Взаимоотношения "бивши"

  • 8 256
  • 206
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 19 363
Снощи премислях тази история, може би разпознах някои свои преживявания преди години.
Не насочвай гнева си към нея, тя е свободна да си прави каквото иска. Твоят човек да парира опитите за намеса и да не се крие като ученик, особено след като ТЯ го е напуснала.
Скрит текст:
На мен ми се е обаждала в полунощ една голяма бяла птица - да ми врещи защо съм писала смс на благоверния й. Казах й да се разправя с него и треснах телефона.
Хвани единия, удари другия - той поддържа нелегална връзка, тя му рови в телефона (смс-а е изтрит, но беше намерила кому последно е писал). Обаче аз им бях виновна и на двамата... Не че си го турих на сърце, ама хич
И като млада са ме нападали, че еди-кой си си имал жена, да не му развалям семейството. А това, че той се влачи след мен?  На 20 години определено не съм сваляла женени мъже, те мен сваляха. Бях свободна, те да си пазят семействата
Не зная на какви години са децата му, но ми се струват достатъчно големи, та майка им да ги настройва толкова лесно. Щом повече стоят у вас, писаното по-назад важи още повече - ако някой  ми прави фасони в собствената ми къща, кротичко го изпращам да си ходи, без да се карам. След няколко такива опита ще се усетят.

Последна редакция: чт, 19 авг 2021, 17:48 от Cuckoo

# 76
  • София
  • Мнения: 35 288
Идилия някаква между вас, ама така е от разстояние.
Ако заживеете заедно ще цъфнеш и вържеш.

Бившата си играе, защото може да си го позволи. Той й го позволява.
А и не е много влюбен в теб ми се струва. Извинявай, но тая апатия за това ми говори.
Помисли къде си и искаш ли да си там още дълго.

# 77
  • Мнения: 7 521
И аз считам, че преди да поживееш с даден човек, да споделите, житие и битие, няма как да знаеш, дали ще се разбирате.

# 78
  • Мнения: 339
Аз бях в сходна с описаната от авторката ситуация. Отново мъж с 15 г. брак, развод по инициатива на жена му, която му изневерявала, а той я търпял. Запознахме се 1 г. след раздялата им. Ами този мъж уж беше с мен, но реално беше обсебен от жена си. Говореше ми за нея, като му се обадеше с молба за помощ, тичаше веднага, поддържаше контакт с всичките й роднини, почти всеки ден беше у тях под предлог общото им дете.
Аз лично издържах 3-4 м. и всичко приключи. Не съм му поставяла директно въпроса, но не мисля и че има нужда, с оглед това, което показва. В същото време мисля, че му дадох достатъчно време да прецени кой му е по-важен.
Ами негов си проблем. На мен такъв “мъж” не ми трябва. Не мога да си тровя живота и да съм вечно в съмнения. Сега ми е спокойно и не се чувствам като лекарство за провален брак.
Само за пример мога да дам друг мъж, отново разделен с жена си, който за времето от около 6 м., в което се виждахме, не зам дали и 6 пъти спомена, че изобщо е имал жена /те също имаха общо дете/. Та зависи си от мъжа. Този тип като на авторката никога няма да са готови за нова връзка и мисля, че не заслужават една жена да хаби време и емоции, за да ги лекува от скръбта по бившата.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 14 554
Търсиш сигурност в повърхностен и колеблив мъж. Сега го манипулира тя. Утре може да е майка му, шефа и т.н.
Унизителна е била първата ви почивка. Той, неслучайно говори за нея. А тя поиска ли, лесно ще ви раздели. Той още има чувства към нея.
Любезното отношение към децата не е гарант за емоц.привързаност. Силното ти желание, да имаш ново семейство го, идеализира.

# 80
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Толкова ми се гадеше от бившия ми, че едва поддържах възпитани взаимоотношения с него заради общото ни дете. Да влияе на новото ми семейство, абсурд! В момента в който синът ми стана на 18г приключи всякакъв контакт с баща му от двете страни.

# 81
  • Мнения: 12 887
Не знам дали може да се каже със сигурност, че е влюбен или увлечен по бившата. Може просто да се откъсва по-трудно  от общото минало. Все смятаме жените за по-емоционални, но и мъжете преживяват трудно някои моменти. А той не мисля да  е показал все още да е влюбен в нея.

# 82
  • Мнения: 35
Здравей авторке ,


ние също сме разведени с половинката , но с по 1 дете , имаме връзка от 9 г и от 5 вече живеем заедно . Моят мъж също е зарязан , но ние бяхме колеги и се познавахме от по време на браковете си , иначе почнахме връзка година след раздялата им.  В началото бих казала, че и него доста го разиграваше бившата, докато още не и беше сигурна новата връзка , да има нещо сигурно . Детето уж беше дадено при нея, но повечето време беше при него , което разбира се ни е създавало разправии. Не ме разбирайте погрешно, децата не ги делим, те помежду се разбират много добре, но сме имали нужда от повече лично време за нас двамата. В началото и аз имах притеснения дали ако тя поиска , той ще се върне при нея, признавал ми е , че си го е мислил, но преди мен . Сега сам ми казва, че и да се бяха събрали , ще издържи още малко и сам е щял да разбере , че няма смисъл . Били са заедно 10 г , както и аз с бившия де. Като прочетох историята ми се върнаха  някой вече далечни спомени . Виждам и от други приятели, че в началото след раздялата , много са подвласни на бившите , ама им минава . Моят също първата година беше неуверен , нерешителен и така . Аз също се  замислях за раздяла , но сега не съжалявам , че му дадох малко време . Моят съвет е да живеете заедно , само така ще разбереш дали не си губиш времето ! Дано съм била полезна .

