Моля, дайте ми съвет къде да започна работа в Кол Център

  • 16 498
  • 160
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 290
От опита ми по кол центрове, често хората говорят много зле и основният език, ТС и това е важно колко точно някой го говори.
Какъв сертификат има и как говори са различни неща.

# 106
  • Мнения: 8 775
Интересното е, че в случайте, в които са намерили по-добър човек, това се е случило веднага след като съм ги потърсила за обратна връзка. Оставам с впечатлението, че е някакъв шаблонен отговор, колкото да се убие номерът.
да, шаблонен е, просто го пействат според мен, и не бива да се обижда кандидатът

# 107
  • София
  • Мнения: 16 005
Малко извън темата, но сега зяпах от балкона - съседната нова сграда NV Tower. Вече е построена и я населяват. 3 етажа светят всяка нощ, явно вече работят хора там. В стари теми за работа бяха споменавали, че там ще се местят кол центрове.
Ще съм благодарна ако някоя добра душа подшушне имената им. Близка съседка - млада жена се върна от Германия, владее добре немски и португалски, ангийския се подразбира. А и няма да е толкова претенциозна от към заплата.  Ще и е удобно  да работи близо до дома си. Че хем си почива, хем иска да и помагам за търсенето на работа.

# 108
  • София
  • Мнения: 38 431
Оо, сега видях че в доста обяви вече обявяват 'лайф чат". Да си знаят хората от началото. Аз съм пас на лайф.

# 109
  • Мнения: 619
Оо, сега видях че в доста обяви вече обявяват 'лайф чат". Да си знаят хората от началото. Аз съм пас на лайф.

И аз много се чудих на това. Какво означава - че ще си чатиш с клиенти с камера ли 😳 като се сетя какви извратеняци сме имали в Амазон, си представям колко би било “забавно”…

# 110
  • Мнения: 556
Не е чат с камера. Live chat е просто онлайн чат. Но доколкото съм чувала при този тип съпорт има таргет до колко време отговаряш на въпросите. И не знам дали при всички проекти е така, но един агент може да получи няколко чата едновременно.

# 111
  • София
  • Мнения: 38 431
Аха, ясно.
Ама аз кандидатствах за един проект с видео разговори. Добре, че не ме взеха.

# 112
  • Мнения: 556
Възможно е да има и видео чат, но аз Live chat го разбирам като разговор в реално време, т.е. не като имейл комуникацията, при която можеш да получиш отговор чак след 24 часа, например. Порових се и в Интернет за допълнителна проверка и никъде този термин не е обяснен като видео връзка. Ето един линк:

https://www.tidio.com/blog/what-is-live-chat/#what-is-live-chat

# 113
  • София
  • Мнения: 38 431
Да, ясно. Даже едно време съм работила така. Още ехеее, в първите кол центрове тук.

# 114
  • София
  • Мнения: 38 431
Мнение за ПокерСтарс?

# 115
  • Мнения: 55
Добро утро на всички. Извинявам се за късното включване, но е някаква лудница в училище. С тези входни и вътрешни правила, плюс всички отделни интервюта и ми идва малко нанагорно.

Възможно е да има и видео чат, но аз Live chat го разбирам като разговор в реално време, т.е. не като имейл комуникацията, при която можеш да получиш отговор чак след 24 часа, например. Порових се и в Интернет за допълнителна проверка и никъде този термин не е обяснен като видео връзка. Ето един линк:

https://www.tidio.com/blog/what-is-live-chat/#what-is-live-chat

Предложиха ми подобно нещо на няколко пъти. Има чат, има телефон, а има и чат и телефон. В крайна сметка отговаряш на запитванията на човека отсреща.

Да, ясно. Даже едно време съм работила така. Още ехеее, в първите кол центрове тук.

Колежке, кой ще да е този център ? От любопитство питам, не за друго.

Мнение за ПокерСтарс?

Искаха да работя ексклузивни нощни смени, като щеше да има и уикенд смени по нощите, плюс работа на празниците. Отказах, защото нямам толкова сили да работя по цяла нощ.


