Взаимоотношения "бивши"

  • 8 248
  • 206
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 18 369
Разбрах те. Имаш нови спомени там и не свързваш мястото с предишния, а с настоящия. Логично (за мен). Sunglasses

# 106
  • София
  • Мнения: 2 849
Предполагам, че авторката се чуди дали не я използват осъзнато или не като средство за разпалване на ревност у бившата и за натриване на носа.
Бившият ми така мислеше, че ми натрива носа като води новата съпруга на моите любими места и публикува снимка след снимка да не би да пропусна да видя - нашите места, същите пози, само жената друга. Много тъпо изпълнение и неуважително за жената.
Защо си мислиш, че го прави за натриване на носа? Правила съм го същото с лечебна цел. След почивка със съпруга ми на място, където съм била с бившия, чувствам мястото пречистено.

Да, може да го чувстваш така. Но едва ли това пречистване се изразява в надуване на главата на настоящия ти мъж с истории как си изкарала на това място с бившия. То това е обидното. И аз понякога си спомням някои неща на определени места, но не бързам да ги споделя с мъжа си, а си ги оставям за себе си.

# 107
  • София
  • Мнения: 19 363
България не е голяма и не е чудно да уцелиш бивш, ето сега на морето...
А и когато човек има опит с дадено място, къде си заслужава и какво е добро - защо да не го сподели с любимия в момента човек? Разбира се, без споделяне на ситуации с екс-партньора

# 108
  • Мнения: 3 505
България не е голяма и не е чудно да уцелиш бивш, ето сега на морето...
А и когато човек има опит с дадено място, къде си заслужава и какво е добро - защо да не го сподели с любимия в момента човек? Разбира се, без споделяне на ситуации с екс-партньора
Точно! Защо да лишаваме любимия от хубави местенца, защото там имаме спомени с бившия.

# 109
  • Варна
  • Мнения: 5 374
Айде сега... тъпо е за първа почивка. По-натам може. Не са две или три хубавите местенца.

# 110
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Аз не бих търпяла вмешателство на бивши. Бях в подобно положение, бившата 18 годишна връзка се намеси в живота ни под формата на чатове и обаждания, предупредих един два пъти и сложих ултиматум, "добър ден да си кажете с нея още веднъж и забравяш за мен безусловно и незабавно!"
 Не може всичко по всяко време, свободата е относително понятие.
Ауу...
Не се сърди,но ако мъж ми постави такъв улиматом,веднага престава да ме интересува.
Някак не понасям да ми се казва какво да правя.
На практика съм моногамна,виждам само един човек,влюбена съм,вече шеста година си обичам човека до мен...
Но с бащата на детето говоря когато реша.В началото се цупеше.
Понякога заради детето ходим на кино/ресторант мама,тати и син.
Бившият ми мъж,ако ще последният мъж да остане,пак няма да го искам.Но можем да се държим като хора и да се разбираме донякъде,защото рядко сме на едно мнение за нещо изобщо.
Аз обичам човека до себе си.Той го знае,веднъж ми направи ревниво изпълнение.Заспала съм,звънял,звънял,скъсал се да звъни,по едно време събуждайки се,го виждам да се втурва в стаята ми.Майка ми го пуснала.Ама това е излишно... ревността е болест и глупост.С ревност човек не се задържа.За щастие не ме тормози с повече такива изпълнения,а аз изобщо нямам време и желание за ревност.

# 111
  • Мнения: 3 770
Разбира се, ти си права за себе си. Ако мъжът, на когото поставя такъв ултиматум, веднага спре да се интересува от мен, то ще е за доброто и на двама ни. Тоест, щом се отказва заради подобно нещо, толкоз му е бил и преди това интереса към мен и би било чудесно да съм наясно навреме. Но това съм аз, а онова -ти. Авторката пък не иска да се отказва от нейният мъж лесно и е в правото си да се надява на същото отношение.

# 112
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Да,така е.
Аз съм много директна и държа да си кажа позицията.
Ако някоя дама се месеше и опитваше да разваля отношенията,щях просто да му кажа,че има глава на раменете,да помисли,да реши...
Той какво мисли и иска е важно,трябва да се разбере първо със себе си.
После всичко ще се подреди.

