Влюбен съм, но тя иска да сме само приятели

  • 8 962
  • 251
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 18 298
Драги Вяско, напълно мога да си представя да съм влюбена в някой, но ако той безмилостно ме отреже, да дам шанс на друг, който ми е само интересен (пък да видим какво ще стане). Не си представям да вляза в манастир, както явно смяташ за правилно в тази ситуация.

Каква съм? Smiling Imp

(Уточнявам - и приятел да е на отрязалия ме, все тая.)

# 196
  • Мнения: 2 204
Ми Миме си Imp

Ок, майтап, но - не става дума за манастир, писал съм смяна на обекта на (уж) емоциите веднагически, все едно че нищо не е било. Тоест, ако някой ми твърди, че е влюбен тая сутрин, а довечера - макар и отрязан - вече е прескочил на друго цветче, да те питам на свой ред - кое да му е влюбеното? При такова текучество на чувствата вероятно има други думи, но не е тази (мое мнение).

# 197
  • Мнения: 18 298
Недостойните и неморални (според теб) постъпки са присъщи на жените?

А уж беше голям почитател на жените... Вяско, Вяско...

# 198
  • Мнения: 2 204
Първо, бих го казал за всеки който се държи така, даже всъщност примера ми беше за Кирчо.
Второ, няма квалификации - не бих повярвал, че такъв човек е влюбен. С което не го категоризирам по някаква по-по-най йерархия. Просто не му вярвам, това е.

# 199
  • Мнения: 18 298
Кирчо е неморален, Кирчо постъпва като жена.
Така прочетох първото изречение на поста ти.
Явно си искал да кажеш друго.
Ок, няма значение.

# 200
  • INFJ
  • Мнения: 9 355
Някой, който е тотално влюбен, трудно ще смени таргета просто ей така. Поне при мен е невъзможно, докато не ми мине, или докато не мине достатъчно дълго време, за да мога да се отворя към идеята за друг човек.
Нормално е човек да си пострада известно време и друг човек да не съществува на планетата, това не е като влизането в манастир, това е просто периода на... траур и тъга по неизживяната любов.

# 201
  • Мнения: 18 298
Голямата любов е едно.
"Голямата любов", която пет пари не дава за теб, не те харесва и не те иска, друго.
Препоръчвам да си дадете бързо сметка, че това не е вашата сродна душа със сигурност и да не страдате за някой, за когото не сте достатъчно добри.

Ако обстоятелствата са ви разделили, само времето лекува, да.

# 202
  • Мнения: 2 204
Мимето в случая олицетворява непоследователност, повърхностност, нестилов играч. Кирчо е същия като Мимето в случай, че и се е обяснявал във влюбености, а после се е хванал за другия клон, все едно е произвеждал шум, а не думи със смисъл. Защото сменяйки Мими с Ани с щракване на пръстите е проявил същата повърхностност като самата Мими. Декларирайки чувствата си към Мими преди да тръгне с другата, то Кирето й прави съзнателно показно, че я е излъгал, в момента в който хваща Ани. Затова им слагам знак за равно, един дол дренки.

В случай, че не я е баламосвал, че е влюбен в нея, а тихо си се е преориентирал към Ани, тогава ок. Пак не му вярвам, че е бил влюбен, но поне не си е плюл на думите чрез действията.

пп. Кирето е лошковеца, виждаш ли, аз съм си.

# 203
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 861
Защо Мимето да олицетворява всичко това? Защото е заявила, че няма чувства към някой, който има чувства към нея?!
Всичко друго са измислици премислици дали ще или не  Кирчо се прехвърли към нов обект.

# 204
  • Мнения: 2 204
Защо Мимето да олицетворява всичко това?
Защото много отдавна, в една далечна галактика 2 страници назад хипотетичния спор тръгна от това, че Мими отрязва Кирчо, но после почва да "бучи", че той тръгва с Ани. Мими значи е непоследователната и повърхностна основа за по-нататъшни размисли. И понеже имаше риск Кирчо да излезе цвете го понакиснахме за баланс. Съвсем резонно обаче.

