Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 67

  • 31 130
  • 757
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 827
След забременяване Тсх се вдига много първите три месеца. Може поне 2 седмици да си карате на 25мг и да пуснете контрола после да го видите, щом се притеснавате. Но съм сигурна, че няма да е паднало, защото вече сте бременна и нещата са съвсем различни. Поне на мен така ми беше обяснил ендо. Успех

# 706
  • Мнения: 2 416
Гери75, много ви благодаря!

# 707
  • Мнения: 2 570
Joy Joy, моя ендокринолог ми беше казал, че след трансфера да правя изследвания през 20 дена.

# 708
  • Мнения: 129
Joy честито! Пожелавам здраво и пихкаво бебче на финала. Тсх ти е високо трябва да го поддържаш малко под 2, тази доза 25 ми се струва ниска. Всеки месец се следи тсх, т4, т3 и те са много важни. Аз пи време на бременност бях стигнала до 125мк. И пак ми беше висок тсх над 3.

# 709
  • Мнения: 391
Joy, намери друг ендокринолог и недей да си правиш ескперименти. Все пак става въпрос и за бебето ти. Не е възможно да няма нито един добър във Варна...дозата много зависи от бременността. Тук колкото и да питаш, не можеш да разчиташ, че е безопасно. Според мен категорично трябва да отидеш на лекар. За твое добро е!

# 710
  • Мнения: 4 719
Привет хора! Идвам да се оплача и да се посъветвам 😢
Пускам изследванията си от юни отново

Живея в провинцията и тук трима ендо-та не се наемат да изпишат хормон при тези стойности.Бях решила с режим и добавки за се опитам да обърна нещата и пия добавки с шепи 😅 -ремотив,вит Д , магнезий, цинк+Ц,Л тирозин,масло от крил,селен,адаптоген,аспирин протект,инозитол и сигурно пропускам нещо ... Обаче не усещам никакво подобрение физически ...направо към обяд се скапвам и искам да полегна да се завия и никой с нищо да не ме занимава.Вечер съм тотал щета ,не мога да обърна внимание на малкото за училище или ми коства много усилия...
Спя по 8 часа на ден ,гледам да си лягам към 11 най-късно.Ям всичко ,ограничавам само хляба,по малко сирена и то зрели..
В четвъртък ще пускам контроли ,но подозирам че резултатът ще е същият или по лош...мисълта ми е ,със сигурност има хора ,които са били в такава ситуация какво ще ме посъветвате ?

Последна редакция: пн, 06 дек 2021, 12:08 от No_frame bitch

# 711
  • Мнения: 1 514
Да започнеш с 12,5 мкгр и след 2 седмици да го вдигнеш на 25 мкг. В края на януари контрола. Мисля, че конверсията ти не е лоша. Просто щитовидната не смогва с производство на т4 и е напълно възможно доза от 25 да ти е достатъчна. Няма как да не ти се спи с това ниско фт4. Гликирания е добре засега.

# 712
  • София
  • Мнения: 2 301
No frame bitch,
За да има евентуално (защото не при всеки се отразява така) ефект от хранителния режим, трябва не само да ограничаваш, а направо да елиминираш глутена! Също така е добре, ако искаш да има по-сериозен резултат, да направиш АИП (с елиминационна диета поне за две-три седмици, най-добре месец. После едно по едно постепенно започваш да включваш храните, като млечните е добре да спреш поне за 6 месеца, а после по малко да включиш кози продукти. Иначе ОК за добавките. А аспирин протект за какво е?
Успех!

# 713
  • Мнения: 20 136
No frame, а защо не пробваш онлайн консултация с някой ендокринолог, например в Healee. Ако се навият да го почнеш, и да те консултират онлайн.

# 714
  • Мнения: 4 719
Skiorche преди бях в хипер и бях на АП -по никакъв начин не ми повлия..после се метнах в хипото.Глутенът не ми е пречил никога или поне не съм усетила,във ФБ ума една група Хашимото и приятели и там Фло  ми даде персонален съвет да си ям всичко полезно и в разумни граници ,да добавя бразилски орехчета за селен ,аспирин протект и масло от крил.(протекта го пих и за след ковида)
No frame, а защо не пробваш онлайн консултация с някой ендокринолог, например в Healee. Ако се навият да го почнеш, и да те консултират онлайн.
Ами мисля и за този вариант....
Има ли някой .който е вкарал в норма антителата с елиминационна диета и протокол?

# 715
  • София
  • Мнения: 3 451
След   няколко месеца на хормон( приемам 0.25 мг) утре ще ходя на контролен преглед.За да не губя време  ще  пусна изследване на ТСХ преди  срещата с лекарката.Чувствам се добре от тази доза откакто  го приемам, но идеята е за контролно изследване и евентуална корекция на дозата.Питането ми е- освен ТСХ  да пускам ли  и други показатели, които имат отношение към  проследяване на дозата и ако да- какви?

Последна редакция: пн, 06 дек 2021, 16:53 от sssani

# 716
  • Мнения: 1 514
Фт3 и фт4 задължително. Тсх не ви носи почти никаква информация самостоятелно.

# 717
  • София
  • Мнения: 3 451
Фт3 и фт4 задължително. Тсх не ви носи почти никаква информация самостоятелно.
Когато ми назначиха хормона лятото беше на базата на тсх, тат, мат и ехографни изменения.Бихте ли ме ориентирали какви показания трябва да очаквам  ако всичко е ок

# 718
  • Мнения: 11 822
Фт3 и фт4 задължително. Тсх не ви носи почти никаква информация самостоятелно.
Когато ми назначиха хормона лятото беше на базата на тсх, тат, мат и ехографни изменения.Бихте ли ме ориентирали какви показания трябва да очаквам  ако всичко е ок

Всичко го пише на първата страница https://bg-mam.ma/p/1361054/43322638

# 719
  • Мнения: 80
Здравейте!
Пуснах си изследвания за щитовидна, тъй като през повече време се чувствам отпаднала, а и качих кг, и ето, че явно имам проблем с щитовидната.
Че ще се ходи на ендокринолог е ясно, но какво бихте ме посъветвали- дали да си пусна допълнителни изследвания за вит. Д, вит  Б12, цинк, селен , феритин и тогава да отида при ендокринолог? Четох темите назад и доколкото разбрах тези показатели също са важни.
Какво бихте ме посъветвали?

Последна редакция: ср, 08 дек 2021, 11:48 от FuSTuKa

Общи условия

Активация на акаунт