Взаимоотношения "бивши"

  • 8 278
  • 206
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14 465
Изтрийотфейса бившата.

# 61
  • Мнения: 12 922
За тази почивка, не се е усетил според мен. Направил е голяма грешка. Предполагам, че сега вече е разбрал и няма да се повтори.

# 62
  • Мнения: 15 147
Да може би сте прави, че този човек е изключително нерешителен, не знам причината, може би страх....
Това е част от характера, не е необходимо да има причина. Аз бих се замислила защо жената го е напуснала, като е толкова мил и прекрасен - вероятно точно защото е нерешителен.

Подкрепям мнението да я махнеш от фейса или поне ограничи достъпа й до твоята стена и ти самата спри да я следваш.

# 63
  • Мнения: 7 461
И колко много се забавлявате всички заедно? Много детински ми звучи това за общото ви забавление. Нерегламентирани отношения, не съвсем уважителни, на моменти обидни. Не знам защо си губиш времето с този мъж, не знам защо създаваш на децата си някаква представа за семейственост. Понеже и аз съм била дълго време разведена жена с дъщеря, да кажа, имала съм интерес само към мъж, който показва пълна отдаденост към мен/ към нас.

# 64
  • Мнения: 788
Не се отказвай толкова лесно от мъжа щом смяташ, че наистина си заслужава.
Бори се за любовта си!
Покажи на бившата, че мястото и е в миналото и толкова.
Аман от жени които не искат бившия ама не искат и друга да е с него.

# 65
  • Мнения: 14
И колко много се забавлявате всички заедно? Много детински ми звучи това за общото ви забавление. Нерегламентирани отношения, не съвсем уважителни, на моменти обидни. Не знам защо си губиш времето с този мъж, не знам защо създаваш на децата си някаква представа за семейственост. Понеже и аз съм била дълго време разведена жена с дъщеря, да кажа, имала съм интерес само към мъж, който показва пълна отдаденост към мен/ към нас.
Тук вече няма да се съглася.
Какво значи "пълна отдаденост към мен/към нас"?
Той има деца, както и аз и не бих допуснала да ги остави. Каква е гаранцията, че щом остави тях, няма да остави нас след време?
Колкото и детинско да Ви звучи-да, забавляваме се страшно и децата се чувстват добре, стига майка им да не се е погрижила за обратното.
Страшно доволна съм от факта, че децата се разбират и се търсят. Този човек на моменти се е грижел за моите деца повече от колкото собствения им такъв докато сме били все още заедно.
Не в тях е проблема. Моля, прочетете темата отначало.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 5 407
Просто говори с него. Кажи си какво ти тежи и виж как ще реагира.
И пак ти казвам - големи хора сте, намеренията ви уж са ясни и еднакви, няма какво повече да отлагате заживяването заедно, щом децата се познават и се разбират. Не сте на по 20 години да си ходите на гостита и да се любите само по хотелите. Колкото по-рано се сблъскате с битовизмите и си видите кирливите ризи, толкова по-добре.

# 67
  • Мнения: 4 972
Мъжът как реагира? Кое в неговото поведение те притеснява?
Ситуации от сорта "не искам да те навирам в нейните очи", "не обичам показност, защо всички трябва да знаят, че сме заедно", "но мен не ми е толкова лесно да забравя"...... Капака беше, че първата ни почивка само двамата беше на място, но което те са ходили от години като семейство и през цялото време слушах за семейни спомени....

Не съм била в твоята ситуация. Но живота ме научи, че прекалената толерантност и търпимост, накрая ти играят лоша шега. Още повече, че сте в началото на нещо ново и съвместно. Колкото и мил да е ..Ти си новия път, не отдушник и приятел.
Определено не бих избрала да съм сянката..

Или ще пазя дистанция в емоциите си ако ме устройват ангажиращо - неангажиращи отношения.

Последна редакция: ср, 18 авг 2021, 23:03 от Рози и Бодли

# 68
  • Мнения: 3 801
Цитатът в мнението на Рози ми избоде очите. Аз вече казах, че с такъв човек не бих градила планове и не бих прекарвала времето си, поне не и ексклузивно. Ако те устройва да правите секс - прекрасно. Ако искаш нещо повече - ще трябва да си преразгледаш надеждите. Това, което ти говори е ужасно, ужасно унизително. Той те крие от бившата, от приятелите си, предполагам и роднините си. От всички места на света, където може да отидете на почивка, той избира това, в което има хубави спомени с жена си и ти казва, че не му е лесно да забрави.