Та да кажа докъде стигнах - вече съм на 100% убедена, че ЦВ-то ми циркулира свободно в пространството. Въпреки, че се попълват ГДПР условия и прочие при кандидатстване, то със сигурност отнякъде изтича информация и се купуват автобиографии, защото ми звънят вече трета седмица от компании, в които не съм кандидатствала.

Иначе да се похваля, драги мами и дами, на почти всички предложения за работа, които получих, заплащането беше адекватно. Горе-долу нещата бяха така, както вие всички ги описахте или казано по друг начин - около 2,000лв стартово. Също така се стигна и на няколко места да ми предложат преразглеждане на заплащането от първоначалното, с идеята да ме привлекат като кадър, само и само защото има глад за немскоговорящи. На моя въпрос "защо не ми беше предложено първоначално това" се отговори с кухото, но разбираемо "задължават ни да опитаме да ви излъжем с по-ниското". Колкото и кофти да звучи ги разбирам.

Повечето предложения искат отговор в рамките на седмица, но има и такива, които не бързат, а ми дават опцията да си помисля и да си сметна времето и нещата.

Реално се оказва, че 2,000лв нето са достижима цел, дори и за лелка като мен. На няколко места ми предложиха и малко повече, но при положение, че ми дадоха време до Декември да си помисля, реших, че ще е най-добре да изчакам.

Поздрави на всички мами и успех с децата и училище!

# 116
  • София
  • Мнения: 38 431
Благодаря за пожеланията!
Този кол център работеше 2003-04 и даже нямаше определено име в България. Връзваха ни към някакви американски акаунти и даже получавахме заплата в долари. Обяснявахме как се използва някакъв софтуер. Предимно нощни смени. Ох, колко отдавна беше...

Аз пък сега имам предложение за работа на място като секретарка и преводачка. Заплатата е добре, но мястото е много далеч и вероятно вечер ще имам 3-4 часа да си видя децата и да си оправя къщата.

# 117
  • Мнения: 55
Благодаря за пожеланията!
Този кол център работеше 2003-04 и даже нямаше определено име в България. Връзваха ни към някакви американски акаунти и даже получавахме заплата в долари. Обяснявахме как се използва някакъв софтуер. Предимно нощни смени. Ох, колко отдавна беше...

Аз пък сега имам предложение за работа на място като секретарка и преводачка. Заплатата е добре, но мястото е много далеч и вероятно вечер ще имам 3-4 часа да си видя децата и да си оправя къщата.

Отдавна, а всякаш беше вчера.

Повечето предложения, които получих бяха в евро, като заплатата щяла да изплащана по фиксиран курс. Как и защо се прави това - не мога да кажа, но намирам известни плюсове в цялата работа.

Иначе за секретарка и преводачка мога да се внедря веднага. Обаче повече - не! Личен избор. Насочих се към кол центровете, с идеята да си стоя вкъщи, да се огранича откъм достъпа с хора и все пак да получавам доходи.

А нощни смени ... тук заплащането за нощен труд е смешно, съмнявам се, че и повечето фирми предлагат нещо повече в тази насока. А и това е малко за нечовеци, не за семейни хора (лично мнение).
Това да не се виждаш с никого, да нямаш личен живот, да спиш по цял ден и да не можеш да излезеш и да не правиш нищо друго освен да работиш и да спиш - не е за мен.

# 118
  • София
  • Мнения: 38 431
Аз съм написала още в "главата" на СВто, че мога да работя от 9 до 21. Да се знае.
Нещо напоследък офисите предлагат работно време от 8:30, което също не ме устройва.

# 119
  • Мнения: 556
По-горе имаше коментар от авторката за работата на празници. При аутсорсинг компаниите е така, тъй като те обслужват други държави, където нашите почивни дни не ги касаят. Това не означава, че се работи на всички празници.

Докато за нощните смени зависи. Има проекти само с дневни и можеш да уточниш, че се интересуваш само от такива.

Общи условия

Активация на акаунт