Почивка на Малдивите /Тема 5/

  • 57 465
  • 780
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 898
Здравейте,

Ще сме на Малдивите за следващата Коледа и се опитвам да откия идеалния ризорт за нас.
Курамати е доста посещаван от българи с много положителни отзиви. Кои вили са по-добрите, като разположение на острова по отношение наличен плаж и близост до риф и ресторанти: вила с басейн или делукс с джакузи?

Освен това, има ли друг подобен на Курамати остров, но който да е по-висок клас 5 звезди? Достатъчно голям, за да има повече активности(тенис корт ако може); риф, достъпен без лодка със заплащане; повече ресторанти. Гледах Лили бийч, но май не е толкова разнообразен, като Курамати.

Последна редакция: вт, 28 мар 2023, 01:14 от Fancy

# 736
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
Аз имам отлични отзиви от близки приятели за Лили Бийч. Обаче цената му за четирима ни в момента ме отказа. Та ще търся друг вариант.

# 737
  • Мнения: 737
Аз имам отлични отзиви от близки приятели за Лили Бийч. Обаче цената му за четирима ни в момента ме отказа. Та ще търся друг вариант.
LaDiDa, виж в Voyageprive.co.uk там Лили беше на доста добра цена видях преди няколко дни.
Иначе търся отзиви за Siyam хотелите. Някой с впечатления?

# 738
  • Мнения: 2 077
Аз лично Siyam не ги харесвам, макар ние да сме били в ниска категория - Олхувели - използвахме добрата им цена за деца, бяха почти безплатно. Много презастрояват островите, вилите са навряни една в друга, приятели бяха на Ируфуши тази зима и не бяха очаровани.
На Курамати сме били в семейна вила на 2 етажа, вилите с басейни бяха май на края на тесния ръб, което е супер място.

Последна редакция: вт, 28 мар 2023, 11:07 от BoeL

# 739
  • Мнения: 304
Не съм почивал на Ника, но от няколко години ги оглеждам, защото почивам на близък остров. Тази година прекарахме дълго време в шнорхелинг в един от рифовете им (може би един от най-богатите на живот рифове в региона) и огледах отблизо вилите. Мисля, че ризортът изглежда доста обещаващ. Огледайте го. Цените също изглеждат прилични.

# 740
  • Мнения: 5 898
Лили бийч е страшно поскъпнал. За нашия период ми дадоха 20 649 долара за 7 нощувки. Детето там се води възрастен, на 14 г. ще е. В бийч сют с басейн.
Гледам и един ризорт, който е турска собственост Ayada. Там ме възпира, защото е доста отдалечен и се стига с вътрешен полет и лодка. Но изглежда добре, и като рейтинг и цена също. И много се чудя.

# 741
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
28500 долара е моята цена за Лили за 8 нощувки до 31.12. Ние сме четирима (2+2, на 14 и 17) и това е само настаняване. От поне 2 години го следя къде ли не. Миналата година ми дадоха цена за същия период: 17500 долара.

# 742
  • София
  • Мнения: 11 613
Мои близки бяха този месец в Siyam World и са останали много доволни, но и аз като гледам сники са си доста на гъсто къщичките. Отворих да погледна и нашите в Пулман водните бяха 160 кв.м., плажните 250 кв.м, което дава много простор, докато в Siyam World са по 80 кв.м водните. Харесват ми обаче пързалките и храната казаха, че е била вкусна.

# 743
  • Мнения: 5 898
От Пулман ме е страх да искам оферта, като гледам какво излиза в Букинг. Страшно е.

# 744
  • Мнения: 4 423
Аз лично Siyam не ги харесвам, макар ние да сме били в ниска категория - Олхувели - използвахме добрата им цена за деца, бяха почти безплатно. Много презастрояват островите, вилите са навряни една в друга, приятели бяха на Ируфуши тази зима и не бяха очаровани.
На Курамати сме били в семейна вила на 2 етажа, вилите с басейни бяха май на края на тесния ръб, което е супер място.

Ние бяхме предния месец в Syam World очаровани сме.Бяхме и във WATER VILLA WITH POOL + SLIDE и в
SUNSET POOL BEACH VILLA  ..Ние бяхме двама за 10 дни . Имат естествено и няколко варианта за семейства с деца Сюити ,Павилион водна вила с пързалка , 2 и 3 спални плажна вила с басейн ,резиденции със собствен басейн,голяма площ и 4 спални ,водна резиденция и още доста варианти с голяма площ..Не са на гъсто плажните вили ,острова е голям придвижването е с електрички..Има Water park , както бяхме скептичтни се забавлявахме доста с него,имат чудесен риф с голямо разнообразие.Имаш Butler на разположение.Ресторантите са няколко и на много добро ниво всички,особено a-la kart, напитките също..

# 745
  • София
  • Мнения: 11 613
Минус на Пулман е освен цената (ние го взехме на добра, от luxutour, но тогава цените бяха други) е, че рифът е доста навътре. На нас ни беше за първи път и всичко ни впечатляваше, така че грам не ни пречеше, но за опитен би било досадно. Ръбът на лагуната беше може би на 350-400 метра, което си изисква ходене/плуване, но на нас ни доставяше удоволствие. То все пак и по пътя беше пълно с цветни рибки и корали. Най ме впечатли една костенурка, която дойде на ръка разстояние.

Пиша го това за предупреждение, ако някой се е засилил натам и очаква риф на 50 метра.

# 746
  • Мнения: 291
Търся мнение за остров Thinadhoo. Виждам, че е местен остров, но е много малък и има само един хотел. Въпросът ми е как стоят нещата с плажуването по бански за жените? Алкохол разбрах,, че не се предлага, не е болка за умиране. Била съм в резорт преди две години и  сега нямам против на по-бюджетен вариант.

# 747
  • София
  • Мнения: 11 613
Ютюбърката Валери Йорданова беше почивала там и има видео, мисля, че ще придобиете най-ясна представа, ако го изгледате, тя не плува, така че мисля, че за рифовете нямаше информация, но за самия остров, доколкото помня, обясняваше добре.

https://www.youtube.com/watch?v=It0_1c87cY8&ab_channel=ValerieYordanova

# 748
  • Мнения: 304
Търся мнение за остров Thinadhoo. Виждам, че е местен остров, но е много малък и има само един хотел. Въпросът ми е как стоят нещата с плажуването по бански за жените? Алкохол разбрах,, че не се предлага, не е болка за умиране. Била съм в резорт преди две години и  сега нямам против на по-бюджетен вариант.

Разглеждайки сателитните снимки и няколко снимки от дрон се вижда, че островът няма достъпен риф за шнорхелинг. Това за мен е значим недостатък.

# 749
  • Мнения: 291
За съжаление и аз не плувам, а мъжът ми не е такъв фен на гмуркането, така че не търсим това. Мен ме грабна красотата на плажовете, спокойствието и температурата на водата.

Общи условия

Активация на акаунт