Аз още тогава щях да разтуря катуна. Не знам как търпиш и се надяваш, но този човек не е преодолял травмата от раздялата с жена си. Не са приключили тези отношения за него и ако утре тя му свирне, той ще хвърли всичко и ще хукне. Помисли си дали те устройва да живееш в несигурност.

Била съм в позицията на жена му преди години, имах дълга връзка, която аз приключих. Не сме имали деца. Продължи да ме търси с години и всеки път независимо дали беше с жена или не, заявяваше, че само да кажа - зарязва всичко за да е с мене. Последния път, когато ми го каза, тогавашната му приятелката беше бременна в деветия месец и живееха заедно. Преустанових контакти, но през цялото време знаех, че само да го погледна по-така и ще хвърли всичко. И жена му на твоя човек го знае, обаче тя продължава да го държи на къс повод.

# 69
  • Мнения: 1 306
Истината е, че той може и да го играе отдаден, да се заявят като двойка и всичко, което очаква една жена от един мъж, но тайно да си копнее за бившата и ако реши тя да се върне при него, той с охота да сложи край на семейния им рай. Никога за нищо човек не може да има гаранция. Скоро имаше тема " Имали ли смисъл..." за младата мома, дето любовникът й заряза жена си в родилното. Гледа си детето, но не с майка му... Така че, каквото и да си приказваме в главата на другия не можем да влезем и да видим какво си мисли.

# 70
  • Мнения: 18 384
С бившия ми съм ходила в Париж, Венеция и още много, много места, дето вече стават табу за посещение с нов човек, така ли? Rolling Eyes Ми ако искам да покажа на новата любов колко е хубаво в Париж, кво? Не би ми дошло на акъла, че ще бъда обвинена, че отиваме там, защото съм ходила с бившия. Flushed

# 71
  • Мнения: 7 461
Ако човек е приключил и емоционално връзката, може на всякъде да ходи. В случая не е така. Авторката не иска да проумее някои неща, нейна си работа.

# 72
  • Мнения: 7 993
С бившия ми съм ходила в Париж, Венеция и още много, много места, дето вече стават табу за посещение с нов човек, така ли? Rolling Eyes Ми ако искам да покажа на новата любов колко е хубаво в Париж, кво? Не би ми дошло на акъла, че ще бъда обвинена, че отиваме там, защото съм ходила с бившия. Flushed
В случая е различно - той е завел новата жена на първата им почивка да кажем в Поморие, където е ходил всяка година с предишната жена. И снимки от кръчмата на дядо Спас примерно, от пейката, която пази общи спомени с бившата жена, от точно онова място на плажа, на което е казвал на жена си колко я обича и което тя, разбира се, ще познае. Хотелът, ресторантите. И да слуша разкази примерно как са седяли тук с бившата и как са яли нещо си много вкусно, как са събирали мидички по плажа, как на нея ѝ се е скъсал сандалът и е вървяла боса в нощта...
От всички места на света баш там ли се сети да заведе новата жена на първата им обща почивка? Това е жива провокация към предишната жена и неуважение към настоящата, защото е използвана като пионка. Още малко ще се окаже, че пази част от дрехите на бившата и ще  предложи на новата жена да ги носи.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 5 407
Провокация към бившата жена няма как да е, защото мъжът крие новата от бившата и не си качват снимки.
Просто мъжът от смотаност не се е сетил къде другаде да я заведе. Следващата почивка авторката да избере дестинацията, за да ги няма такива. И като не ѝ е приятно да слуша истории за бившата, да си отвори устата и да каже, не да мълчи като риба и да трупа вътрешно негативизъм.

# 74
  • Мнения: 12 922
Той явно не е наясно, че историите за бившата  трябва да си ги държи в главата и да не занимава новата жена, ако иска да са заедно. Тя би могла  просто директно  да му го заяви, и не вярвам да продължи с носталгичните спомени. А че му навяват асоциации - ами то е ясно, според мен всеки би си спомнил,  но не всеки би тръгнал да ги разказва. Все пак човек не казва всяко нещо, което му мине през ума.

Общи условия

Активация на акаунт