Хитринки за всякакъв случай - 28

  • 37 141
  • 738
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 954
sweet_maniche, каква ти е сушилнята и откъде купуваш самозалепващата хартия?

# 331
  • Мнения: 40 838
Аз използвам хартиена лепенка за боядисване, най-широката. Много се използва у нас за какво ли не. Примерно такава:

https://praktis.bg/hartiena-lenta-za-boyadisvane-magus-45m-50mm

# 332
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Сушилнята ми е Whirlpool, за по-точен модел мога да питам утре ММ Joy
Самозалепваща хартия си купувам от книжарниците - най-различни цветове има (кухнята ми е жълто-зелена, та като типична дева, аз следя всичко да е в тон Rolling Eyes )

# 333
  • Мнения: 5 137
Като стана дума за перални и сушилни, а и позахладня, да питам - какво правите като сменяте гардеробите? Чудех се дали да пусна всички по-застояли дрехи през сушилнята за един горещ въздух, за освежаване, че от стоенето миришат малко смотано Simple Smile

# 334
  • Мнения: 27 486
В такъв случай направо пера. А и обикновено има смачкани дрехи (а прането ми е най-лесният начин да пропусна голямото гладене). 😁 Ако са съхранявани във вакумиращи пликове може и да не миришат, но вероятно пак има намачкано...

# 335
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Извънсезонните дрехи съхранявам именно във вакуумни пликове - след отварянето им всичко е намачкано и ги прекарвам през сушилнята на бърза програма "гардероб" се води на моята.
Преди вакумирането, прекарвам през пералнята на 40°. След това сушилня и тогава - в пликове.

# 336
  • Мнения: 5 137
Цяло лято си ползвах сушилнята, защото до нас има строеж и не мога да издевателствам чак толкова над планетата, че да пера чисти дрехи Simple Smile Бяха прибрани в плик с цип, не са смачкани, просто миришат на... пространството под леглото Simple Smile Реално същото се случва, ако забутам някоя тениска в гардероба и не се сетя за нея със седмици.
Най-вероятно ще тествам една сушилня с по-плътните.

# 337
  • Мнения: 40 838
Цяло лято си ползвах сушилнята, защото до нас има строеж и не мога да издевателствам чак толкова над планетата, че да пера чисти дрехи Simple Smile Бяха прибрани в плик с цип, не са смачкани, просто миришат на... пространството под леглото Simple Smile Реално същото се случва, ако забутам някоя тениска в гардероба и не се сетя за нея със седмици.
Най-вероятно ще тествам една сушилня с по-плътните.

Можеш само да ги освежиш на пара.

# 338
  • Мнения: 27 486
Тези които нямаме сушилня издевателстваме над Планетата...🙂 На теория и с парната четка могат да се освежават (прани) дрехи, но ако има някакъв мирис който ме дразни, не изчезва напълно.

# 339
  • Мнения: 39 302
Бяха прибрани в плик с цип, не са смачкани, ....
Този плик с цип по- различен ли е от вакуум пликовете?

# 340
  • Мнения: 40 838
Тези които нямаме сушилня издевателстваме над Планетата...🙂 На теория и с парната четка могат да се освежават (прани) дрехи, но ако има някакъв мирис който ме дразни, не изчезва напълно.

Имах предвид програма с пара в пералнята.

# 341
  • Мнения: 5 137
Да, обикновен цип е. За завивки ползвам вакуумни. С цип са ми удобни за дрехи, защото се присетя за нещо и направо си го вадя, няма да развакуумирам, да вакуумирам пак, пък да гладя. Ще пробвам да ги пусна в сушилнята малко да свежнат Simple Smile Имам вълнени топчета за сушилнята и преди ползвах етерични масла с тях, но сякаш не ми допадна съвсем, ще потърся друг метод.

# 342
  • Мнения: 39 302
Благодаря. Съвсем бях забравила за тоя тип пликове с цип.

# 343
  • Мнения: 27 486
Черна станция, аз имах предвид вертикална парна четка. По описание я дават и за "освежаване", но ако изпраните дрехи са поели някаква миризма /дори и не силна/ и/или са за основно гладене, предпочитам направо да ги пусна в пералнята, дори и със съвсем малко прах. Моята пералня няма програма с пара, нито имам сушилня. Разбира се, понякога изобщо не се налага да освежавам или да гладя основно, вадя и носим съответната дреха. Зависи доста от материята.
Има ли някакъв трик още при купуването да разберем дали дадена дреха е от онези които след като намокриш поемат доста вода и съхнат супер бавно? Много ми е дразнещо когато купя такава дреха...😄

# 344
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Според мен всички естествени материи поемат вода и съхнат бавно. Центрофугата е на ниски обороти и остават напоени.
Състав само полиестер съхне най-бързо.
Аз предпочитам комбинации от естествени и изкуствени материи, като гледам еластан и полиестер да са в по-малък процент. Така отпада свиването и многото намачкване на естествените материи.
Не знам как стават нещата с вискоза, нямам такива дрехи.

Общи условия

Активация на акаунт