Любители на котки - Тема 163

  • 29 103
  • 758
  •   1
Отговори
# 735
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
И за мен е ухапан. Колко са големи котенцата? Ако имат два месеца може да им се дава антибиотик, Синулокс, да спре инфекция ако се е развила. Едно хапче от големите, които са 250 мг, се дава 1/18 на 1 кг тегло. Стриваш хапчето и го делиш, аз го сипвах в устата директно инак го изплюваха. Същевременно, може да се пръскат раните с Оксикорт (съдържа антибиотик), който става и за животни, от хуманната аптека може да купиш, веднъж дневно пръскаш, макар че ги плаши съскащия флакон. Внимавай да не попадне в очичките само. И е хубаво и пробиотик с храната да приемат, половинка на тумбак е достатъчна.
Благодаря на всички за съветите! Притеснява ме това, че козинката наоколо е опадала, което говори за някакъв кожен процес. Иначе според мен раничките могат да се получат от разчесване. Кожните болести често са съпроводени със сърбеж, и котетата със задните лапички ожесточено може би са се чесали. Също за възможна инфекция ми говори и факта, че поне две от тях имат същото. Не са съвсем малки, според мен карат четвърти месец. Две дават да ги галиш, едното с ранички обаче е недоверчиво и трудно се дава.
Преди около три седмици бяха изхвърлили при тях още едно коте, много малко, което имаше подобни рани по тялото. Притесних се, защото си помислих, че има нещо кожно и може да зарази другите котки, които храня. То ядеше добре, имаше апетит. Обаче на следващия ден не беше там, може да е починало или някоя кола да го е сгазила.
Днес вечерта като отидох да ги храня, мина един човек с куче и ми каза, че семейството му им дават храна и са видели раничките. Говорили са с местния ветеринар, и той е казал че може би трябва да им се бие инжекция кортекостероид. Нямам представа какви заболявания покрива лечението с кортикостероид, но те явно са се заели с това и ще оставя те да ги лекуват. Но нещо ако им слагам отгоре за мазане сигурно няма да им навреди, но не знам какво, може би някаква антибиотична паста или пудра?
Аз съм слагала на рани на котки антибиотична пудра и имам добър опит с нея. По принцип лесно се слага на котки, защото не усещат болка или щипане, действа бързо, подсушава раната и прониква добре в кожата. Може би това да опитам?

# 736
  • Мнения: 3
Здравейте, наложи ми се да гледам едно коте горе долу 2/3 годишно мъжко, кастрирано.. след кастрацията преди около 2 години не знам точен период, промени характера си и решаваше, че ще скача през терасата на 6 етаж и то 2 пъти. В следствие на това куцаше и походката му се промени, но не е показвал признаци на болка, просто заваляше краката и кривеше докато ходи. Понякога има доста силни промени в настроението и става супер агресивен без дори да го провокираш,така е постоянно, изведнъж всякаш му прищраква. Искам да попитам възможно ли е да се случва някакъв процес, тъй като се зачетох в интернет, че може да е агресивен заради някаква болка и скованост в ставите и краката. Потърсих храна и открих Роял Канин за кости (mobility cat) и описанието, твърди, че би помогнало в такъв случай. Мога ли да му я давам? Има ли вероятност тази агресия и походка да са свързани, и биха могли да се променят без оперативно?
Има котки, които развиват епилепсия след падане и травма. Може би трябва да го заведеш на по-обстоен преглед в ЦВК, да се изключи епилепсия. Как точно става агресивен? Опиши ситуацията.

За ставите храната на РК няма да помогне много, защото количеството на глюкозамин/хондроитин е минимално. Тя по-скоро е за поддръжка. Купи му добавка от зеленоуста мида Youmove.  Тя е с най-високо съдържание на глюкозамин/хондроитин и му давай да яде повече хрущяли от кокали и бульон от месо. Също, ако обича - скариди.
Не знам дали има вет добавка Б-комплекс, но ако има,също можеш да му даваш и б-витамини. Те са за периферната нервна система.

Vasil Vasilev изгуби коте след падане от висок етаж, развило епилепсия след това. Ако може, да ти даде насоки как се диагностицира епилепсията.

Първия пример е, когато дойде да ти се гали, ти го погалиш леко и изведнъж те захапе(доста силно и с агресия). От време на време става много неспокоен, събужда те един път в 5, после в 9(аз спя до късно за това го давам този пример). Давам му да яде в 9, защото искам да се научи да не яде в 5'. Като се събуди, започва да обикаля, но не както обикновено котките си ги хващат лудите, ами всякаш има някаква плякчка, уголемява си зениците и гледа като хищник. Като иска да се качи някъде едвам успява, освен когато не е ултра нервен и си скача като здрава котка, а това се случва като види друга коткта през прозореца. Понякога бута нарочно неща, които дори не представляват интерес за него, никога не ги пипа нито ходи при тях. През останалото време е спокоен, спи, гледа , заваля крачето, но не издава признаци на болка, нито мяука неконтролируемо. От тези инциденти минаха почти 2 години, през които не съм го гледал аз и сега искам да му помогна по някакъв начин.

