Прекратяване на договор с А1 за поставяне на антена на блока

  • 4 360
  • 112
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 41 590
Не съм сигурна кой е мерудията при всеки случай, когато може да се каже нещо против ваксини, антени и какво ли не. Ти си абсолютен нихилист, пък аз съм била мерудия. Аз поне си го казвам с ника си.

# 61
  • Мнения: 972
Диорела, остави я ЧС.. оспами и моята тема за живота до базовите станции, но там вече са дискутирани военните разработки, както и здравните проблеми. В случая незнам с какво допринася осмиването и сравнението с газта. Смятам че е време да се включи авторката на темата и да ни даде повече информация какво е предприела, та да не пилим мозък излишно.

# 62
  • Мнения: 41 590
Е да, всичко което не е в тон с твоята теза е спам, така е най-лесно. Всъщност не само аз, а неколцина ти дадохме доста аргументи, но не бяха приети. Ето сега и отговорът на Диорела - газта не се разпространявала с вълни и затова примерът бил неуместен??? Всъщност примерът ми показва, че не можеш да сравняваш специално създадено оръжие с технология за домашна употреба, даже и да са на един принцип.  Но за да задоволя Диорела, и понеже ти ме подкани, ще дам друг пример. Според нея важното било да са вълни - няма проблем. Светлината се разпространява с вълни. И даже може да се направи оръжие (има лазерни оръжия), следователно по нейната логика и осветлението в дома е опасно, понеже е на същия принцип. Ма това там, че "дозата прави отровата" не е важно.
Иначе разбирам, че е дразнещо да пуснеш една партенка и да се намерят "мерудии" да ти я изкритикуват, но така е във форумите.

# 63
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Не разбирам от сигнали и антени, но сега съобщиха по новините, че самолетът на Харис се забавил, заради съмнения от т.нар. Хавански синдром - облъчване с микровълни.
Синдромът причинява силно главоболие, световъртеж и нарушения в паметта. Предполага се, че е причиняван чрез насочване на микровълни.
За първи път синдромът е регистриран през 2016-а година в американското посолство в Хавана. Тогава 25 служители получиха тежки оплаквания. Синдромът е регистриран и в други американски дипломатически мисии по света.

Дори самите неврони - клетките в тялото, които изграждат нервната тъкан много приличат на антена.


Който не вярва, че електромагнитните вълни влияят на организма си е негов проблем.
Ако бях на мястото на авторката на темата, щях да си бия камшика от това жилище.

# 64
  • Мнения: 972
Теза се подкрепя с аргументи, публикации, конструктивна критика. Но за съжаление виждам основно ирония, нонсенс и словесна агресия. Обясни моля в детайли за "СЕ маркировката", защо "под антената може би е по-безопасно" и защо общите части трябва да се отдават под наем с решение на 50% от собствениците, вместо всеки да си плаща и да се ползва ФРО, както е по закона за ЕС?

# 65
  • Мнения: 7 009
Скрит текст:
Е да, всичко което не е в тон с твоята теза е спам, така е най-лесно. Всъщност не само аз, а неколцина ти дадохме доста аргументи, но не бяха приети. Ето сега и отговорът на Диорела - газта не се разпространявала с вълни и затова примерът бил неуместен??? Всъщност примерът ми показва, че не можеш да сравняваш специално създадено оръжие с технология за домашна употреба, даже и да са на един принцип.
 Но за да задоволя Диорела, и понеже ти ме подкани, ще дам друг пример. Според нея важното било да са вълни - няма проблем.
Скрит текст:
Светлината се разпространява с вълни. И даже може да се направи оръжие (има лазерни оръжия), следователно по нейната логика и осветлението в дома е опасно, понеже е на същия принцип. Ма това там, че "дозата прави отровата" не е важно.
Иначе разбирам, че е дразнещо да пуснеш една партенка и да се намерят "мерудии" да ти я изкритикуват, но така е във форумите.

А ти от къде разбра от поста ми какво е важно според мен? Казах само, че информацията за Хаванския синдром, ми е напомнила за тази тема. Да, мисля, че вълните не са безопасни.
Ако ще си даваме неудачни примери, от любов към спама, ок, нека и за газ , за светлина, за земетресения и наводнения, за всичко което ти хрумне, да се коментира тук. Прави ми впечатление, че в няколко различни области на познанието се изказваш, с увереността на академик от световна величина и заклеймяваш всички други мнения. Хайде, поне се насочи към една сфера, не се разпилявай толкова.
Уважавам и приемам някои твои мнения, но не е нужно все да се заяждаш с всички и да опитваш да огрееш във всяка тема с компетентност по въпросите.

Последна редакция: ср, 25 авг 2021, 17:42 от Diorela

# 66
  • Мнения: X
защо "под антената може би е по-безопасно"
Google -> vertical plane cell tower antenna patterns.

# 67
  • Мнения: 41 590
Който не вярва, че електромагнитните вълни влияят на организма си е негов проблем.
Ако бях на мястото на авторката на темата, щях да си бия камшика от това жилище.

