Име за момче /с буква Д/

  • 5 261
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 410
На мен пък ми харесва цялото семейство да са с една буква, не ми допада да са еднакви имената. Когато мислехме за име на дъщеря ми , мъжът ми не искаше име,което да има мъжки вариант. И аз се съобразих с неговото желание.

# 61
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 942
О, на мен пък най ми допадат такива имена за жена - със силно мъжки вариант. Обратното обаче - не. Даниела, Десислава, Милена, Веселина, Дарина, Калина... Женски имена ги възприемам. Мъжкият еквивалент ми е нежен, съвсем не ми е мъжествен.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 977
Че някои родители целите си имена дават на децата си, Вие за една буква. Simple Smile Познавам една Лора и една Мария, които кръстиха дъщерите си на себе си. И безброй бащи, дали името си на децата си. Simple Smile За мен е егоцентризъм и липса на фантазия (мое мнение).
Не е точно така, докато бях бременна сега с третото, а и ище преди да забременея бях казала на ММ, че ако е момче ще е с неговото име дословно. Много го ибичам този мой прекрасен мъж и исках ако имаме син да повтори името му. Е не стана, но имаме една прекрасна Любов, чието име също говори  много, просто женския вариант на името на ММ не ми харесва. Та нямаше да е нарцисизъм, защото той не го е искал, нито липса на въображение, просто така го чуствах.

# 63
  • Мнения: 1 585
Hetera, как казвате на галено на малката Любов? Да е жива и здрава, много ми харесва името.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 977
Hetera, как казвате на галено на малката Любов? Да е жива и здрава, много ми харесва името.
Благодаря, просто Любов, Любовче и Бубе, Бубче, Бубенце.
Првдполагам, че като порасне ще си е просто Любов, защото как и си е просто Радост и не обича много като и казваме Ради, много си харесва името, надявам се и малката след време да харесва своето😀

# 65
  • Мнения: 5 557
hetera, повече разбирам, когато майката държи да кръсти детето на мъжа си, както е в твоя случай, а той самият не желае. Говоря основно за случаите, когато майка кръщава детето на себе си или бащата тропва с крак, че иска детето да му повтори името (случаи безброй). Ами, нарцисизъм си е според мен, от толкова хиляди имена по света... Така мисля и не ангажирам никого с мнението си. Simple Smile
Да ти е жива и здрава Любов! Моята дъщеричка се казва Лъчезара, но също най-редовно й казвам "любовче". GrinningHeart Eyes

# 66
  • Мнения: 7 322
Имах съученичка Любов. Всички й се подиграваха. Учителката често ни събираше в нейно отсъствие и ни убеждаваше колко нормално име е това.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 410
Що за злоба трябва да има в човек, който се подиграва на името Любов? Не ми го побира акъла. 
Хетера, жива и здрава да е дъщеричката ти! 💕

# 68
  • Мнения: 5 557
Що за злоба трябва да има в човек, който се подиграва на името Любов? Не ми го побира акъла. 
Както знаем, децата са жестоки и много често се смеят за на пръв поглед нелогични неща. И аз познавах едно детенце Любов като много малка, на което също се подиграваха децата. Като са пораснали същите тези и им е дошъл акъл в главата, надали вече им е смешно. На мен името много ми харесва, красиво е и нестандартно. 😊

# 69
  • Мнения: 12 155
Синът ми имаше съученичка в ДГ Любов, момиченце от смесен брак. Един ден беше с други деца, момиченцето минава и той й махва "Здрасти, Любов". Другите се опитаха да се разсмеят, а той отговори естествено и невъзмутимо "Какво, тя се казва Любов? Нищо смешно няма." Никога не са се подигравали на нечие име, ако по-необичайно може да попитат какво име е това и толкова. Но и аз никога не съм коментирала името на друго дете като грозно, смешно, остаряло и подобни.

Последна редакция: сб, 04 сеп 2021, 19:39 от Mama Ru

# 70
  • София
  • Мнения: 1 410
Аз все повече се замислям, че не децата са жестоки, а средата, в която растат. Децата слушат и попиват. И ако са чули някой (мама, тате, баба, кака, бате, приятел и т.н) да се подиграва или да прави коментари за нечие име, че е грозно или смешно, детето приема това за нормално и започва да се подиграва и то.
Моите деца на плажа играха с едно момченце на име Цицерон. Еми, много се смях после и го коментирах, обаче не съм си позволила да е пред тях, именно защото ще започнат веднага и те..

# 71
  • Мнения: 5 557
Да, децата попиват. Дори и родителите да не са се смяли на ничие име, ако приятелите започнат, повечето се увличат по вълната, да не изостанат. Често и отличниците са обект на тормоз в гимназията, пълните деца, децата, които заекват или имат някакъв физически или психически проблем и т.н., списъкът е дълъг, темата също. Помня, че една съученичка в първи-втори клас се беше изпуснала по голяма нужда в училище по време на час... Можете да си представите какво последва. Сигурно само аз и още 1-2-ма не й се подигравахме... Толкова стана нетърпимо, че се наложи да се премести в друго училище детето.
За съжаление така стоят нещата. Много има да се работи вкъщи с родителите и навън с учителите по отношение на толерантност, разбиране, емпатия и човещина.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 977
hetera, повече разбирам, когато майката държи да кръсти детето на мъжа си, както е в твоя случай, а той самият не желае. Говоря основно за случаите, когато майка кръщава детето на себе си или бащата тропва с крак, че иска детето да му повтори името (случаи безброй). Ами, нарцисизъм си е според мен, от толкова хиляди имена по света... Така мисля и не ангажирам никого с мнението си. Simple Smile
Да ти е жива и здрава Любов! Моята дъщеричка се казва Лъчезара, но също най-редовно й казвам "любовче". GrinningHeart Eyes
Да, това си е нарцисизъм съгласна съм, не би ми и хрумнало да настоявам детето ми да носи моето име😀

А относно това как ще се възприема името от децата предстои да видим, засега от възрастните около нас се приема много добре,от приятелите на кака и също, те са на осем и казват, че е много хубаво името.

# 73
  • Мнения: 12 155
Моите деца са осиновени и като такива са със сменени имена. Преди време дъщеря ми попита как е било рожденото й име. Традиционно в миналото име, има и имен ден на голям празник, но днес не се среща сред малките момиченца, сред момченцата - да. Дъщеря ми като го чу и каза "Добре, че си го сменила. Лъчезара е много по-хубаво". Името на сина ми беше също популярно по едно време и би се приемало много добре, но за жалост има.различни варианти на изписване и аз реших да го сменя. Синът ми не е коментирал нищо относно това.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 977
Моите деца са осиновени и като такива са със сменени имена. Преди време дъщеря ми попита как е било рожденото й име. Традиционно в миналото име, има и имен ден на голям празник, но днес не се среща сред малките момиченца, сред момченцата - да. Дъщеря ми като го чу и каза "Добре, че си го сменила. Лъчезара е много по-хубаво". Името на сина ми беше също популярно по едно време и би се приемало много добре, но за жалост има.различни варианти на изписване и аз реших да го сменя. Синът ми не е коментирал нищо относно това.
Лъчезара е прекрасно име❤️

Общи условия

Активация на акаунт