# 737
  • Мнения: 9 801
Glizoka, гранофорин може би?

# 738
  • София
  • Мнения: 13 122
Между другото хибискръбът не е за подценяване. Свекърва ми цял живот е работила в пироговските операционни. Тя го носеше вкъщи. Преди операция хирурзите си мият ръцете с него и се счита, че стават стерилни. Затова и всякакви рани у нас се третират с Хибискръб. Не щипе. За котки не се бях сещала, докато жената, която кастрира Боги не ми го даде в разреден вариант да мажа брадичката ѝ. От тогава започнах да лекувам и уличните бандюги, които вечно имат някоя рана. Сипала съм в едно парфюмено шишенце и при нужда пръскам. Лошото е, че както всеки "сапун" леко люти при близане, а котките се ближат. Въпреки това раните заздравяват много бързо. Не знам обаче дали се продава по аптеките. Преди няколко години мъжът ми купи 1 л. по интернет и все още имам доста.

# 739
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 713
Това е най-стария ми котарак който днес стана на 18 години.

# 740
  • София
  • Мнения: 12 220
18 години! Това е впечатлеваща възраст за котка!
Браво на стопаните и на него.
Тъмно черен ли е бил и с възраста е изсветлял или от лятото по гръбчето?
Може ли да споделиш с какво го храниш? Изобщо как си го отглеждал, много ми се иска и моят котарак, който е на малко над годинка да живее дълго и да е здрав Simple Smile
Шепичка е добре, преди малко се нахрани и отнови спи. Вече е  160 гр. Още не е прогледнало. Първоначалният дом в който щеше да ходи отпадна, така че отново съм в процес на издирване на бъдещи собственици.
Страх вече поне не му хъска, само го души и се изнася. Притеснявам се да не му направи нещо и да му посегне с лапа или захапе, защото Шепичка все още е много малка и няма да и се отрази добре.
На каква възраст мога да се опитам да преценя пола? Уж се бях научила, но на 10 дневно бебе изобщо не мога да видя нищо Simple Smile

# 741
  • Мнения: 15 297
Васил, да ви е живо и здраво деденцето. Flowers Four Leaf Clover

# 742
  • София
  • Мнения: 39 740
Vasil Vasilev 676271, да е жив и здрав столетника.

Може ли да споделиш с какво го храниш?
С любов Simple Smile

Аз успокоявам дъщеря ми, че щом Харо доживя дп тази възраст значи сме го гледали добре и е бил щастлив.

Онзи ден купих суха храна на Оникс, съвсем бебешката. Дъщеря ми смя снощи "не си храниш детето". Аш минал през бебешкият Канин и пресушил купичката.
Поне не ядат еднаква храна (като изключа този бебешки Канин) и няма да се карат.
Покрай бебето Аш може да забрави, че е капризен по отношение на храната Joy

# 743
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 713
Алия, това е котка дадена от бога. Grinning
Той не обича скъпи гранули и поучови. В момента тежи 7 кг и 300 грама. Ако му купя кремвирш, изяжда по 3-4, а от едни консерви по 400 грама я е изяждал на един път. Когато заживях в Апартамента, той дойде на тази дата 2003 год. Сега си купихме къща, малко комбинирано живея но по темата да карам. Той не е ползвал тоалетна като сегашния. Когато му се доходи, идва при някой, измяуква, врятата му се отворя и си свършва работата навън. След като е готов, ако се задраска на вратата отвън значи е той. Отварям и така. За 18 години, само 3 пъти минира едно цвете, по-моя вина. През нощта ако се узори много, ме буди със придраскване по крака. Хапчета не са му давани много защото понякога не се е връщал с дни. Иначе спи в едно легло от китайски магазин с възглавница. Никъде другаде.
Никога, не  се е качвал на маса, не е чупил нищо, абе като цяло много е умен и внимателен. От това което обясних, става ясно че не е гледан много правилно, но той никога не е бил болен от нещо, само като се збие, го мажех с едно мазило ако има рана. Сега само му извадиха зъбите защото се "наядаха", и ме беше страх да не стане инфекция. Та, такъв е. Здрав, ама яде много. Наистина много. Единствените хапчета които са му давани са за тения. За вътрешни паразити като цяло. Не е кастриран. Освен това, гледам една възрастна съседка го храни та дебел е. Козината пожълтя от възрастта. Беше чисто черен преди. Най-дебел беше зимата на 2019, тогава стана 10 килограма и 600 грама. Той е единствения котарак, дето като фо зоведох на ветеринар, вобще не му направи впечетление. Стоеше на едно място.
През 2016 година, след явно като се е збил, му шиха ухото. Това е негония живот. Иначе AnMary e права, гледан е с много любов. Храна също Joy

# 744
  • Бургас
  • Мнения: 225
Да, моля, кажете с какво да обезпаразитя и аз, на по два месеца сме, а и мама трябва да се обезпаразити...
Ето ги бонбоните и мама, имат къде да спят, ама са върху пътеките за пране, там сигурно е по-удобно, и маминка успях да хвана в кадър. Heart





Колко момчета/момичета са това? От черна мама едно рижо... Бащата сигурно е бил рижо... Simple Smile

Ако имат повече от половин кило, можеш да обезпаразитиш с почти всички спот-онове или хапове за вътрешни. Не изглеждат недохранени.

