Хитринки за всякакъв случай - 28

  • 37 154
  • 738
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 27 500
Да, но имаме няколко дрехи които при намокряне стават много по-тежки от други (уж подобни). А най-омразни са ми едни тениски които след пране миришат неприятно (докато са мокри)...🤪

# 346
  • София
  • Мнения: 8 561
Благодаря. Съвсем бях забравила за тоя тип пликове с цип.
Вчера си купих от Лидл, два броя за към 7 лв.

# 347
  • Мнения: 27 500
И аз ги видях в нашия Лидъл, но не ми трябват сега.
Как се чисти засъхнал белтък? От пластмаса и плочки.

# 348
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Както  всичко засъхнало - с накисване. Намокряш домакинска хартия и я лепваш за плочките, след 10_15мин забърсваш и готово Simple Smile

# 349
  • Мнения: 27 500
Благодаря 🙂

# 350
  • София
  • Мнения: 1 654
Да, но имаме няколко дрехи които при намокряне стават много по-тежки от други (уж подобни). А най-омразни са ми едни тениски които след пране миришат неприятно (докато са мокри)...🤪

При мен поемането на повече течност при пране се получава при тениски от вискоза. Точно днес прострях две тениски на сина ми - едната памучна, другата вискозна, вискозната е много по-мокра. За сметка на това вискозата, особено качествената, пада по-тежко и стои по-красиво и по-малко се мачка, определено я предпочитам.

# 351
  • София
  • Мнения: 13 661
Вискозата е естествена материя.

# 352
  • Мнения: 8 218
Вискозата е естествена материя.

https://dress-bg.techinfus.com/tkani/vidy/viskoza/

Цитат
Всъщност това е неестествена тъкан, направена от целулоза.

# 353
  • Мнения: 1 179
Как да измия стени и тавани боядисвани с бял латекс на водна основа? Доста  са замърсени, включително с чернилка от парното. Имам намерение да пребоядисам след това, ако има значение. Simple Smile)

# 354
  • Мнения: 40 892
Как да измия стени и тавани боядисвани с бял латекс на водна основа? Доста  са замърсени, включително с чернилка от парното. Имам намерение да пребоядисам след това, ако има значение. Simple Smile)

Най-лесно с моп от този тип:

https://www.matilla.com.tr/Uploads/UrunResimleri/buyuk/k035-prof … ik-sis-39a00-.jpg

Става за минути, може да повториш. И после един грунд и заспива.

Най-ефикасно (по принцип престараване, освен ако искаш да сваляш постна боя) с голяма дунапренова гъба за миене на коли.

https://tonex1.com/image/cache/data/marki/Aksesoari-1/B101-600x600.jpg

# 355
  • Мнения: X
Въобще няма да ти е лесно и с такъв моп. А и не е нужно да го миеш. Скоро боядисвахме таван, който аз като гледах нямаше и нужда, само около тръбите на парното беше посивяло. Новият латекс чудесно си го покри.

# 356
  • Мнения: 1 179
Не държа да свалям боята. Искам да ги измия, защото са доста мръсни - замазани паяжини при опит за махане, чернилката от парното не е само около тръбите, но и на стената над радиатора, а и за един вид дезинфекция. Но ще си е зор, да. Чудя се дали да не ползвам разредена белина. За обезмаслител ме притеснява дали ще успея да го измия добре и дали ще "хванат" после грунда и боята. Таванът е на над 3 м височина от пода.

# 357
  • София
  • Мнения: 13 661
Махни само паяжините и ако има ммазни петна. Опушеното ще се покрие с боя.

# 358
  • Мнения: X
Има латекс със сребърни йони, ако искаш дезинфекция. Не бих се наела да мия над 3 метров таван с каквото и да е. Опитай, но ще се озориш и сама ще се откажеш.

# 359
  • Мнения: 40 892
Първо, много е лесно с мопа. И второ, ако не се измие, а е много прашно, после може новият латекс да се обели. Затова се мие, не защото няма да покрие.

И не говоря наизуст, правила съм го. Така си мия и банята (плочки до тавана).

Последна редакция: вт, 14 сеп 2021, 17:53 от Черна станция

Общи условия

Активация на акаунт