Взаимоотношения "бивши"

  • 8 250
  • 206
  •   1
Отговори
# 120
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Имам любим от шест години, наистина виждам само и единствено него,но да,не живеем заедно.Надявам се,скоро...
При родителите ми сме все още със сина и баща му си идва на свиждания с детето...рядко за съжаление,синът понякога плаче,че толкова рядко се виждат.

# 121
  • Мнения: 709
Не знам,аз нямам против,ако бащата на детето си намери сериозна връзка,да ходят тримата някъде, евентуално ако дамата има деца,и с тях...
Че и вкъщи няма проблем да я води...
Какво като е бивш?
Нито ще ме изяде,нито нищо...
Добре,разведени сме.Давам пример:детето иска разни геймърски слушалки,мишка, клавиатура,стол...
Всеки има някаква сума и искаме да му изберем хубави неща.Как да ходим отделно в магазина?Заедно ходихме...
Много хора,женени повторно,поддържат приятелски отношения с родителя на детето/децата си.

Аз ако имах син нямаше да ходя за геймърски такъми и да не бях разведена с баща му. С бившия заедно ли ходите да купувате на детето гащи?
Да ти кажа, изпитвам голяма симпатия към бившия ти, че не е вкарал някоя клета жена в тоя кръг.
Да поддържаш приятелски кръг, когато всички са окей с това и са щастливи е едно, да угаждаш на бивша да си поддържате някакви шантави отношения, докато на жена ти не й е комфортно от това - съвсем друго.
Да те попитам, твоя партньор включва ли се в семейните ви излизания? Защото първо ти наблегна на “мама, тати и аз”, а сега вече говориш съвсем друго.
Детето може да прекарва повече време с татко си и няма да страда. Обърква го цялата тая игра на “хем сме заедно, хем не сме”. Пак да повторя, ако всички са съгласни - няма лошо. Но ти започна с това “ако се появи някоя да ни се бърка”. Разбираш ли разликата?

# 122
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Сегашният ми партньор нямаше против да се запознае с бащата на детето.
Бащата имаше и не се познават.
Но...аз не играя никакви игри.
Бащата на детето е бащата на детето.
Подари ми най-хубавото нещо на този свят-сина.
И след като успяхме да поддържаме нормални отношения(първите две години не се поглеждахме),защо да ги развалям?
Имах предвид,че ако сегашният ми партньор,имаше бивша,която да го тормози,щях да го помоля да помисли как е най-разумно да се постъпи.
И да,гащи,дрехи изобщо,обувки и неща за училище купуваме заедно с бащата на детето.

# 123
  • Варна
  • Мнения: 14 554
Има широкоскроени хора. Някои излизат с бившите си, заедно с децата. За детето са много по-вредни семейните войни.
Аз не разбирам каква е тази ревност към бивши? Може би е липса на доверие.

# 124
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Да,и аз не разбирам.
Ама ние с бившия чак подаръци си подаряваме.По Коледа,рождени дни...
И наистина виждам като мъж и любим само и единствено сегашния си партньор.
Вероятно го разбира и усеща...и не ревнува.Аз с такива глупости като ревност нямам никакво желание и време,нито нерви да се занимавам.
Ако хората се обичат и държат един на друг,намират начин.
Детето ми израсна без баща вкъщи,но го обича и приема по начина,по който обича и приема и мен.Лоша дума за баща му не съм казала,няма и да кажа,той също виждам,че се съобразява.
Защо да не продължим да се държим цивилизовано?Не виждам нещо нередно,наистина.

# 125
  • Мнения: 709
Защо да не продължим да се държим цивилизовано?Не виждам нещо нередно,наистина.

Защото останах с влечатлението, че ако се появи жена, която няма да иска мъжа й да прекарва Коледа с бившата до елхата й, то той ще трябва да избира между нея и цивилизованите ви отношения. Прояви собственическо чувство, което догонва по лошотия ревността.

Няма лошо в широкото скрояване, само да не е на чужд гръб.

Последна редакция: сб, 21 авг 2021, 01:27 от Aerin

# 126
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Не,не съм имала това предвид.
Бащата на сина винаги идва на Бъдни вечер.Казвам му,ако иска и на Коледа да идва,но аз няма да съм вкъщи...

Ако сегашният ми партньор имаше ревнива бивша,щях да го помоля да намерим цивилизован вариант.И щеше да ме интересува не нейното,а неговото мнение.
И...собственическо чувство по принцип имам към сина,котката...Но винаги съм смятала,че никой не принадлежи на никого,всеки си има своя воля,свой характер...

# 127
  • Мнения: 709
Не, не, не ако той имаше ревнива бивша, а ако той ходеше на ресторант и кино с нея без теб, защото тя не иска да се запознаете. Ти такива отношения преди малко ги нарече широкоскроени. Или бъркам?

# 128
  • Мнения: 3 792
Мария, ти един вид седиш на два стола, засега без шанс да паднеш на земята, ако така мога да се изразя. Хем с бившия си играете на семейство, ходите по магазини, кина, ресторанти, хем имаш там още един мъж в резерв, с когото също си играеш на семейство и който явно няма нищо против или не го интересува.

Имаш късмет, че новият няма бивша, която да го държи на къс повод и че старият не си е намерил нова жена.
Но пък с новият мъж сте заедно шест години, а още не живеете заедно. Сигурна съм, че това също има отношение в този своеобразен триъгълник. Дали не живеете заедно, защото сте така свързани с бившия или понеже не живеете заедно, ходиш по ресторанти с бившия не знам, но знам, че нещата са свързани.

За мен тези връзки надхвърлят представите ми за поддържане на цивилизовани отношения и аз никога не бих изтърпяла мъж, чиято бивша го върти на пръста си по такъв начин. Предполагам, че някой мъж ще чувства още по-голяма неприязън предвид, че мъжете са териториални животни.

# 129
  • Пловдив
  • Мнения: 23 836
Имаш късмет, че новият няма бивша, която да го държи на къс повод и че старият не си е намерил нова жена.
Но пък с новият мъж сте заедно шест години, а още не живеете заедно. Сигурна съм, че това също има отношение в този своеобразен триъгълник. Дали не живеете заедно, защото сте така свързани с бившия или понеже не живеете заедно, ходиш по ресторанти с бившия не знам, но знам, че нещата са свързани.
Точно тук е ключа от бараката. Не живеят заедно, а са УЖ заедно от 6 години. Това е като тийнейджърска връзка. Гадженца.

# 130
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Имаш късмет, че новият няма бивша, която да го държи на къс повод и че старият не си е намерил нова жена.
Но пък с новият мъж сте заедно шест години, а още не живеете заедно. Сигурна съм, че това също има отношение в този своеобразен триъгълник. Дали не живеете заедно, защото сте така свързани с бившия или понеже не живеете заедно, ходиш по ресторанти с бившия не знам, но знам, че нещата са свързани.
Точно тук е ключа от бараката. Не живеят заедно, а са УЖ заедно от 6 години. Това е като тийнейджърска връзка. Гадженца.
Да...Това ме дразни,иначе обичам този човек.
И не стоя на два стола,не си играя на семейство.
Ако сегашният ми приятел имаше бивша...Има една-единствена.Години не е могъл да я прежали,младежка история е било.
Той казва,че иска да я заговори и му казвам да го направи.Страх го е,че можела да го подмине.Е,какво толкова?И стои и гордо ѝ мълчи.
Даже съм му казвала да я покани на кафе,да седнат и да поговорят...
Никой не е вързан за никого.Акомтой търси друга жена(за щастие нито той го прави,нито аз търся друг мъж),знаете,че който търси,намира.
В една друга тема разказвам как сме се запознали,колко го обичам,как се надявам да живеем заедно...
Бащата на детето няма да ни идва на гости(вероятно и двамата няма да са съгласни),но ще продължи да идва да вижда детето при родителите ми,ако детето иска,ще излизаме.
Не сме единствените разведени,в уж добри отношения.
Миналото лято баща и син бяха на почивка за пръв път,е, естествено не бях с тях,това вече нямаше да в нормално.
Но наистина не виждам нещо лошо да излезем и купим на сина нещо необходимо.

# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 23 836
Я си представи този новия, непрежалилия бившата, да ти я покани на Коледа, както ти каза, че си поканила бившия? Много ще ти е хубаво сигурно. Цивилизовани отношения с бивши за мен е да не си крещите по телефона, любезни разговори по конкретна тема, в случая детето. Срещи нарядко. Бившия е свободен да си поддръжа връзка с детето, не с теб. Не да го каниш в новото си семейство. А ако се появи ново дете, от новия, как ще се чувства то от някакъв външен по Коледа и семейни празници, на него бившия какъв му е?

Няма лошо да излезете да купите нещо на детето. Но тук отговорът е в мярката. Ако се случва 2-3 пъти годишно - добре. Ако е всеки месец - не е добре.

# 132
  • Мнения: 18 369
Моето дете е малко, но никъде не го водим заедно с баща му. Единият или другият. И да каже нещо (а то дотук въобще не е коментирало, че вече не ни вижда заедно), ще му обясня, че ситуацията е такава, трябва да се приеме (както приема, че трябва да ходи на детска градина, дори да предпочита вкъщи). Щом си има време с всеки от нас, няма нужда да ни кара да прекарваме време ние един с друг, това няма да го бъде. Отношенията ни са добри, но дистанцирани.
Дали има нова жена до себе си, не знам, не е запознавал детето, но това нищо не значи. Ако има, ще се зарадвам за него, нека да бъде щастлив.
Той също не е наясно дали има нов човек до мен.

# 133
  • Мнения: 18 837
Мария, ти разполагаш с един вид "неутрална територия" в дома на родителите си Simple Smile Там идва бившият да се вижда с детето, сигурно там идва понякога и новия мъж - явно вашите са толерантни. Но това не е твой дом, нито е ваш дом с новия мъж. Ако двамата живеехте съвместно, пак ли щеше таткото да идва да играе с детето на Бъдни вечер и други празници Simple Smile Замисли се и си го представи Simple Smile

# 134
  • Мнения: 3 505
Айде сега... тъпо е за първа почивка. По-натам може. Не са две или три хубавите местенца.
В конкретния случай тъпото е, че я е занимавал със спомените си за преживяванията си с бившата. Все ми се струва, че с нея, ако са обичали да пътуват, са обиколи почти всички хубави места в България за 15 години барак и един дявол знае колко гаджета преди това, та случката можеше да се разиграе навсякъде.

Последна редакция: сб, 21 авг 2021, 08:50 от +-123

Общи условия

Активация на акаунт