Февруарчетата наши,вече батковци и каки

  • 26 633
  • 754
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 6 219
Аз съм твърдо против всякакви имуностимулатори и витамини,залагам на разнообразна храна,много движение и чист въздух и изворна вода.Вече месец ходи на градина без проблем,бая сополиви деца има моят за сега не е.От чайове пие само босилек,веднъж е правил гнойна ангина миналата зима и пи антибиотик.И против тях съм принципно,добре че педиатърката ни не го изписва за щяло и не щяло.Общо взето никога не съм залагала на лекарства освен ако вдигне над 38 и се е случвало 5-6 пъти.Надявам се и с малкото да се получат така нещата.

# 196
  • Мнения: 1 147
Аз тази година заложих на сироп от бъз с мед и клеева тинктура домашно приготвени (не купени) .

# 197
  • София
  • Мнения: 2 666
Голям фен съм на д-р Маркова, но покрай Ковид малко попрекали. Няма да влизам в подробности, но се фокусира повече върху това да спаси бизнеса си.
И точно тя винаги е отричала даването на всякакви добавки и съм я слушала.

# 198
  • Мнения: 3 998
М, Аз не я познавам лекарката не съм от София за пръв път чух за нея вчера от този разговор, добро впечатление ми направи адекватно отговаряше на въпросите. Тя самата д.рка не е налагала мнение за конкретни лекарства и да каже пийте това и това, просто самата инфлуенсърка сподели своите впечатления от Имунотрофина и разпитваше лекарката доста обстойно за този препарат. Д.рката препоръча за децата че най-доброто естествено домашно приготвена храна,чист  въздух , игри все неща които си ги знаем.Също така препоръчала физиотерапия след боледуване с кварцова лампа и направата на торбичка с морска сол, която да се загрява и да се поставя на синусите при първи симптоми на хрема, което за мен е доста трудно да накараш детето да стои с тази торбичка на синусите, някога сестра ми го прилагаше това защото има синузит не мога да кажа че е имало Кой знае какъв ефект.
Ние минахме педиатърката, която го лекува Каза ми да включа за 10дни 2х 5 мл имунотрофина, след това да продължа веднъж дневно. Забравих да я попитам нещо за пресипнал глас защото на моя почти му изчезва на моменти гласа и после се възвръща вие нещо да ми препоръчате?

# 199
  • София
  • Мнения: 2 666
Маркова е перфектен лекар. Спор няма. Много добре я познавам. Моето дете прави ларингити. Чуя ли, че променя гласа и изтръпвам. Първо правя инхалация с ФР, ако е по-сериозно направо Пулмикорт включвам.

# 200
  • Мнения: 16 871
Коя е тази Маркова, М? Първо име, къде преглежда? ТВ не гледам и не ми е известна. Да си я запиша в тефтера с добра препоръка.

# 201
  • Мнения: 3 998
Маркова е перфектен лекар. Спор няма. Много добре я познавам. Моето дете прави ларингити. Чуя ли, че променя гласа и изтръпвам. Първо правя инхалация с ФР, ако е по-сериозно направо Пулмикорт включвам.
Правя инхалации когато успея да го хвана, че е трудна работа. До утре му е АБ. Ще видим как е и ако трябва в понеделник пак на лекар. Нещо не съм много доволна от тази педиатърка при която го заведох за сегашното му боледуване 😕

# 202
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
При нас като цяло, имуностимулаторите и витамините за деца не са много популярни. Аз лично никога нищо не съм давала. Но пък виж, противогрипната ваксина е супер разпространена, и голям процент от децата се ваксинират всяка година. Обмисляла ли си го като вариант, Coco ? Имам много познати, които се кълнат във ваксината (лично нямам наблюдения)

# 203
  • Мнения: 3 998
Тук на малки деца незнам дали слагат противогрипна ваксина, ако има праг сигурно е за деца над 12г нямам представа, на себе си никога не съм слагала и не мисля да слагам (нямам и познати,които да си слагат)камо ли на детето,то покрай Ковид миналата зима нямаше грип. Тук предимно възрастните хора си слагат противогрипна.

# 204
  • Мнения: X
Аз сега му давам Биозин Кидс и Биозин Мама за мен, за ММ бяхме предвидили противогрипна, но вече от няколко аптеки му отговарят, че няма и ако продължи така, ще му купя и на него един обикновен Биозин и всички ще се комплектоваме...

# 205
  • Мнения: 3 998
Аз когато бях бременна пих Биозин мама и алергия някаква направих,избиха ми много ситни пъпки и го спрях,до няколко дни пъпките изчезнаха. След като родих реших да си го доизпия и пак ми избиха ситни пъпки и директно в коша,незнам коя съставка така ми е подействала. А детския мислех да го давам преди време но споделих,че съм правила алергия от биозин мама като бременна и лл на детето каза да не го давам, защото е имала случай с деца проявили алергия от детския а щом и аз като бременна съм имала да не рискувам.

# 206
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
Тук на малки деца незнам дали слагат противогрипна ваксина, ако има праг сигурно е за деца над 12г нямам представа,
Ваксинират се деца над 6 месечна възраст

# 207
  • Мнения: 3 998
gordi,благодаря за информацията но както казах не бих се ваксинирала камо ли детето. Не съм антиваксър, който иска да се боцка 💉

# 208
  • София
  • Мнения: 2 666
Карала съм много тежко грип и много трудно се възстанових, но никога не съм се ваксинирала.  В началото на март 2020 голямата изкара грип. Имаше лека температура (тя винаги вдига 40) и възпалено ухо. Теста излезе негативен. Но цяла седмица Т беше около 37.5 и пуснах црп и кръв, но се оказа, че левкоцитите са много малко и трябва да се включи АБ. Повторих теста и вече беше положителен. Започна да пие и  Тамифлу (навсякъде детския беше изчерпан и трябваше да намеря аптека, за да приготвят сироп от таблетки за възрастни). След това се подуха лимфните възли и пи Изопринозин. Така този грип, който протече много леко нанесе много поражения.

# 209
  • Мнения: 610
Gordi , и при нас е така  с грипната ваксина . Поставят на малкия всяка година и много  голям процент от хората също се ваксинират.В Щатите като живеех всички мои познати и колеги също се ваксинираха. Аз не 😊😊😊.

Общи условия

Активация на акаунт