Любители на котки - Тема 163

  • 29 203
  • 758
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 2 092
ллзащото тя отглежда нейното чуденце, без да е засуквало от майка изобщо. Пък аз знам, че такива котенца трудно оцеляват. А щом бебчето е живо и се чувства добре (пу-пу), значи човешката мама е страхотна!
Според мен поне няколко пъти е сукало, нямаше плаценти и кръв, така че най-вероятно поне го е облизала и накърмила няколко пъти. Ако е родено към 10 вечерта, аз го намерих към  4 следобед на следващият ден, то са минали към 16 часа от раждането. Изглеждаше прилично, единствено вече почваше да е с хипотермия и много гладно. Така че дълбоко се надявам поне няколко кърмения да е имал мъника, но не са били много със сигурност. Много ме е яд, че не обиколих по съседите да потърся още, но обиколих целият двор вкъщи и на улицата излязох, изобщо не ми хрумна да издирвам котета бебета на други места. Те май всъщност вече са били починали, може би мъника е оцелял, защото беше в оранжерията, а не навън.
Защо някои котки майки не се грижат за бебетата си?
Учудващо за мен мъника успява да изкатери доста висока купчина от одеало и освен това още от 5-тият си ден мърка. Малко с прекъсване, но е много забавно как нещо толкова малко мърка Simple Smile

Ами и при животните, както при хората, някои са по-умни, а някои по-тъпички. Аз съм имала котка, която при раждане прегризваше пъпната връв съвсем до коремчето, и котетата й умираха. Не знам, не мога да си го обясня защо тази котка така си е разхвърляла бебетата. Твоят котарачко просто е имал невероятен късмет.
Моят Бейбо също започна да мърка почти от деня, в който го намерих, а беше на 10-ина дни.
А няма ли да му дадеш име на този малък сладък? Мисля, че заслужава, все пак се бори толкова много да оцелее. Дано наистина да е сукал малко, поне от коластрата да си вземе имунитет.
Но аз си мисля, че няма да можеш да го дадеш на други хора. Тия фъстъчета така дяволски привързват към себе си! Бях чела някъде, че тази невероятна сладост на всички бебета е тяхната защитна окраска😉🤣

# 721
  • Мнения: 10 607
Здравейте, наложи ми се да гледам едно коте горе долу 2/3 годишно мъжко, кастрирано.. след кастрацията преди около 2 години не знам точен период, промени характера си и решаваше, че ще скача през терасата на 6 етаж и то 2 пъти. В следствие на това куцаше и походката му се промени, но не е показвал признаци на болка, просто заваляше краката и кривеше докато ходи. Понякога има доста силни промени в настроението и става супер агресивен без дори да го провокираш,така е постоянно, изведнъж всякаш му прищраква. Искам да попитам възможно ли е да се случва някакъв процес, тъй като се зачетох в интернет, че може да е агресивен заради някаква болка и скованост в ставите и краката. Потърсих храна и открих Роял Канин за кости (mobility cat) и описанието, твърди, че би помогнало в такъв случай. Мога ли да му я давам? Има ли вероятност тази агресия и походка да са свързани, и биха могли да се променят без оперативно?
Има котки, които развиват епилепсия след падане и травма. Може би трябва да го заведеш на по-обстоен преглед в ЦВК, да се изключи епилепсия. Как точно става агресивен? Опиши ситуацията.

За ставите храната на РК няма да помогне много, защото количеството на глюкозамин/хондроитин е минимално. Тя по-скоро е за поддръжка. Купи му добавка от зеленоуста мида Youmove.  Тя е с най-високо съдържание на глюкозамин/хондроитин и му давай да яде повече хрущяли от кокали и бульон от месо. Също, ако обича - скариди.
Не знам дали има вет добавка Б-комплекс, но ако има,също можеш да му даваш и б-витамини. Те са за периферната нервна система.

Vasil Vasilev изгуби коте след падане от висок етаж, развило епилепсия след това. Ако може, да ти даде насоки как се диагностицира епилепсията.

# 722
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 743
Моят падна от 5 етаж, но проблема е там, че беше бебе и не падна на лапи, а настрани. Вашата котка би трябвало да падне на лапи. Та да, правилно са казали. От падане, може да стане мозъчно овреждане от там вече епилепсия, както в моя случай. При мен едното следствие, е че кръвната захар пада много (незнам какво общо има това със мозъка).
Изписаха ни лекарства и проблема временно се оправи, докато лекарствата спряха да действат, което за жалост, завърши фатално. Но симптомите са същите. Гърч, много агресивен, ориниране.

# 723
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
Защо е важно да се дава беззърнена храна и за да е без зърно, с етикет "no grain" ли трябва да търся? И какво всъщност означава "беззърнена" - без царевица, без грах... или нещо друго?
Желателно е да  е беззърнена, защото често котките развивавт алергия към пълнежа на гранулата, който е зърнен, а и това си  е въглехидрат. Най - често прибавят царевично брашно, пшенично, ориз.  Котката е хищник, какво зърно? Ама без него няма как да стане гранула. Да,  no grain трябва да пише. Е, вместо това добавят картофи ябълки, грах.  Най-добре е да се дава и качествена мокра храна освен прилични гранули според мен.