Пак кажи после, че аз не съм бил следял действието Wink

# 205
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 861
Изобщо нямаше такъв спор. Хипотетичен да, може би. Това си беше някакъв сценарий на Ал. Измислен до немай къде. За Кирчо съм съгласна, още с първия си пост по темата го казах същото. А и за Мими, ако изобщо реагира така, /а според мен няма да реагира така, щом го е отрязала/, пак всички сме единодушни.
С две думи - няма спор.

# 206
  • Мнения: 2 204
Оспорвам, че няма спор пък.

# 207
  • Мнения: 1 008
Цитат на: Norry link=topic=1362106.msg43359520#msg43359520date=1629825348
Много е важно да се знае при конкретните хора дали жената наистина не го иска този мъж или се прави на ощипана и се кефи, че и ходи след гъза. В първия случай мисля, че не е абсолютно никакъв проблем и да сваля
всичките и приятелки накуп. Ще и олекне. ( от личен опит). Ако обаче си чеше егото и се гъбарка с него, ще настръхне като котарак когато види как той се врътва и е щастлив с приятелка, без значение коя.

Най-вероятно е така.

Гошето е млад и по моя преценка скромен младеж. Момичетата обичат да се гъбаркат с такива. Преценката им за мъж е меко казано първична, за което си плащат. Жалкото е, че момчетата като Гошето биват оценени чак когато примадонните се нанижат на достатъчно количество гаменчета. Подобна закъсняла оценка обаче никак не грее "отрязаните" момчета.

Скрит текст:
Срещаме се след 20-тина години с една готина съученичка, която всички харесвахме, включая и аз. Същата ходеше с баш-плейбоя на даскалото. Събираха се, разделяха се, драми, сополи - пълна програма. От дума на дума стигаме до него.
- Беше си тотално леке, а ти беше от свестните.
- Леке, ама е спал с теб и с всички готини мацки в даскалото - отвръщам - каква ми е файдата, че бях свестен?

Не ми отговори. 

# 208
  • София
  • Мнения: 12 650
Бънди, такъв е животът. Момчетата също залитат по нахаканите хубавелки, нищо че грозноватата пухкавелка може да е сто пъти по-добър човек. И да, такива мацки използват мъжете, изневеряват им, зарязват ги... и после момчетата реват, че всички жени са лоши. Хората сме първични и се привличаме от първични неща. Това, че някой след години започва да оценява (или да се примирява) с други неща е следствие, и няма как да бъде заобиколено. Плейбоят ще си остане с бройките, мацката ще си остане със спомените, че е била с якия пич, дори вече да го приема за пълен гамен. Това не е примадонство, това е естествен подбор в действие. Когато се премине подбора, идват други приоритети. Който не може да приеме неговата роля във веригата, има по-голям шанс, ако се опита да работи върху себе си, отколкото да руши кода на цял един биологичен вид.

# 209
  • INFJ
  • Мнения: 9 355
Природа, какво да правиш.

Но същата тенденция я има и в обратен вариант, не са само младите, зелени, свестни момчета жертва на подобно нещо. Често съм била свидетел и на момченца, на които им текат лигите по мега мацки, за сметка на по-невзрачни момиченца, които реално биха могли да бъдат добра компания за тях, стига да има кой да ги погледне.

Малко извън темата, но е нещо, което горе-долу попада в същата категория - в последно време е пълно с момчета и мъже, които изключително много се притесняват да не попаднат на някоя меркантилна жена, вярват, че жените само това искат - пари...
А като се вгледаш малко по-дълбоко в ситуацията, виждаш, че същите тези мъже обръщат внимание  само на мацки с доста скъпа поддръжка - то дрешки, то помади, силикони... Обикновени момичета не гледат.
Е, пич... ако тая мацка е свикнала да си самоосигурява или да й се предлага стандарт, който ти с една заплата от 800лв никога няма да покриеш.. какво очакваш? После мрънкат, че всички жени били такива... еми не, може би ти самият такива харесваш.

Та с риск да звучи грубо, между хората има категории, щем, не щем... колкото по-близо си до своята, толкова по-голям ти е шанса за някакво щастие.

Общи условия

Активация на акаунт