Покажете си детските стаи - тема 28

  • 64 197
  • 819
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 929
Здравейте, имам нужда от съвет.
Живеем в двустаен и сега аз спя с голямото дете в хола, а малкото дете спи само в спалнята в бебешка кошара.
Имам идея да махна кошарата и спалнята и да ги отделя двамата в сегашната спалня.
Искам да им взема легло тип Монтесори, защото са малки още.
Гледах вариант, на който матракът е директно на земята и такива, при които леглото е леко повдигнато.
На какво да се спра според вас? И да препоръчате фирми, които изработват подобни легла.



Момчетата ми са на 2г. и 3г.4м.

Подобни легла има в Икея, разгледайте там.

Хубаво е освен леглата и всички други мебели да са в духа на Монтесори и да могат сами да се обслужват от децата - масички, място за играчки, гардеробчета и скринове.

# 646
  • София
  • Мнения: 11 182
Синът ми спеше до 10-годишен на матрак на земята, защото падаше от леглото.
С матрака на земята - пак спеше на земята, но поне не падаше от високо Joy

# 647
  • Мнения: 6 094
Тези легла не се ли пълнят адски много с прах, като са на земята? Дори леглото на кучето ни идва по-високо от тях. Отделно - не знам каква изолация трябва да има жилището, че да не духа. Предлагам на питащата да полежи на пода около час. После сама ще прецени дали това е ок за децата й.

# 648
  • Мнения: 78 658
Синът ми спеше до 10-годишен на матрак на земята, защото падаше от леглото.
С матрака на земята - пак спеше на земята, но поне не падаше от високо Joy

И моят, до 5г...не помня вече.
Матракът на земята, директно...
Без да искам сме били по Монтесори Joy

# 649
  • София
  • Мнения: 929
Тези легла не се ли пълнят адски много с прах, като са на земята? Дори леглото на кучето ни идва по-високо от тях. Отделно - не знам каква изолация трябва да има жилището, че да не духа. Предлагам на питащата да полежи на пода около час. После сама ще прецени дали това е ок за децата й.

Ми те децата като са малки, основно на земята си живеят - моите там играеха, рисуваха и всичко им беше по-удобно. Живеем в къща, така че си е доста хладно, на мен винаги ми е било по-студено отколкото на децата. Колкото по-калени са, толкова по-малко болести има.

# 650
  • Мнения: 6 094
Тези легла не се ли пълнят адски много с прах, като са на земята? Дори леглото на кучето ни идва по-високо от тях. Отделно - не знам каква изолация трябва да има жилището, че да не духа. Предлагам на питащата да полежи на пода около час. После сама ще прецени дали това е ок за децата й.

Ми те децата като са малки, основно на земята си живеят - моите там играеха, рисуваха и всичко им беше по-удобно. Живеем в къща, така че си е доста хладно, на мен винаги ми е било по-студено отколкото на децата. Колкото по-калени са, толкова по-малко болести има.

Така де, ама все пак стават, лягат, движат се, не седят осем или десет часа непрекъснато на пода. Освен това прахолякът се задържа по чаршафите. Аз съм ‘за’ каляването, но не по този начин. Но съфорумката, която пита, сама ще си прецени. На мен лично не ми допада, но не съм пробвала лично. Леглото на сина ми е монтирано на около 1,20 м над пода.

# 651
  • Мнения: 78 658
Откъде да духа, то да не е палатка.
На нас не ни е духало. Спала съм заедно с детето, напълно нормално си се спи.

# 652
  • Мнения: 12 935
Откъде да духа, то да не е палатка.
На нас не ни е духало. Спала съм заедно с детето, напълно нормално си се спи.
🤣🤣 Ама то в палатката също не духа, кви са тия къщи 😁

# 653
  • София
  • Мнения: 11 182
Тези легла не се ли пълнят адски много с прах, като са на земята? Дори леглото на кучето ни идва по-високо от тях. Отделно - не знам каква изолация трябва да има жилището, че да не духа. Предлагам на питащата да полежи на пода около час. После сама ще прецени дали това е ок за децата й.

Ми те децата като са малки, основно на земята си живеят - моите там играеха, рисуваха и всичко им беше по-удобно. Живеем в къща, така че си е доста хладно, на мен винаги ми е било по-студено отколкото на децата. Колкото по-калени са, толкова по-малко болести има.

Така де, ама все пак стават, лягат, движат се, не седят осем или десет часа непрекъснато на пода. Освен това прахолякът се задържа по чаршафите. Аз съм ‘за’ каляването, но не по този начин. Но съфорумката, която пита, сама ще си прецени. На мен лично не ми допада, но не съм пробвала лично. Леглото на сина ми е монтирано на около 1,20 м над пода.
Чистим редовно - демек всеки ден прахосмукачка.

# 654
  • София
  • Мнения: 47 993
Пробвай да поспиш няколко нощи на земята и отговора сам ще си дойде😊😂

Вземи леко издигнато легло.

# 655
  • Мнения: 4 884
Дори котката ми не иска да спи на земята ..все търси да е на нещо ...

# 656
  • Мнения: 78 658
Свиква се, спала съм над година така. Няма никаква драма, свиква се.

# 657
  • София
  • Мнения: 47 993
И аз по принуда спя от лятото, на матрак на пода(когато сме на къщата, не сме стигнали още до покупка или направа на легло, а и още не може да решим какъв тип искаме) , комфорта не е същия,като да си поне една педя от земята...
Дали е "здравословно" за матрака... Не знам.

# 658
  • Mediterraneo
  • Мнения: 43 825
Само си представям да приседна до детето на леглото, ако е болно, да го завия, да се погушкаме, да го целуна за лека нощ и ми се отщява дори да си помислям за подобна идея.

# 659
  • София
  • Мнения: 11 182
Пробвай да поспиш няколко нощи на земята и отговора сам ще си дойде😊😂

Вземи леко издигнато легло.
Аа, на земятаааа, аз щот мислех, че ще има матрак.

Общи условия

Активация на акаунт