Никой не е казал, че не вярва. Казваме, че "дозата прави отровата" и ние плуваме в океан от електромагнитни лъчения - космически и изкуствени. И няма как човек да изплува извън този океан и ако конкретна технология не излъчва екстремни нива, то тя се размива в океана и няма защо да и се обръща внимание.

Прави ми впечатление, че в няколко различни области на познанието се изказваш, с увереността на академик от световна величина и заклеймяваш всички други мнения. Хайде, поне се насочи към една сфера, не се разпилявай толкова.

Съвсем нямам самочувствието на академик от световна величина и по всички теми, по които се изказвам, използвам обща култура (от природнонаучната област), логика и здрав разум. За форумна дискусия това е напълно достатъчно.

Теза се подкрепя с аргументи, публикации, конструктивна критика. Но за съжаление виждам основно ирония, нонсенс и словесна агресия. Обясни моля в детайли за "СЕ маркировката", защо "под антената може би е по-безопасно" и защо общите части трябва да се отдават под наем с решение на 50% от собствениците, вместо всеки да си плаща и да се ползва ФРО, както е по закона за ЕС?

- CE маркировката е форма на гаранция от страна на производителя, че неговото изделия отговаря на всички норми на ЕС за съответните изделия. Процесът на самосертифициране много прилича на ИСО9000 сертификацията и почти не се прави без специализирани отдели или външни консултанти. Наказанията за "менте" СЕ маркировка са сериозни глоби и даже затвор. Ето линк:
https://www.glazingvision.co.uk/blog/top-questions-on-ce-marking/
- Защо под антената е безопасно е въпрос на елементарна техническа грамотност и здрав разум - антената е създадена за да покрие със сигнал възможно най-широка област. По същество прилича на пръскачка за поливане на ливада (не въртяща се, а постоянна). Никой няма интерес водата да пръска нагоре като фонтан, или надолу в земята, нали? Затова се вземат мерки енергията да се разпространява в полезните направления. Ето малко картинки, показващи зоната на излъчване:
https://hardwarebg.com/forum/attachment.php?attachmentid=87651&a … &d=1487455771
https://hardwarebg.com/forum/attachment.php?attachmentid=87650&a … &d=1487455769
- Законът е такъв, че живеещите решават. И не виждам никаква логика в обратното. Не знам обаче какво е ФРО и какво искаш да кажеш под "всеки да си плаща".

Последна редакция: ср, 25 авг 2021, 18:21 от Черна станция

# 68
  • Мнения: 2 297
Ами сигурно в пустинята ще е безопасно. Давайте нататък. Явно само това е решението.

# 69
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
За Хавана синдрома честотите са съвсем други спрямо честотите, които ползват телефоните ни.

В смисъл, че няма нищо общо между едните и другите вълни като физиологични ефекти, освен, че се наричат и са (физично погледнато) вълни. То и светлината от видимия спектър е вълна и частица според вълново-корпускулярния дуализъм, но от слънцето, носещо ни светлина, не се оплакваме, нали...

# 70
  • Мнения: 972
Аха, значи и във вертикална посока излъчват базовите станции и не в строго направление, а според експерименталната диаграма на насоченост на антената. Основни свойства на радиовълните са отражение, пречупване, затихване, поглъщане, разсейване, дифракция, интерференция и др. Теоретично в сляпата зона човек е защитен, но практиката е нещо различно, особено ако се намираш в непосредствена близост до базовата станция. Трябва да се има в предвид също така, че ако сте в зона на радио-сянка, то клетъчният ви телефон ще изпраща в пъти повече енергия. Гледах преди много години филм на DW точно за болни и увредени хора под антените. Премерете, четете повече научна литература и мислете, а не се подавайте на дезинформация и медийни внушения.



Основните проучвания се правят върху топлинните въздействия при разговорите с телефон, но не и върху биологичните на мрежите и нейонизиращата радиация, възникващи от други аспекти на експозицията, като пиковите стойности и пулсирането, продължителността на експозицията и кумулативните ефекти. Въпреки, че има достатъчно изследвания, които показват повишен риск от ракови заболявания, безплодие и проблеми при бременни и малки деца, оксидативен стрес на ДНК ниво, промяна в нивата на серотонин и мелатонин и т.н. Затова още преди 10 години парламентарната асамблея към съвета на Европа прави апел да се намали излагането на електромагнитни полета. През годините стойностите смятани за безопасни се променяха, но те все още са далеч от препоръките на институтите по биологична безопасност и епидемиологичните проучвания. А през това време антените и операторите се умножиха, в това число и безжичните мрежи удома или в офиса. Едно на ръка е риска да се запали базовата станция или да загубите пари при продажба на апартамента си поради обезценяване, защото мнозина няма да поискат антена над апартамента си.

И така предвид всичко това, защо аз да ходя в пустинята, а не моите неблагоразумни съседи и управляващи прокарали лобистките закони? Ако хипотетично пусна индийци в апартамента си и всички от входа пропищят от тях ще е проблем, нали? Но ако всички от входа заплашват здравето на мен и моите близки, тогава не е?!? Ако това се случи на мен бих потърсил читав адвокат, който да спре поставянето на антената. Не мисля, че струва много.