# 83
  • Мнения: 162
Замисли се това колко може да продължи, този цирк ... Нормално е да общуват, но не по този начин, особено щом тя е напуснала семейството с друг мъж. Малко хора отрязват напълно бившите, жените са хитри, тя знае как да му въздейства и просто ви гледа как се тормозите. Това ще ви съсипе отношенията не след дълго. Или сте само двамата или...

# 84
  • Мнения: 14
Здравейте отново на всички.
Чета всеки коментар и мисля над него.
Да, съгласна съм, че всеки има различен живот и при всеки е различно. Целта на поста ми беше да чуя и различни мнения от хора, които не познават и двама ни.
С много от вас мнението ми се препокрива, но не съм от типа хора, които просто така махат с ръка и казват край, особено при на меса и на деца.
За да съм с този човек, виждам причини и то не малко. Само ще вметна пример, че той е от типа мъже, които от деца са луди по видео игрите и до ден днешен това му е нещо като мания. За мен лично е странно, но хора всякакви. В последните шест месеца той отказва да играе, не искал да се чувствам пренебрегвана и тн. Съгласна съм, че липсата на лично време също ни тежи, но намираме начини.
Относно живеенето заедно-напоследък ми прави впечатление, че той вече не се чувства като у дома си в тях и предимно сме в къщи.
Съгласна съм, че доста трудно взима решения сам. И това не е от както сме заедно.
На въпросната бивша проблема съм и аз.
Още докато са били заедно, се е случвало той да ни среща и да си говорим. Явно е казвано нещо в къщи, защото тя не може да ме понася и сега съм и трън в очите.
Дори и при изнасянето и от тях, му е заявила само да е посмял да доведе някоя в тях.
Та... Моят проблем е, че не съм сигурна, дали бих мога да живея с този дразнител около мен и децата ми. Не се съмнявам в неговите чувства, но всички знаем, че това не всеки път е от значение. Не мога да бъда сигурна, че в един момент той няма да се събере с нея и заради децата си, а имам усещането, че би. Заради тях е търпал всичко толкова години.
Беше ми интересно дали има дами справили се по този начин и какъв правилен подход е имало при тях.

# 85
  • Сф
  • Мнения: 10 725
Защо не оставиш техните взаимоотношения намира? Той на теб какво ти предлага? Как ги вижда нещата с 4 деца и дом? И теб ? И кога ще се съберете ? За да пробвате? Много права беше потребителката , която писа че първо трябва да поживеете заедно да се види ще я бъде ли работата. Децата пишеш са замесени сега, защо ..всяко си има свой дом и отделен родител. Единствено могат да се объркат от вашите отношения в момента, които са без ангажименти най- общо казано
.

# 86
  • София
  • Мнения: 19 363
На въпросната бивша проблема съм и аз.
Още докато са били заедно, се е случвало той да ни среща и да си говорим. Явно е казвано нещо в къщи, защото тя не може да ме понася и сега съм и трън в очите.
Дори и при изнасянето и от тях, му е заявила само да е посмял да доведе някоя в тях.
Та... Моят проблем е, че не съм сигурна, дали бих мога да живея с този дразнител около мен и децата ми. Не се съмнявам в неговите чувства, но всички знаем, че това не всеки път е от значение. Не мога да бъда сигурна, че в един момент той няма да се събере с нея и заради децата си, а имам усещането, че би. Заради тях е търпал всичко толкова години.
Едно е да търпиш при текущ брак, друго е след фактически развод да се връщаш. Ако не друго, приятелите му ще го оплюят категорично, и то не съвсем без основание.
Научи го да я реже по същество, а не да се оправдава. Да ти кажа моя опит - понякога трябва някой страничен да те освести, че бившият вече няма права над теб.
Скрит текст:
Била съм пред развод и 2 месеца разделена с ММ. И аз се обяснявах за излишни неща (явно съм била донякъде гузна, че инициативата е моя заради друг мъж), докато въпросният мъж ми каза няколко обективни неща като страничен наблюдател и сякаш  буквално прогледнах. Защо не съм с него е дълга история, но тогава си беше прав.

# 87
  • Мнения: 6 244
Към мъже търпящи системни изневери винаги съм бил много скептичен. Това е признак на голяма слабохарактерност, явно е наистина много мекушав. Което не означава непременно лош човек, но ще трябва ти да се справиш с бившата ако искаш добро съвместно бъдеще. Защото той не може да я постави на мястото и.
А това след като го зарязва и отива при нов мъж, и да продължи да му нарежда кой да води и кой да не води у тях си, просто е направо трагедия, че го е допуснал. Повечето мъже биха реагирали по съвсем друг начин, да не пиша какъв, че пак ще има драми у някои потребителки...

# 88
  • Мнения: 2 007
Ами ако не е бившата му, ако толкова иска да бъде с някоя друга ще си намери. На твое място не бих обръщала внимание на нея и бих гледала само мъжа си, как да развием отношенията например.

# 89
  • Мнения: 18 369
Ако днешните хора трябваше да ходят на кръстоносни походи или да ловят мамути, голяма драма щеше да бъде! Много чехльовци в днешно време.
Не искам да обидя авторката, симпатична ми е, ама този нейният е... голям пич. Joy

Общи условия

Активация на акаунт