Страхът на мъжете от обвързване. Истина?

  • 14 828
  • 641
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 12 910
А бащите сами се изключват като фактор, а не че майките не им дават. Не знам коя майка ще изключи бащата, ако е капнала за сън - тогава, дето се казва, който е навит да е с детето, на него ще го остави, стига да поспи малко.

Не се изключват, по-скоро повечето нямат идея как да се включат и подхождат много плахо към целия процес, защото не го чувстват като свой. Майките пък не се сещат, че трябва да ги включат, не че го правят умишлено. И като дойде бебето, времето и силите вече са ограничени, и всеки се спасява както може. Затова и смятам, че едни основи на психологията в тоя период трябва да ги направят задължително обучение. Човек по съвсем друг начин подхожда, като знае за какво става дума. За другото съм съгласна. Добре че не оставям някакви външни хора да ми се месят, та не го мисля много този момент Joy

# 616
  • Мнения: 1 008
Само аз ли намирам периода на "напасване" за много сладък?
Скрит текст:
Тогава точно влизам в режим търсене на решения, пробване на варианти, откриване на нови възможности... А аз обичам такива неща, стимулират ме по много приятен начин. След напасването настава малко скука и стагнация, и много хора изгърмяват точно в този период, защото забравят, че връзката има нужда от поддръжка и обновяване.

Ако е кратък - да. Над месец, два си е мъка.

Не знам дали четете темата за срещите. Една споделя, че като я свалял мъжът пиел за смелост, после спрял да пие и вече 6 години не може да се "престраши" да заживеят заедно.

Боже, Боже.

# 617
  • София
  • Мнения: 62 595
Босилке, осъзнавам, че годините практика и специфика си казват думата, учебниците по-скоро стават необходимост, за да се завърши процесът официално. Когато имаш знанията и опита, който се натрупва като някаква добавена стойност покрай основната работа и количествените натрупвания водят до качествени изменения. Simple Smile.

Лъвице, това да плахостта и как не знаели да се включат са ала-бали за оправдания. Много добре могат да се включат, защото никой не ги е изключвал. Мъжки детски приказки, ще рече човек, че никой не им дава да пипнат децата си. Кого виждаш на родителските срещи и пред лекарския кабинет, кой знае всичко за детето? Майката и евентуално бабата или бавачката. Бащите я направят преко сили една-десета, я не. Кой им пречи да отидат на родителската среща? Никой. Те са все заети.

# 618
  • Варна
  • Мнения: 14 554
Зависи от жената и осъзнатостта на мъжа. Не всяка залага на слугинажа. Винаги можеш да отделиш минути внимание за мъжа. Въпреки безсъние, болки или натоварване. Нормалният мъж е съпричастен. Осъзнава, кого тя има нужда от почивка. Майчинството не е инквизиция.
Лъвица и на мен ми допада периода на опознаване. Тръпката да откриваш е вълнуваща.
Al Bundy, когато пропие ще се престраши.😁

Последна редакция: пт, 20 авг 2021, 12:56 от Viviana91

# 619
  • София
  • Мнения: 12 910
Лъвице, това да плахостта и как не знаели да се включат са ала-бали за оправдания. Много добре могат да се включат, защото никой не ги е изключвал. Мъжки детски приказки, ще рече човек, че никой не им дава да пипнат децата си. Кого виждаш на родителските срещи и пред лекарския кабинет, кой знае всичко за детето? Майката и евентуално бабата или бавачката. Бащите я направят преко сили една-десета, я не. Кой им пречи да отидат на родителската среща? Никой. Те са все заети.

Ооо, има бащи, които ги знаят и правят повече от майката, но това са такива, чиято мечта е била да имат деца, и то осъзната, а не от тея, които си мислят, че детето е плюшена играчка. Те са по-скоро изключения обаче. Не ги изключва майката, изключва ги, до голяма степен, природата. Детето се "случва" в тялото на майката. Те се чувстват отделени от този процес, той им е чужд. Зараждат се страхове, ревност, чувство за излишност, недостатъчност. Не обвинявам майките, но те са владетели на този процес и от тях зависи да утилизират мъжа. Хич не бих си губила времето да мисля той ли трябва да се включи и как така не го прави, нито чия е отговорността... веднага го правя съпричатен по всички възможни начини. Все пак, той също е супер важен за детето и изобщо не бих оставила нещата на самотек.

# 620
  • Мнения: 20 122
Тръпката е в секса в началото. Не да ми ходи по нервичките с разни хвърчи истории.

# 621
  • Мнения: 3 717
Проблема при някои хора е, че искат хем да е ново, хем веднага да е "като по-вода". Поне при мен, в 99% от случаите това не става. Ако все пак стане така, има вероятност болката да настъпи после, тоест да влезнеш в капан.
 Не случайно хората казват: Прекалено е  хубаво, за да е истина.

