Командировка по време на ковид пандемия - мога ли да откажа?

  • 2 714
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 41 343
Точно така. И за двудозовите се издава веднага, но си пише, че важи след 2 седмици.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 726
Там се издава след втората доза обаче не е точно веднага! Съмнявам се да ни лъже още повече, че е лекар и все пак по летищата си има достатъчно мерки.

# 17
  • Мнения: 41 343
Там се издава след втората доза обаче не е точно веднага! Съмнявам се да ни лъже още повече, че е лекар и все пак по летищата си има достатъчно мерки.

Е как ще не  е веднага? Нали в неделя ме боцнаха и веднага ми издадоха сертификат. Просто ще стане валиден след две седмици.

# 18
  • София
  • Мнения: 28 768
Това важи за всички одобрени в ЕС ваксини, вкл. и еднодозовата.

# 19
  • Мнения: 46 562
Тя очевидно не желае ваксина, така че няма смисъл от подробности за тях.

Аз бих си казала човешки, спокойно и директно, че предвид пандемията, съветите са ограничаване на пътуванията и фактът, че работата може да бъде свършена онлайн, не желая да пътувам.
А ако шефът, въпреки че дейността може да протича без прекъсване виртуално, държи да отида, просто ще си подам молба за напускане. Очевидно разбиранията ни са много различни и няма смисъл да се измъчваме вазимно.

Това, в случай, че не желая да пътувам. Ако искам, просто ще отида и ще се радвам, че имам работен ангажимент, който ще ми помогне да заобиколя ограниченията за пътуване (ако има такива към момента).

# 20
  • Мнения: 12 858
По същество вече отговориха.
А малко встрани, аз не разбирам защо, за бога, човек, който се опасява да не се зарази, не се е ваксинирал до сега. Боиш се - ваксинираш се. Биеш се в гърдите, че няма вирус - не се ваксинираш. Така я виждам причинно-следствената връзка.

# 21
  • София
  • Мнения: 30 204
Всичко е налично вече въпроса е, че може да се заяде за това. Другите страни искат да наложат хората по офисите да са ваксинирани.
И по кой закон точно ще го наложат? Има едно нещо наречено граждански права.

По същество вече отговориха.
А малко встрани, аз не разбирам защо, за бога, човек, който се опасява да не се зарази, не се е ваксинирал до сега. Боиш се - ваксинираш се. Биеш се в гърдите, че няма вирус - не се ваксинираш. Така я виждам причинно-следствената връзка.
Защото има хора, които не желаят да се ваксинират или здравословното им състояние не позволява ваксинация. Причини хиляди. Тялото си е тяхно и те решават какво да им се инжектира ..... все още, де.

# 22
  • София
  • Мнения: 28 768
Гугъл го наложиха, не знам по кой закон. Имаше и още няколко.

# 23
  • София
  • Мнения: 30 204
Гугъл го наложиха, не знам по кой закон. Имаше и още няколко.
За тези, които желаят връщане в офис среда, което на този етап работодателите в този сектор НЕ препоръчват.

# 24
  • София
  • Мнения: 28 768
Сетих се още кой - СНН бяха уволнили няколко неваксинирани.

# 25
  • София
  • Мнения: 30 204
Сетих се още кой - СНН бяха уволнили няколко неваксинирани.
Могат да те уволнят по безброй причини, въпросът е, че няма как да те принудят да се ваксинираш. Могат да го предложат като вариант, но ако не се съгласиш, спокойно можеш да си влизаш в офиса с ПСР тест. Поне в ИТ сектора е така на този етап. Препоръчителна е ваксинацията и е препоръчително офисите да се посещават само в краен случай по неотложни въпроси. Поне това беше спуснато официално преди няколко седмици.

# 26
  • София
  • Мнения: 28 768
Може и да са отказали пср-и и след това да са ги уволнили, не знам.

# 27
  • София
  • Мнения: 30 204
Може и да са отказали пср-и и след това да са ги уволнили, не знам.
Ако откажат ПСР, тогава работодателят е в пълното си право да ги санкционира и да не ги допусне до офиса. Така вече съм съгласна.

Към авторката: спокойно може да пътуваш с ПСР тест.

# 28
  • Мнения: 41 343
Ама тя не иска да пътува и търси повод да откаже. Това с ПСР е вода в мелницата на началника Wink

# 29
  • София
  • Мнения: 30 204
Ами, като не иска да пътува изобщо и да налива вода в мелницата на работодателя (каквото и да значи това), започва да си търси нова работа. Началникът да си намери човек. Знаеш ли, ако е квалифициран кадър, как "бързо" се намира кадърен човек. Успех му желая на началника.

Общи условия

Активация на акаунт