Първи рожден ден в условия на пандемия

  • 6 981
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 372
Как отбелязахте, отбелязвате първия рожден ден на Вашите дечица?! Нещо по-различно правите ли?! Искам да попитам  какви парти украси сте избирали за момиченца?! 😀

# 1
  • Мнения: 11 737
Май няма да съм много полезна. Първият рожден ден на сина ми го направих в детски център (март месец 2015) и без да сме в пандемия. Бях поканила три колежки с деца на възраст от 18м до 10 години (най-голямото). Бяхме 4 майки със 7 деца. Всички бяхме в детския център заради най-малките - 4 броя момченца с рожденика. Без специални украси, децата се забавляваха много. Не съжалявам изобщо. Вярно, че са малки, но рождения ден си е за тях, а не за роднините, лично мнение.

# 2
  • Мнения: 46 436
2005-та, момиче. Вкъщи, в много тесен семеен кръг. Нищо специално като украса. Тортата също беше обикновена, не детска.
Естествено, получи подаръци, но на 1 г. детето нищо няма да запомни, не намирам нужда от нищо друго по-специално.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 980
Първи рожден ден - мама, тати и бебе. Подаръци, балони, торта (основно за мама и тати) и това беше. Годината беше 2013.

# 4
  • София
  • Мнения: 28 109
2005-та, момиче. Вкъщи, в много тесен семеен кръг. Нищо специално като украса. Тортата също беше обикновена, не детска.
Естествено, получи подаръци, но на 1 г. детето нищо няма да запомни, не намирам нужда от нищо друго по-специално.
1:1 беше и при нас – семейството и най-близките роднини; украсата беше каквото вдъхновение ни осени в момента; в домашни условия.

# 5
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 842
2005-та, момиче. Вкъщи, в много тесен семеен кръг. Нищо специално като украса. Тортата също беше обикновена, не детска.
Естествено, получи подаръци, но на 1 г. детето нищо няма да запомни, не намирам нужда от нищо друго по-специално.
1:1 беше и при нас – семейството и най-близките роднини; украсата беше каквото вдъхновение ни осени в момента; в домашни условия.

И при нас. Тортата беше поръчана за мой кеф.
Приятели почерпихме вечерта без присъствие на рожденника и пак в тесен състав.
Преди третия рд не виждам особен смисъл от събиране на деца и народ.

А и си направихме фотосесия по случай случката. Традиция ни е покрай всеки рд, но аз имам слабост към снимки по принцип, та като цяло си търся поводи Grinning

# 6
  • Мнения: 2 064
Преди Ковид в детски център , задължително каня и татковците , не го разбирам това само майки и деца .
Последните две години вкъщи с близки роднини .
Торта и украса по мой избор за толкова малко дете . След време сами си казват какво искат .

# 7
  • София
  • Мнения: 12 654
До 3 г. всички рождени дни на всичките ни деца сме празнували у дома в тесен кръг (баби, дядовци и ние). Даже лели и чичовци не сме събирали. Децата са малки и изобщо не разбират какво се случва. След това вече по детски клубове преди пандемията, а с най-малкия вече в парка.

# 8
  • Мнения: 3 715
Ние отбелязахме 1-ви РД заедно с кръщене през октомври 2020. Имахме 80 души гости, така, че бяхме в ресторант, украса от агенция, видео и фото, голяма триетажна торта.Отделно малката я заведох и на фотосесия в студио с друга торта (мъничка).
Надявам се и тази година да извадим късмет и да не затворят преди 15.10.Запазила съм заведение с детски кът (за около 40 души).Поне сега е лесно, защото си каза, че иска Ариел и рибки.

Последна редакция: чт, 19 авг 2021, 14:10 от Desi1989

# 9
  • Мнения: 11 737
Преди Ковид в детски център , задължително каня и татковците , не го разбирам това само майки и деца .
Последните две години вкъщи с близки роднини .
Торта и украса по мой избор за толкова малко дете . След време сами си казват какво искат .
Моите деца нямат баща. Навън софри не сме слагали. Не мисля, че бащите биха дошли.

# 10
  • Мнения: 9 468
Преди Ковид в детски център , задължително каня и татковците , не го разбирам това само майки и деца .
Последните две години вкъщи с близки роднини .
Торта и украса по мой избор за толкова малко дете . След време сами си казват какво искат .
Моите деца нямат баща. Навън софри не сме слагали. Не мисля, че бащите биха дошли.

защо пък да не дойдат? ние също винаги сме канили/са ни канили семейно, демек вкл. и бащите. идват всички. украси и т.н. ми е в повече на мен.

# 11
  • Мнения: 2 352
Вкъщи в тесен семеен кръг. Аз правих украсата, тортата също(аматьор сладкар съм, правя торти и сладки маси само за най- близките). Преди това бяхме ходили на професионална фотосесия само тримата.
Така или иначе на бебе не бих тръгнала да организиран по клубчета празника, излишно е. Ако децата са по- големи 3-4-5г, тогава да. Не искам да ми рушат къщата Grinning

# 12
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 115
За мен първият ( а и рождените дни, докато детето не започне да разбира и да си кани приятелчета) си е личен семеен празник. А сега и с Ковид съвсем не е удачно да се правят големи и пищни празненства.
Скоро ни предстои да отбележим първия рожден ден на дъщеря ми, ще бъдем на двора само най- близките. Семпла украса на тема Мини Маус, малка торта на същата тематика, но без фондан и бутикови изпълнения.
Малките деца много се изнервят от пищността  суетнята и многото хора.

# 13
  • София
  • Мнения: 30 085
Ние отбелязахме 1-ви РД заедно с кръщене през октомври 2020. Имахме 80 души гости, така, че бяхме в ресторант, украса от агенция, видео и фото, голяма триетажна торта.Отделно малката я заведох и на фотосесия в студио с друга торта (мъничка).
Надявам се и тази година да извадим късмет и да не затворят преди 15.10.Запазила съм заведение с детски кът (за около 40 души).Поне сега е лесно, защото си каза, че иска Ариел и рибки.
Скрит текст:
Цяла сватба. Flushed

По темата: на 1г. детето има нужда от спокойствие, сън, игра и т.н. Та не виждам смисъл от всенародни тържества. Преди пандемията- семейна вечеря или обяд. По време на пандемия- у дома, в тесен кръг.

# 14
  • Мнения: 15 356
Първи РД на двора,украсихме си ние с балони и транспарант,сложиха си гостите шапки и свирки .Тортата не беше детска ,а обикновена.Бяхме с моите родители и кръстника й със своето семейство.
Кръщене правихме като беше на три месеца ,бяхме 15 човека пак на двора .Не обичам големи празненства ,не е моето.Ние и тъй се оженихме ,само двамата и се напихме с петима приятели в рок бар .

Общи условия

Активация на акаунт