Рижавия Пухи е подхвърлен от една гадна съседка, беше с буца на едното задно краче, не стъпваше на него и като направеше 2-3 крачки,
залитваше на една страна и сядаше милинкото, вет сложи две инжекции и сега стъпва и си играе все едно нищо не е било, и белички прави нон-стоп Grinning
А котанка го прие, милата писанка ❤
Останалите душички са нейна кръв Heart Eyes
Като взема парите сега на 20ти, ще заделя за капки и за тях. Вътрешно обезпаразитих всички котьовци, кучовци и бебета, тъкмо да мине малко време. Blush

Последна редакция: вт, 14 сеп 2021, 09:39 от icicletdq

# 745
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Васко Василев,да ти е жив и здрав дядо Котьо.
Всички да са ни живи и здрави.
Вчера майка ми снимаше някаква чанта,искаше да я продава и нахалникът се вре да види какво се случва,съответно влиза в кадър.
Казвам на майка ми да пише,че купуват чанта и получават бонус нахален,ваксиниран и обезпаразитен котарак.Майка ми с огромно учудване ме попита как така,нали го обичам.
Естествено,че не бих го дала при почти никакви обстоятелства,обичам го от сърце и душа.Имам си роден син,Хари ми е другото детенце,осиновено.
Лошата Суза я гледахме...Изобщо не помня какво ядеше,май кренвирши,манджа с хляб(ама много отдавна беше,не помня да е имало хубави гранули).
Костенурката я гледаме,хайде,нея съм искала да я дам в зоопарк(на едно място приемаха) или да я пусна в Ропотамо.
Ама у нас живее на тясно...Та тя е на 26 или 27...Да съм била на 12-13 когато я взех,беше като копче,сега е много голяма и с баща ми се обичат много.Той не я дава.
Как да дам Хари,та ние се обичаме,това е за добро утро:

Кой ще ме гушка така...
Даже се чудя как да взема още един котьо,но всички са против,вероятно и Хари е против.

# 746
# 747
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 713
Днеска и без друго сме тръгнали с фотоси, ето една. Това е носа на котката ми след като скочи в розата

# 748
  • Мнения: 10 574
Да, моля, кажете с какво да обезпаразитя и аз, на по два месеца сме, а и мама трябва да се обезпаразити...
Ето ги бонбоните и мама, имат къде да спят, ама са върху пътеките за пране, там сигурно е по-удобно, и маминка успях да хвана в кадър. Heart





Колко момчета/момичета са това? От черна мама едно рижо... Бащата сигурно е бил рижо... Simple Smile

Ако имат повече от половин кило, можеш да обезпаразитиш с почти всички спот-онове или хапове за вътрешни. Не изглеждат недохранени.

Рижавия Пухи е подхвърлен от една гадна съседка, беше с буца на едното задно краче, не стъпваше на него и като направеше 2-3 крачки,
залитваше на една страна и сядаше милинкото, вет сложи две инжекции и сега стъпва и си играе все едно нищо не е било, и белички прави нон-стоп Grinning
А котанка го прие, милата писанка ❤
Останалите душички са нейна кръв Heart Eyes
Като взема парите сега на 20ти, ще заделя за капки и за тях. Вътрешно обезпаразитих всички котьовци, кучовци и бебета, тъкмо да мине малко време. Blush
Значи, направо заделяш за Advantage 8 кг котка и делиш пипетата на 4-5, според килограмите на малките. Ще ти излезе около 12-14 лв пипетата. Ако вземеш 2 пипети, ще имаш и за майката.
Ако мине повече от месец, вместо Advantage можеш да вземеш Moxiclear 8 кг котка, пак делиш на 4-5 според кг, и да обезпаразитиш комбинирано (тя е и за вътрешно и за външно). Около 13-15 лв е пипетата.

Най- евтино и лесно излиза с пипети за 8-килограмови котки, особено Moxiclear, която е комбинирана и не се занимаваш с хапове допълнително.

Василе, жив и здрав да ти е другаря! Да знаеш, че има пипети и за вътрешно обезпаразитяване. За удобство, да не се зориш с даване на хапове, ако е за обезпаразитяване. Simple Smile

Welewwe, пращам ти на лична едно клипче, да видиш дали ти изглежда познато.

# 749
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 713
Дъртия вобще не се опъва на хапчето, просто му го слагам в устата и го глътва. Котка мечта.

Общи условия

Активация на акаунт