# 622
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 466
Не случайно хората казват: Прекалено е  хубаво, за да е истина.
И все пак Малдивите съществуват наистина. Важното е да си прочел правилно рекламата като избираш къде да идеш Wink Като имаш усет за нещата намираш хубавото. Поговорките са за да предпазват ония дето лапат като шарани каквото им се поднесе.

# 623
  • София
  • Мнения: 62 595
Това са романтики, Лъвице, а нещата са в 90 процента проза. Жива, истинска, неподправена проза. Майката и детето са свързани, но не е чак такава връзката като външни проявления. Майката ще-неще, трябва да бъде владетелка на процеса, защото всички останали са заети със своите дела, а детето е зависимо основно от нея, дори ако щеш заради кърменето. Да, много го обича, много го пази, но гледането на дете е повече работа, отколкото романтика, така че майките не изключват бащите никак и по никакъв начин. Никоя майка няма да откаже бащата да поеме половината "дежурство". На бащите не им се включва особено, защото много добре знаят, че е работа. И майката какво да прави, може ли насила да го накара като ще последва мрънкане и "аз не разбирам, ти си майката" в различни вариации? Не можеш да го направиш съпричастен, ако той не иска. А и повечето майки не са залепнали за детето по свое желание, по-скоро са оставени да се оправят сами с дете и домакинство, затова се депресират и започват да изглеждат зле. Просто никой не ги смята за хора по това време.
Дай ми един баща и за по-малко от пет минути ще разбера колко е съпричастен и колко реално се грижи за детето.

# 624
  • Мнения: 1 008
Лъвица и на мен ми допада периода на опознаване. Тръпката да откриваш е вълнуваща.

Абе тo, някои открития е по-добре да не се откриват. Wink

Не случайно хората казват: Прекалено е  хубаво, за да е истина.
И все пак Малдивите съществуват наистина. Важното е да си прочел правилно рекламата като избираш къде да идеш Wink Като имаш усет за нещата намираш хубавото. Поговорките са за да предпазват ония дето лапат като шарани каквото им се поднесе.

Ако си за малко и на почивка - да. Нали говорим за постоянно съжителство, а не за гаджосване.

# 625
  • Варна
  • Мнения: 14 554
Всички майки ли са всеотдайни,грижовни и мили?
Анди, изключения има и в най-точните статистики. Има самотни бащи или разведени, с родителски права. Моят братовчед отглежда целодневно двамата си сина. Жена му се издига в кариерата. Понякога отсъства с дни. Майчинството и беше само два месеца. Така са решили.

Последна редакция: пт, 20 авг 2021, 14:41 от Viviana91

# 626
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, има изключения. Те затова се казват изключения. Повечето хора са съвсем обикновени и са в обичайното русло.

# 627
  • Мнения: 20 122
Всички майки ли са всеотдайни,грижовни и мили?
Не, разбира се, просто им се налага щото няма накъде. Нали това казва Андариел.
Детето до 2-3 годишна възраст има нужда баш от майка си. Гради с определена връзка със света чрез усещанията на майката, присъствие, глас, мирис дори. Ако бащата абдикира като фигура, подкрепяща жената, то той абдикира тотално от връзката. Тези мантри за – те мъжете разбират като им се говори директно, буквално, обикновено работят само при примати, при другите е леко по-сложно. Психика, отхвърляне, ревност, изместване на вниманието, нежелание за губене на лично пространство и комфорт и още сто неща.

Точно в този период се вижда и кой колко струва и може в ситуации с високо ниво на стрес и възможност да се поема отговорност и да подкрепя другия. Затова и резонно много семейства се разпадат именно след раждане на дете.

# 628
  • Варна
  • Мнения: 14 554
Стрестестът може да се приложи , още преди децата. А една глупава жена как ще командва апатичен мъж?
Не са мантри, мъжете разбират. Но бойкотират определени подходи. Казармени наредби и ултиматуми са удари по мъжкото его.
Сантиментът и чувствата към обожавана жена могат да предизвикат неподозирани качества. Не е нужно да е гении или да е чел наръчник за укратяване на опърничавата.
Ако бременността е била неочаквана или с цел, мъжа абдикира кардинално. Особено, ако е имал резерви към жената или са били в конфликт. Там отношенията са обречени, а децата невинни жертви.

Последна редакция: пт, 20 авг 2021, 13:22 от Viviana91

# 629
  • Мнения: 20 122
Нищо подобно. Много неправилни разсъждения, Виви.
Да, ама не, както казваше Петко Бочаров. Иделизмът е хубав, ама присъщ за една отминала епоха. Някои и на челна стойка да им застанеш, все тая.

Бънди, в темата за срещите почнаха да си пускат котетата.

Общи условия

Активация на акаунт