Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 37

  • 43 328
  • 723
  •   1
Отговори
# 240
  • Бостън
  • Мнения: 13 479
Льоня - смесвай го с 1-2 капки олио за лице или с малко сочен ФДТ.

# 241
  • Мнения: 442
Здравей, Лъоня! При мен DW не изсушава и се държи прилично с всяка една база за лице ( моята кожа е нормална към комбинирана ). При мен в началото, буквално “залепва”. Но сега изобщо не го усещам. Blush

# 242
  • Мнения: 2 621
Льоня, с моята суха кожа ДУ не изсушаваше прогресивно, нищо от грижата си не съм сменяла заради него и не съм ползвала супер-мега-овлажнители или подхранване. И пак стоеше идеално.

# 243
  • Мнения: 39 304
Льоня - смесвай го с 1-2 капки олио за лице или с малко сочен ФДТ.
Какво олио за лице препоръчваш?

# 244
  • Бостън
  • Мнения: 13 479
Льоня - смесвай го с 1-2 капки олио за лице или с малко сочен ФДТ.
Какво олио за лице препоръчваш?
Аз конкретно имам това, но всяко ще стане:


Или овлажняващ праймър също... бъдете креативни!

# 245
  • Мнения: 39 304
Благодаря.

# 246
  • Мнения: X
Писала съм за базата и преди, но Shashbox primerizer е страхотна под ДУ, не променя трайност/ покривност, а само финиша. Това върху нормалната, по-сериозна грижа за зимата разбира се.

# 247
  • варна
  • Мнения: 676
Ето това стои прекрасно под ДУ
https://i.makeup.bg/5/5i/5iolcwao2mjd.jpg
С нормална кожа съм.

# 248
  • Мнения: 360
Момичета, някоя ползвала ли е photo finish primer water на smashbox?
Чудя му се от доста време, но главно за фиксиране го искам. Как се справя?
За референция не харесвам MAC fix+, харесвам спрея на UD, CT и Rimmel.

# 249
  • Мнения: 1 203
Здравейте! Пре-поствам въпроса си от друга тема и предварително се извинявам, ако не е съвсем за тук, но тъй като става дума и за перфектен тен, мисля, че не е неудачно. Следя тази тема от години, периодично съм писала, и я намирам за много полезна и информативна. А и всички тук влагате сърце и душа, както и опит и препоръки Simple Smile.


Та, някой знае ли случайно къде е налично това?
https://www.google.com/search?q=nivea+eye+illuminator&rlz=1C … rc=p6ZgJXFqG7OsWM
Става въпрос за Nivea Perfect Skin Eye Illuminator. Имам колежка, която от година и половина го ползва и е доволна от този продукт, но отдавна го няма наличен по магазините, а отскоро и в електронните.
Ще помоля и тези от вас, които са го ползвали, да посочат друг подобен крем със сходен ефект и по възможност да се предлага във физически магазини.
Благодаря на всички предварително!

# 250
  • Мнения: X
Момичета, някоя ползвала ли е photo finish primer water на smashbox?
Чудя му се от доста време, но главно за фиксиране го искам. Как се справя?
За референция не харесвам MAC fix+, харесвам спрея на UD, CT и Rimmel.

Привет, дай насока какво харесваш от фиксиращи спрейове? Аз съм го ползвала, но както с повечето други продукти от този тип, ‘фиксирането’ се състои в хомогенизирането на продуктите под него, а трайността зависи предимно от начина на нанасяне и наслояване (праймър/грижа>пудра>ФДТ>пудра>спрей винаги ще са по-трайни от ФДТ>пудра>спрей. Зависи и от ФДТ разбира се).

# 251
  • Мнения: 360
Хомогенизирането харесвам, премахване на пудрения завършек.За трайност и аз разичтам на техника на нанасяне, но пък дори при изпробвана и добра рутина, fix+ стоеше ужасно върху мен. Първите 10-15 мин. стоеше добре, НО след това кожата изглеждаше ужасно тежко и сякаш се свлича, а не бях променяла базата под спрея, която ми е само с holy grail продукти, изпитани от години. Това със сигурност искам да го избегна от смашбокса.

# 252
  • Мнения: X
Разбирам, при мен fix+ прави същото, без кокосовата версия- нямам представа защо. Смашбокс е наистина подобен на fix + обаче и е възможно да дава подобен ефект. Много харесвам hangover спрея на Too Faced, но много мразя начина, по който разпръсква продукт- преливам го в Urban Decay всеки път. Та бих препоръчала него, но ако кожата ти е различна от суха не мисля че ще ти допадне.

Последна редакция: пн, 20 сеп 2021, 17:35 от Анонимен

# 253
  • Мнения: 360
Само подшушвам,че хвалената в темата пудра на ByTerry с кода в нотино излиза 62 лв. Който я харесва, сега е моментът да се зареди.

# 254
  • Бостън
  • Мнения: 13 479
Хубава е тази пудра, но мазните кожи не си мислете, че ще ви държи (полу)матирани и естествени. С тази пудра слагам матиращ праймър на т-зоната и/или по-силно матираща пудра пак там. Понякога за да не изпадам в ситуация половината лице супер мат, половината - почти мат слагам силноматиращата пудра под ФДТ.

А аз забърсах ето това:

Общи условия

Активация на акаунт