Успяват ли само красивите и слабите?

  • 8 069
  • 177
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12 473
разбира се, че красивите и слабите успяват.

Успяват тези, които искат. Ако имат амбиции за развитие - да. Иначе могат да си вегетират само.

Имам приятелка - разкошна слаба, дългокрака,  синеока и естествено къдрава блондинка, с Висше и тн.
И пак си седи домакиня у дома и помага на мъжа си. Пуши цигари по цял ден и гледа в една точка.

# 31
  • Мнения: 3 010
Поддържан и красив, аз разграничавам. Като под поддържан имам предвид не да не излизаш от салоните за красота, а да си спретната, елегантна, с маникюр, спортуваща, с настроение. Дори физически човек, който върви изправен, уверен, със самочувствие, с усмивка, грижи се за себе си, ще е по-успешен в офис среда.
Хората реагират на увереност, манекени и фотомодели повечето ясно, че не сме.

# 32
  • Мнения: 12 763
Поддържан и красив, аз разграничавам. Като под поддържан имам предвид не да не излизаш от салоните за красота, а да си спретната, елегантна, с маникюр, спортуваща, с настроение. Дори физически човек, който върви изправен, уверен, със самочувствие, с усмивка, грижи се за себе си, ще е по-успешен в офис среда.
Хората реагират на увереност, манекени и фотомодели повечето ясно, че не сме.
Подкрепям. И според мен по-добре самоуверен, отколкото красив и слаб. Има хора, които с държанието си показват, че знаят какво правят и будят уважение, от там и по-добра перспектива.
Бях чела някаква статистика, че понякога красивите жени са подценявани, защото заради красотата са гледани по-скоро като сексуален обект, отколкото като бъдещ мениджър.
Не знам доколко е вярно, защото познавам красиви жени на отговорни позици и всъщност напълно  заслужено.
Това - ако позицията предполага интелектуална работа и професионализъм.
Ако е изпълнителска, тогава може би шефът да предпочита красивата колежка пред трудолюбивата. И това определено го прави неподходящ за шеф.

# 33
  • Мнения: 40 901
Срещу това как изглеждаш не можеш да направиш много, но можеш да наблегнеш на други качества и да си търсиш фирма с други нрави и порядки. То и да си късоглед е пречка за някои професии, но се намират решения - я друга работа я очила...

# 34
  • Мнения: 711
Консултирала съм се не веднъж с авдокати по темата понеже много често ми се е случвало.

Това е странно - такива неща действително се случват тук-там, но ако в твоя случай е много често, то би могла да се замислиш дали не са налице и други причини, несвързани с външния вид - напр. недостатъчни soft skills или стил на работа, който твърде силно се отличава от установения в конкретния екип.

В тази връзка, за колко различни позиции става дума?

# 35
  • Мнения: 5 002
Не е нужно да си с манекенски форми,но е нужно да имаш представителен вид.Прическа,маникюр(не дълги нокти,но оформени),прилично облекло.Не може с дрипи втора употреба или тениска от 5 лева да искаш добра работа или с два сантиметра небоядисани корени и неоформена коса.Видът е важен,не килограмите и красотата.

# 36
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
"Само" ? Не. Обаче за стюардеси все още избират с такъв размер че да може да минава между редовете. Под "красиви" също е условно какво се разбира, но един добре поддържан човек е красив и има шанс пред някой който не се поддържа Wink Пък ако се загледаш по актьорите дето напоследък се избират за главни роли ще забележиш, че вече не се търсят най-красивите, дори напротив, избират такива дето определено няма да си ги окачиш на плакат в спалнята. Такива са тенденциите, пък докъде са стигнали в разпространението си е друг въпрос. Ако попадаш все на места където успяват "красивите и слабите", то може би проблемът е в твоя избор къде кандидатстваш.

# 37
  • Мнения: 1 281
Красотата винаги е била стандарт!  Само стандартите се променят през времето. Красивото привлича, такава е природата ни, да обръщаме поглед след нея. За съжаление не разпределена пропорционално, на един дадена, на друг по-малко, на трети - изобщо.

# 38
  • Мнения: 1 631
Айде и моите 5 стотинки - красотата е субективен фактор. За някого красотата е в сините очи и гъсти вежди, а за друг - в сочната трътка и тънките глезени. Да, "красотата ще спаси света", но все някой трябва и да бачка. Ако някой /шеф/ смята, че ако запълни пространството около себе си с красиви "фикуси", то работата от само себе си ще се случи ... най-вероятно няма да просъществува дълго на пазара. Е, освен ако не държи публичен дом. Ма то и там трябва разнообразие.

# 39
  • Мнения: 8 881
Защо ми изтриха мнението? Flushed
Затова, че попитах, дали си сигурна, че външният вид е основна пречка пред теб или има и други неща, които биха могли да допринесат за липса на професионален успех?

# 40
  • Мнения: 1 281
Айде и моите 5 стотинки - красотата е субективен фактор. За някого красотата е в сините очи и гъсти вежди, а за друг - в сочната трътка и тънките глезени. Да, "красотата ще спаси света", но все някой трябва и да бачка. Ако някой /шеф/ смята, че ако запълни пространството около себе си с красиви "фикуси", то работата от само себе си ще се случи ... най-вероятно няма да просъществува дълго на пазара. Е, освен ако не държи публичен дом. Ма то и там трябва разнообразие.
Субективна е, но има очертани стандарти, които я определят като такава. В крайна сметка на красивото грозно не може да кажеш, но това не означава, че ще влюбя автоматично или ще предпочета един пред друг, само заради визията.

# 41
  • Мнения: 2 604
Защо ми изтриха мнението? Flushed
Затова, че попитах, дали си сигурна, че външният вид е основна пречка пред теб или има и други неща, които биха могли да допринесат за липса на професионален успех?
Според мен много правилно беше попитала. Simple Smile Но явно авторката се е эасегнала.

# 42
  • София
  • Мнения: 7 990
Мисълта ми е, че дори и дело за дискриминация да се заведе пак едва ли ще има смисъл защото подобно нещо много трудно се доказва. Консултирала съм се не веднъж с авдокати по темата понеже много често ми се е случвало.
Ако се случва често и с различни работодатели, нещо друго е и то определено не е свързано с начина, по който изглеждате.

# 43
  • Мнения: 3 323
Мисълта ми е, че дори и дело за дискриминация да се заведе пак едва ли ще има смисъл защото подобно нещо много трудно се доказва. Консултирала съм се не веднъж с авдокати по темата понеже много често ми се е случвало.
Ако се случва често и с различни работодатели, нещо друго е и то определено не е свързано с начина, по който изглеждате.

Не се е случвало само на място на което шефа беше жена.

# 44
  • Мнения: 1 631

Субективна е, но има очертани стандарти, които я определят като такава. В крайна сметка на красивото грозно не може да кажеш, но това не означава, че ще влюбя автоматично или ще предпочета един пред друг, само заради визията.

Тези стандарти не са световни. Те са "местни" и точно толкова субективни. "Красивото" тук е безкрайно грозно в Австралия /например/. Нека не обобщаваме така. А ако нямаш нищо в главата, то визията също няма да има стойност. Освен за "чук и чао", както казвахме като деца.

Общи условия

Активация на акаунт