От ритниче на ритниче, ДЕКЕМВРИ наближава с нашето мъниче! (Тема 5/2021)

  • 23 793
  • 754
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15
Момичета като ви чета и се чудя само моята АГ ли не ми е изписала нищо... Аз от началото на бременността пия само Фолиева киселина. Тия витамини, които вземате за бременни сами ли си ги взимате или АГтата ви ги изписват... Чак се притесних :/

# 46
  • Мнения: 1 041
На мен ми ги изписа АГ.

# 47
  • Мнения: 3 134
На мен ми ги изписа др. Сигридов - но аз пия само вит. В комплекс, вит. Д  и желязо. В по-ранните месеци имах омега 3 и йод по схема. Не бих пила комплексни витамини за бременни - формите и дозите в тях не са ок. Иначе всичките ми приятелки са били като теб Sunny - не са пили нищо, само мегнезий и желязо ако е имало нужда

# 48
  • София
  • Мнения: 1 460
Аз не пия витамини, освен фолиева киселина и B6, който е в таблетката с магнезий.
На мен док не ми се изписвала, а не съм и питала. Не съм привърженик на комбинираните витамини по ред причини. Simple Smile

# 49
  • Мнения: 269
Съни и аз съм като теб и си мисля да не пропускам нещо.И аз пия само фолиева киселина и от миналия месец ми изписаха желязо.Дори на един от прегледите си занесох фолиевата киселина /Фемибион/и питах док дали е достатъчна или да приемам и друго и той ми отговори че е добре и няма нужда😑

# 50
  • Мнения: 5 072
Пия витамини и си ги изследвам периодично . Аз съм с мутация в усвояването на Б групата и съответно там са ми метилирани формите. С напредване на бременността нивата спадат , а след раждане при кърмене още повече.

# 51
  • София
  • Мнения: 317
Аз пия витамин Д, Б12, омега 3, неофолик мета, магнезий, от този месец вече и желязо заедно с билкова кръв. Всичко си ми е назначено от АГ. Витамин Д и Б12 след изследвания и установени дефицити. Неофолик мета е защото съм с тромбофилии, една от които неусвояване на витамините от групата Б. За моето АГ приема на омега 3 също е много важен и с тази и и с миналата ми бременност си ми го включва след определена седмица. Желязото е заради паднал хемоглобин, но като цяло държеше да си пусна и отделно изследване на феритин и желязо за да е сигурно че от това пада хемоглобина.

# 52
  • Мнения: 1 088
Аз пия витамин Д, Б12, омега 3, неофолик мета, магнезий, от този месец вече и желязо заедно с билкова кръв. Всичко си ми е назначено от АГ. Витамин Д и Б12 след изследвания и установени дефицити. Неофолик мета е защото съм с тромбофилии, една от които неусвояване на витамините от групата Б. За моето АГ приема на омега 3 също е много важен и с тази и и с миналата ми бременност си ми го включва след определена седмица. Желязото е заради паднал хемоглобин, но като цяло държеше да си пусна и отделно изследване на феритин и желязо за да е сигурно че от това пада хемоглобина.

Откога включиха при теб Омега? 😊

# 53
  • Мнения: 5 072


Откога включиха при теб Омега? 😊
По принцип се почва в началото на 2 триместър, но не е проблем и през цялата бременност и след това да се приема.

# 54
  • Мнения: 3 134
Аз омегата я пих от преди да забременея и в 8 г.с. казах на Сигридов и той беше ок с това. Спряха ми я по други причини. Така че не мисля, че се чака определена седмица, за да се включи. Иначе това, което Ирен писа е вярно, с напредване на бременноста нивата падат, например в12 ми беше малко над горната граница, а сега вече е малко под нея като не съм спирала да го приемам по един и същи начин. Добре че не послушах разни мнения тук по форума, че се правело пауза от 1 месец преди изследване, сигурно щях да вляза в дефицит...

# 55
  • Мнения: 124
    [/Здравейте момичета!
    Благодаря ти Дее, че ме мислиш, ами добре съм слава на Бога.
    Днес бях на контролен преглед и ми предписва Магнерот3х1 обаче аз пия и Алеракт 3х1 тя каза така да си ги пия.
    Момичето в аптеката направо се стаписа, защото си взех и Алеракт и Магнерот вика това е много голяма доза магнезий.
    Момичета някоя от вас дали е пила толкова голяма доза или да се насочва към второ мнение. Отделно не иска да ме прегледа с вагинален да види как е серклажа, знам ли. Инече бебето е добре според нея, но пак върви назад от термин 25.12 сега е 28.12.
    Извинявам се пак стана дълго😘😘😘

# 56
  • Мнения: 1 041
От средата на юни месец до сега пия Магнерот 3х1, а за около  половин месец заедно с него пиех Алеракт 2х1. В средата на юни изкървях и се наложи да ходя в спешното. Те ми ги изписаха така. Стария АГ каза, че и той би ги изписал така.

# 57
  • Мнения: 4 518
Аз пия Алеракт 2х1 и Магнерот 3х1 (казаха да увеличава, ако имам много контракции до макс 8 на ден). В нито една аптека не са реагирали странно като си ги купя.
Радвам се, че сте добре.

# 58
  • Мнения: 124
От средата на юни месец до сега пия Магнерот 3х1, а за около  половин месец заедно с него пиех Алеракт 2х1. В средата на юни изкървях и се наложи да ходя в спешното. Те ми ги изписаха така. Стария АГ каза, че и той би ги изписал така.
Много ти благодаря Габи!
Осен и аз да намаля Алеракт на 2 х1,а заедно ли ги пиеше или чакаш час, два преди двете

# 59
  • Мнения: 1 041
От средата на юни месец до сега пия Магнерот 3х1, а за около  половин месец заедно с него пиех Алеракт 2х1. В средата на юни изкървях и се наложи да ходя в спешното. Те ми ги изписаха така. Стария АГ каза, че и той би ги изписал така.
Много ти благодаря Габи!
Осен и аз да намаля Алеракт на 2 х1,а заедно ли ги пиеше или чакаш час, два преди двете

Не съм чакала час два и даже изобщо, защото ще забравя Grinning FB аз не бих рискувала, консултирай се с друг лекар ако трябва, но на своя глава не намаляй.

FB моля, няма за какво. Трябва да се подкрепяме бременните.

Общи условия

Активация на акаунт