,както казват.
 32 годишен тук е равно на дИтето на мама,а след 40 рязко се разбързват. Феномен!

# 65
  • Мнения: 12 950
Не мисля, че той забравя за детето, като не го вижда около теб. И не мисля, че има какво да разпитва за него, след като няма деца и не го е виждал.
То не е ясно вие двамата дали ще се приемете един друг. Едва от два месеца се познавате на живо, колко пъти да сте се виждали за тези месеци... Съвсем рано ми се струва да го запознаваш с детето.
Виж, ако между вас се задълбочат нещата и започнете да обсъждате съвместен живот, тогава го запознай. Сега имате наистина само заигравка.

Трудна работа ми се струва тази връзка, но дано ти се получи.

# 66
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако човекът живее и работи в Гърция как си го предтавяте да дойде за няколко месеца тук да живее, че и да помага? На мен не ми изглежда като такава връзка да има някако сериозно бъдеще като живеене заедно. По-скоро ще се виждат периодично да си почиват и толкова.

# 67
  • Мнения: 6 896
Аз това, че си живее в Гърция, съм го пропуснала. Това значително променя ситуацията. Не виждам как може да стане сериозна връзка като живеете в различни държави. Едва ли той ще си зареже работата и живота там, за да дойде тук. А и ти няма.как да отидеш там да живееш ако не знаеш гръцки, ако не можеш да упражняваш там професията си, а и да местиш детето, да.учи чужд език, да сменя среда, а и как ще се.вижда с баща си. Аз не бих задълбочавала подобна връзка, то не виждам и как би станало.. само за забавление става и за безплатна почивка на море Wink
Имай предвид и, че щом няма деца, може да поиска да има в някакъв момент. А това да имаш второ дете от друг мъж, грък на всичкото отгоре и живееш в чужбина... Не, не.. аз не бих рискувала, толкова много неща могат да се объркат, че за мен не си струва. Само забавление, както казах.

# 68
  • София
  • Мнения: 62 595
В момента тя е влюбена и иска той да приеме детето, за да заживеят щастливо хепили евър афтър. Не е много склонна да чуе песимистичните развръзки.

# 69
  • Мнения: 18 410
Практиката показва, че обикновено мъжът има по-платената работа, така че за какво местене (той в България) говорите. Ясно, че тя ще ходи при него. Може и да се разбере с бащата да пусне детето, Гърция не е Австралия.
Не виждам защо трябва да обясните на жената, че няма нищо да стане. Сещам се за подобен случай, при който чудесно се развиват нещата. Жената е с две деца, мъжът също е грък. Може и да види темата, тя всъщност е форумна позната, дано се включи. Simple Smile
По въпроса, който авторката поставя, дали той ще приеме детето й, мнението ми е следното. Мъж, който не приема жени с деца като годен обект за връзка, първо вероятно изобщо няма да почне такава. Тоест в сайта за запознанства просто ще прескача там, където прочете, че има деца. Предполагам информацията не е била скрита. Гърците са семеен тип хора, както писа някой по-горе. Рано е да се каже какво ще се случи, но засега не смятам, че тя трябва да се тревожи особено. Не ми се струва тревожна индикация, че не разпитвал.

# 70
  • София
  • Мнения: 62 595
Жената пита и получава отговори. Никой не е казал, че отговорите трябва да са само "давай, той ще го приеме, всичко ще е наред, познавам жена, която...". По-голяма е вероятността да бъде просто романтична връзка за ходене на почивка, а битието ще си върви както си е вървяло досега. Нещата следват някаква логическа верига и всяка стъпка има различна вероятност да се случи.

# 71
  • Мнения: 2 683
Жената питаше "Моля за съвет как да постъпя, дали да изчакам още преди да ги срещна, как да го предразположа за евентуална среща?!", а не каква е връзката и. Не знам защо някои съфорумци/ки тръгнаха да и обясняват какви са гърците, как тя няма шанс за нищо друго освен любовница и даже да се вайкат за нероден Петко - второ дете.
Напук на тази логика в групите на българките в чужбина е пълно с истории за щастливи бракове с чужденци, с доведени, заварени и природени деца.
Въпрос и на късмет да си намериш половинката,
А не само на логика. Може това да е нейната. А дали ще наблюдаваш един мъж два месеца или две години, пак не е от голямо значение, защото има мъже се прикриват или пък обичта си отива и дори след две години няма гаранция, че няма да се разочароваш.
Ще кажа само още за детето - нека да е много важно за авторката, но нека не жертва живота си за него, нека не се отказва да има семейство. По-добре разочарование от втория баща, отколкото отговорността и тежестта от един провален и самотен майчин живот.
Ако чувства тя самата, че това е човекът, да ги запознае. Такива неща се усещат. Другото са някакви предразсъдъци и стереотипи, които може изобщо да не са верни в нейния случай.
(Много ми е смешно как някои си мислят, че жените все още се натискат за брак с чужденец, все едно сме 1985 година. 😄 )
Жената пита и получава отговори.
.......................
 По-голяма е вероятността да бъде просто романтична връзка за ходене на почивка, а битието ще си върви както си е вървяло досега.

# 72
  • Мнения: 1 008
Авторке,

вместо да се чудиш дали потомъкът на Орфей ще приеме детето ти, замисли се защо потомките на Евридика не го бръснат за маслина, та се налага да бие път чак до тук, за едната Малинка.

# 73
  • Мнения: 18 410
Може българките да се славим като красиви жени? Smiling Imp

# 74
  • Мнения: 76
Може българките да се славим като красиви жени? Smiling Imp
Може българките да се славим като красиви жени? Smiling Imp
Авторке,

вместо да се чудиш дали потомъкът на Орфей ще приеме детето ти, замисли се защо потомките на Евридика не го бръснат за маслина, та се налага да бие път чак до тук, за едната Малинка.
Не смятам, че потпмките на Евредика са нвщо повече от потомките на Райна Княгиня като например?! 🤔 Хора се срещат, опознават и харрсват дори и на 5000 км, тук говорим за някакви 200 - 250км (например Пловдив - София) . Целта ня постя ми беше съвсем различна, но повечето се хващат за думата "чужденец", което в наше време не е нещо УАУ... Същото може да кажем и защо аз не съм намерила нещо за което да се хвана в България на този етап! 🤔 ( аз не избирам човек по националността му, ако ще и африканец, монголец и т. н да е...)

Общи условия

Активация на акаунт