# 724
  • Бургас
  • Мнения: 225
Как котката може да зареже потомството си... Моето мнение е, че не го е зарязала. Аз четирите малки ги събирах в една буря в 1 и половина през нощта. Намерих двечките на пътя, а другите две из храстите на пустия двор до нас. Според мен са ги разхвърляли котараците, защото мъниците почти не се движеха още, а майката (която се появи на другия ден), се оказа много гальовна и грижовна. Грам не дава нищо да премине през двора, кучето също, пълна окупация! Докато си играят току някое измяука и тя вече е настръхнала и с един-два скока е при тях, готова за битка. Майка-тигрица!
 Така че, вероятно малките ги отнасят мъжките котараци, а майката е твърде изтощена и не успява да ги защити за жалост... Confused

# 725
  • Мнения: 39 380
Нашата дворна котка така си остави част от бебетата. Беше родила някъде и се връщаше за храна. След време донесе само 2 бебета и ние си мислехме, че това са всички от котилото. Много се грижеше за тях. След време разбрах, че съседка е отгледала 3 изоставени бебета котета в техния двор и навързахме нещата.

# 726
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Храня няколко улични котета в Ахтопол. Днес видях, че поне две от тях имат рани и опадала козина под гушката. Някаква идея какво е и с какво да ги мажа?

# 727
  • Мнения: 10 607
Аз бих капала направо Стронгхолд през 14 дни (покрива вариант бълхи, краста и други буби). Ако няма подобрение - вариант гъбички. Тези отворени рани при разчесване сигурно се инфектират с бактерии. С нещо антисептично да ги третираш?

# 728
  • София
  • Мнения: 13 153
Прилича ми на рана от захапано. Дали няма някой лош котарак наблизо? Аз бих мазала с разреден Хибискръб, но не знам дали ще има около теб. Написах мазала, но го слагаме в някакво спрей-шишенце, защото е по-лесно да се пръсне. Обикновено с 2-3 пръскания раните заздравяват.

# 729
  • Бургас
  • Мнения: 225
Храня няколко улични котета в Ахтопол. Днес видях, че поне две от тях имат рани и опадала козина под гушката. Някаква идея какво е и с какво да ги мажа?

И за мен е ухапан. Колко са големи котенцата? Ако имат два месеца може да им се дава антибиотик, Синулокс, да спре инфекция ако се е развила. Едно хапче от големите, които са 250 мг, се дава 1/18 на 1 кг тегло. Стриваш хапчето и го делиш, аз го сипвах в устата директно инак го изплюваха. Същевременно, може да се пръскат раните с Оксикорт (съдържа антибиотик), който става и за животни, от хуманната аптека може да купиш, веднъж дневно пръскаш, макар че ги плаши съскащия флакон. Внимавай да не попадне в очичките само. И е хубаво и пробиотик с храната да приемат, половинка на тумбак е достатъчна.

Последна редакция: пн, 13 сеп 2021, 18:12 от icicletdq

# 730
  • Бургас
  • Мнения: 909
Храня няколко улични котета в Ахтопол. Днес видях, че поне две от тях имат рани и опадала козина под гушката. Някаква идея какво е и с какво да ги мажа?
Според моя скромен опит като   "котколог" се е сбила и е била одраскана с мръсна лапичка(нокътче) прави торбичка с гной, после се пука и така става картинката накрая. При нас две от маците ми станаха така, но не даваха да ги доближа и да им помогна.

# 731
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
На Бейбо и аз искам да папкам лапичките.
Съжалявам за болните котенца...
Котешки мами,това ли е полезната храна от Лидл?
Взех само една,2,99 е за 4 пауча,което е ок,само гадта(обожавам го,но и със сина така си говорим),да я яде.

# 732
  • София
  • Мнения: 39 771
Само през трупа ми Joy

На мен на сърцето ми е легнал Зак Heart

Glikoza, на мен също ми прилича на ухапано.
При улична котка и най-малката раничка може да се замърси и да стане по-голям проблем.

Купих тази каишка на Аш.

Мирише много гадно, но явно за него е ок. Помогна. Даже не ми се вярва колко бързо стана.
Няма смисъл да купувам феромони (апарат).

# 733
  • Мнения: 10 607
Да, моля, кажете с какво да обезпаразитя и аз, на по два месеца сме, а и мама трябва да се обезпаразити...
Ето ги бонбоните и мама, имат къде да спят, ама са върху пътеките за пране, там сигурно е по-удобно, и маминка успях да хвана в кадър. Heart





Колко момчета/момичета са това? От черна мама едно рижо... Бащата сигурно е бил рижо... Simple Smile

Ако имат повече от половин кило, можеш да обезпаразитиш с почти всички спот-онове или хапове за вътрешни. Не изглеждат недохранени.

# 734
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Рижото само се присламчи доколкото помня.
А мама котка си го прие.
Много го харесвам.
Ама две ушати опашати котки у нас...Майка ми наистина ще се изнесе.

Така...
Храната от Лидл мирише като Happy cat с треска и пуйка и е като пастет.Яде я,ама лапа като невидял.
Ако му е добре на стомаха,мога да започна да му купувам и от нея.
Не знам доколко е здравословна,всички имат пълнители.
Тази е с тапиока(нещо подобно на картоф е).
Растителни пълнители има във всички храни.

Общи условия

Активация на акаунт