# 113
  • Мнения: 709
Ако някоя дама се месеше и опитваше да разваля отношенията,щях просто да му кажа,че има глава на раменете,да помисли,да реши...

Тоест, ако жената на бившия ти му каже, че не желае той да продължи да ходи на ресторант и кино с “мама и син”, ти ще го стиснеш за т@пките и ще му налееш акъл, че щом не може да продължите да си играете на семейство, значи е кофти баща и жена му е лошата вещица, която ви разваляла “отношенията”. И хубаво да си помисли? Какво има да решава?
Щях да те питам дали партньорът ти ходи на ресторант с бившата, но няма да го направя, защото знам, че ще
ме излъжеш, как ако го правеше щеше да си окей с това. Иначе от твоята камбанарията идилията е пълна, това не ти го отричам.
Цивилизовани отношения между бивши, и бивши оплетени като свински черва са две различни неща.

А, и в името на детето можеше двамата просто да си останете женени.

Последна редакция: пт, 20 авг 2021, 23:49 от Aerin

# 114
  • Мнения: 3 792
Ама сериозно ли ходиш с бившия на кино и ресторант, докато настоящия дреме да те чака вкъщи? Или и той с бившата си се забавлява някъде?
Аз не съм така широкоскроена.

# 115
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Съвсем не казах това...
Наистина цивилизовани отношения между бивши е най-разумният вариант.
Това бих предложила да помисли как да се постигне.

Това за в името на детето...донякъде е вярно.Просто бившият ми мъж не хареса семейния живот.Не се е оженил,няма сериозна връзка.Вече петнайста година...

И да,ходим на кино и ресторант и не виждам какво толкова има?Детето иска да е и с двамата.Страда,че баща му живее настрани...
Не виждам нищо лошо да се държим приятелски и да си разделяме разни разходи за детето...

# 116
  • Мнения: 3 792
Просто за мен цивилизовани отношения между бивши са едно нещо, а ходенето по разни места когато вече не сме заедно съвсем друго.
Аз лично не разбирам второто и не бих го толерирала никога. Различни сме хората..

# 117
  • Мнения: 709
Което е похвално. Но дано осъзнаваш, че ако беше срещнал някоя и се беше оженил, нямаше да ходите на ресторант и кино. И това нямаше да е защото жена му е ревнива, бърка се и ви разваля отношенията, а защото човекът вече има друго семейство, в което ти нямаш място.
Така че примерът ти който вметна не е много удачен в случая.
А цивилизовани отношения не означава ресторант и кино по “семейно”, така че не виждам какво има да решава и мисли. А ако развалени отношения за теб е бившият ти да ходи на кино и ресторант с жена си и сина ви, вместо с теб, то жена му въобще не е тая, която има проблем.

Последна редакция: сб, 21 авг 2021, 00:01 от Aerin

# 118
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Не знам,аз нямам против,ако бащата на детето си намери сериозна връзка,да ходят тримата някъде, евентуално ако дамата има деца,и с тях...
Че и вкъщи няма проблем да я води...
Какво като е бивш?
Нито ще ме изяде,нито нищо...
Добре,разведени сме.Давам пример:детето иска разни геймърски слушалки,мишка, клавиатура,стол...
Всеки има някаква сума и искаме да му изберем хубави неща.Как да ходим отделно в магазина?Заедно ходихме...
Много хора,женени повторно,поддържат приятелски отношения с родителя на детето/децата си.

# 119
  • Мнения: 18 837
mariqivanova799, сигурно и ти не живееш с друг мъж. А и това си е ваша работа, няма лошо. Не всички контактуват чак толкова с бившите, аз изобщо например. И да нямах нов мъж, пак нямаше да ходя да избираме с него на децата заедно слушалки и т.н. Няма начин просто. За мен това е някаква игра на семейство, която не ми се играе. Някой ден може да се засечем на сватба на някое от децата, иначе не виждам достатъчен повод Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт