Взаимоотношения "бивши"

  • 8 252
  • 206
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 5 599
Направо съм потресена каква маса народ смята за по-нормално децата да гледат нацупени разделени родители, с някакви супер формални и студени отношения, отколкото родители, които прекарват време заедно и могат да водят диалог с усмивка и добри отношения, че дори обща вечеря и купуване на нещо. Добрите отношения с бивш не означават да си кимвате студено с леден поглед. Ако си мислите, че децата се чувстват по-сигурни така, доста грешите. Разбира се, всяка ситуация е различна, но ако има възможност бившите да са заедно родители на детето и то да има хубави спомени с двамата - какво по-добро? Проблемите и невъзможността в повечето случаи се появяват от настоящите партньори, но иначе се крием зад заблудата, че детето се "обърквало". Ако на детето му е обяснено както трябва, че мама и татко не живеят заедно, но въпреки това го обичат и двамата, няма да се обърка.

# 151
  • Мнения: 18 369
Точно така е обяснено, но не ходим заедно по мероприятия.

# 152
  • Мнения: 3 505
Сигурно и на децата на моряците им тежи. Но няма как.
При моряшките деца мама не отсъства, когато тати е там, та не е баш същото като при децата на разведени родители, които не се дишат. Баща ми отсъстваше по работа, макар да не е било по 6 месеца, та не е като да не знам какво е да си само с майка си през по-голямата част от времето.

# 153
  • Мнения: 18 369
Няма как всичко да е идеално никога.
Няма как хем разделени, хем заедно. Rolling Eyes

Но вашите взаимоотношения с бивши може да са каквито ги искате. Wink

# 154
  • Мнения: 1 304
Кой е казал, че трябва да се гледат студено. Интелигентните отношения не предполагат непременно да са непрекъснато заедно. Ако ще е така защо изобщо да се разделяме? Няма такъв нов партньор, който с усмивка да изпраща непрекъснато половинката си при бившия... Ясно е, че ще се налага да се виждат от време на време, но за всяко нещо...

# 155
  • Мнения: 3 505
Никой не говори за идеално, а за способността на родителите да поставят интересите на детето над егото си.

# 156
  • Мнения: 18 369
Когато сте в такава ситуация, ще прецените как е правилно за вас. Инак е теоретично.

# 157
  • Мнения: 3 505
Е, Мария е такава ситуация, а маса народ и се нахвърли, че залъгвала детето си.

# 158
  • Мнения: 18 369
То не й дава да живее с нов мъж и всичко е точно.

# 159
  • Варна
  • Мнения: 14 554
За детето родителите са само двама. Когато си щастлив и без комплекси, не те интересува живота на  бивш или чужд. Алюзията, че държиш някого на каишка е заблуждаваща.
Казусът на авторката е банален. Той е физически с нея, но мисли за екс съпругата. И никакви ограничения и изисквания няма да спрат неговите чувства и желания. Дано авторката не е само алтернатива, за заравяне на тръпки. Ако е още влюбен в бившата, тя ще му влияе винаги и косвено.

Последна редакция: сб, 21 авг 2021, 14:16 от Viviana91

# 160
  • Мнения: 3 505
Цитат на: Lorelada link=topic=1361367.msg43342222#ms[list
[/list]g43342222 date=1629541476]
То не й дава да живее с нов мъж и всичко е точно.
Още малко и жертва на детето ще я изкараш. Мисълта ми беше, че психологът е прав - децата се нуждаят от преживявания с двамата си родители и е добре да се им се осигурят такива, където е възможно.

# 161
  • Мнения: 1 304
Е, Мария е такава ситуация, а маса народ и се нахвърли, че залъгвала детето си.
Точно при Мария не виждам да има дилема, новата половинка изобщо не иска да живее с тях, така че няма драма. Проблемът идва, когато си решил, че освен родител ще бъдеш и партньор на някого... И този някой има изисквания към теб и връзката ви. Сложно е, всяко дете е различно и по различен начин приемат раздялата на родителите си. Аз на моите някога я приех с облекчение, защото баща ми доста пиеше, бог да го прости, че му обръщам костите. След развода, пък толкова цивилизовани отношения не съм очаквала да имат, но такива бяха. Той си имаше и друга партньорка и на мен като дете не ми е пречило, ама никак. Излизали сме заедно, дъщеря и беше в същото у-ще, всъщност баща ми и беше учител. Всякакви вариации има по-темата, стига всички страни по случая да са добре.

# 162
  • Мнения: 833
Толкова хора остават заедно “заради децата” точно за да не бъдат травмирани, какво лошо има в сценарий, в който никой не е травмиран? Възрастните продължават напред живота си, а понякога остават “заедно” на по сладолед за да не се чувства      мъника лишен от предимствата на присъствието и на двамата?

# 163
  • Мнения: 18 369
Авторката на темата няма от какво да се оплаква значи!
Всичко с приятеля й и бившата му е нормално, тъй излезе накрая.

# 164
  • Мнения: 1 304
Ми, да остават, никой не им пречи, но тук казусът е, че има втори, който е недоволен от новата си връзка, поради близостта на новата с бившата. То и оттам произтича проблемът. Ако не намираш за проблем честите им срещи и си в хармония с това, ми няма да има тема. Но ако те чоплят отвътре взаимоотношенията им и  ти създават емоционален и душевен дискомфорт, ами сериозен проблем си. И пишеш тема в Бг мама, какво да правиш, защото сам не можеш да решиш...

Общи условия

Активация на акаунт