Ref.

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0079610718301007

https://www.activistpost.com/2021/04/cell-tower-fire-on-apartmen … -malfunction.html

http://emfsafetynetwork.org/category/health-problems/page/15/

https://www.standartnews.com/balgariya-obshtestvo/kakva-e-vrzkat … orite-465940.html

https://www.cancer.org/cancer/cancer-causes/radiation-exposure/c … phone-towers.html

https://www.brightsandz.co/radiation-risks-cell-tower-building-roof/

https://www.99acres.com/articles/pros-and-cons-of-installing-a-m … our-property.html

http://it-takes-time.com/2015/09/22/health-effects-of-cell-towers/

https://manhattanneighbors.org/real-estate-survey-results-neighb … tys-desirability/

https://www.brightsandz.co/radiation-risks-cell-tower-building-roof/

Последна редакция: чт, 26 авг 2021, 16:37 от Пух

# 71
  • Мнения: 41 590
Адвокатът с удоволствие ще ти взема парите няколко години докато се съдите и още една добра сума накрая, когато загубиш. Успех.

Както пише и в твоите линкове точно под антената не си застрашен от нея, тогава за какво ще съдиш А1 да махне конкретно тази антена??? Това, че телефонът ти е в радиосянка излъчва повече не е проблем на тази конкретна антена, за която говорим. Ти и в гората да отидеш, където няма никакви антени, телефонът ти ще излъчва, защото ще търси клетка. Тогава май ще съдиш А1, че не е поставило антени и така кара телефона ти да излъчва? Wink  Но за да се успокоиш, точно в твоя апартамент хващаш сигнал не от кулата над теб, а от кулата на някой съседен блок. Или точно както казахме в началото - баш от това над главата си няма смисъл никой да се страхува, защото по-силно излъчване идва отстрани, не отгоре.

Последна редакция: чт, 26 авг 2021, 16:00 от Черна станция

# 72
  • Мнения: 972
Да, винаги е добре, когато натриеш носа на някой голям и правото и истината възтържествуват. Така следващият път ще си помислят дали да питат всички. Ти сама каза, че монопола не е нещо хубаво.

Смятам, че ако антената е над мен съм застрашен повече, отколкото ако е на известно разстояние срещу мен. Предполагам че маркетинга на телекомите е - по-добре антената да е над вас, отколкото срещу вас. Както казах може да има интерференция, отражение на силен сигнал и зоната на сянка да е много малка и да не покрива целият ти апартамент.. Ясно е, че не може да се пребориш с рутерите на съседите и останалите антени. Но това обикновенно е заварено положенние. Или съвсем нямаш никакви права за тях. Съгласен съм антените да се множат само при условие, че силата на излъчването и съответно рисковете за здравето намаляват пропорционално. Но е трудно да се предвиди дали ще стане точно така.

Другия вариант е да се помисли за защитна изолация - Google: emf shield, emf paint, emf mesh. Но определено няма да е евтино. В момента проучвам и скоро ще правя нещо подобно.

Последна редакция: чт, 26 авг 2021, 16:31 от Пух

# 73
  • Мнения: 41 590
Върни се към темата - тя не е за вредата от антените по принцип, а за опасенията на една съфорумка, че конкретната антена точно над нея и вреди. Сам разбра от изследванията си, че точно на нея тази антена не вреди, защото не излъчва право надолу. Отражения от тази антена също са малко вероятни, защото отраженията от съседната сграда ще са към по-долните етажи (прочети за законите за отраженията). И като цяло, както писахме в самото начало, антените наоколо ще излъчват към този апартамент много повече, отколкото тази антена на покрива над нейния апартамент. И от там няма смисъл да се притеснява и да се бори да я маха. Да не говорим, че едва ли ще успее, защото има съгласие на общото събрание (май и нейното) и в договора има неустойки. 

Докато пишех се сетих се за една аналогия. В една книга за войната съм чела за едни противопехотни скачащи мини - като се задейства не се взривява на място, като обикновените, а скача на 1,5 метра във въздуха и там избухва, като изпраща осколки във всички посоки и зоната на поражения много прилича на зоната на излъчване на антена. И когато войниците намерели такава мина и нямали време или оборудване за нормално обезвреждане знаеш ли какво правели? Сгушвали се плътно около нея във фетална поза и я задействали, тя скачала и поръсвала осколки навсякъде наоколо, но не и надолу върху войника. Баш като в случая на съфорумката - да си седи в апартамента под антената и да си свирка, защото наоколо е по-опасно.

# 74
  • Мнения: X
Аха, значи и във вертикална посока излъчват базовите станции и не в строго направление, а според експерименталната диаграма на насоченост на антената.
Последно? Каква теза защитавате? Антена на покрив на сграда облъчва хората под нея от повече от антена срещу сградата? Че вече се обърках окончателно...
Между другото - електромагнитна изолация е скъпоструващ ненужен лукс.

Общи условия

Активация на акаунт