Пъргави ритничета от ОКТОМВРИЙСКИТЕ мъничета! - Тема 13

  • 28 754
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 151
Здравейте от мен.
Аз съм с въпрос : има ли някоя на която да са казали за уголемено легенче на бъбрека на бебето? 
На третата фетална при нас се видя на десния бъбрек, левия си е в нормата.
Казаха,че е често срещано при момчетата. Наблюдаваме го и при нужда след раждането ще правим консултация със специалист,но до тогава има да го мисля.... Confused

# 76
  • Мнения: 3 285
На мен казаха на морфологията тази около 20та седмица, че е задържал урина в единия бъбрек и че е нормално за момчетата. Така го каза, че не ме притесни изобщо. Не знам дали става дума за същото.

# 77
  • София
  • Мнения: 1 374
Здравейте от мен.
Аз съм с въпрос : има ли някоя на която да са казали за уголемено легенче на бъбрека на бебето? 
На третата фетална при нас се видя на десния бъбрек, левия си е в нормата.
Казаха,че е често срещано при момчетата. Наблюдаваме го и при нужда след раждането ще правим консултация със специалист,но до тогава има да го мисля.... Confused

На мен казаха на морфологията тази около 20та седмица, че е задържал урина в единия бъбрек и че е нормално за момчетата. Така го каза, че не ме притесни изобщо.
Просто следете нещата след като бебето се роди. Blush Междувременно и на редовните прегледи може да помолите АГ да хвърля по едно око.
За София мога да препоръчам нефролог.

Одри, прави ли/ще правиш ли късна фетална? Там също ще се види как върви задръжката.

# 78
  • Мнения: 3 285
Мерси Simple Smile
То предишната я правих при следящият си АГ, след това нищо не е казвал. А късна ще правя и на друго място, но има още малко време до тогава.

# 79
  • Мнения: 151
Яренце , кого препоръчваш?
Аз четох добри мнения за Галя Златанова и мислех с нея да направя консултация, но приемам предложения.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 374
Яренце , кого препоръчваш?
Аз четох добри мнения за Галя Златанова и мислех с нея да направя консултация, но приемам предложения.
За първи път я чувам. Rolling Eyes

Най-добра се води доц.Гайдарова от педиатрията на Гешов. Но първо- трудно е да се доредиш до нея и да ти обърне качествено внимание.
Второ- имам лични резерви към нея.

Аз съм много доволна от д-р Цанова. Тя е от малкото лекари, които ОБЯСНЯВАТ.

# 81
  • Мнения: 228
Тъй, според моя АГ наличието на белтък в урината не е проблем... Да се радвам ли? Да се тревожа ли? Ще изчакам още седмица, когато трябва да отида за 45-дневния болничен и пак ще му обърна внимание. Иначе си мерих кръвното вчера вечерта и тази сутрин пак - съвсем си е нормално. Но мисля да се в слушам в съветите ви и почвам да го меря всеки ден по едно и също време. Благодаря много за отделеното внимание

# 82
  • Мнения: 1 844
Аз бях с белтък в урината някъде около 19гс мисля, АГ тогава ми каза да повторя пак изследването, при което на следващия път излезе чисто.

# 83
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 935
Аз съм така от началото - появяват ми се кетони и белтък в урината. Ту са положителни, ту са само следи, ту ги няма. С ИР съм и имам промяна в храненето, вероятно е от това. АГ смята, че няма нищо притеснително, кръвното ми е от ниско до нормално. По принцип съм с нормално към високо, но сега падна. От ден първи го меря по 2 пъти на ден, нищо притеснително няма. В 24 г.с. съм, пускам ПКК и урина 1 път месечно.

# 84
  • Мнения: 157
Water_nymph, честито бебче! Пожелавам ти бързо възстановяване и скоро всички вкъщи заедно! От каквото си написала става ясно, че юнакът е добре и няма причина да се обвиняваш за нищо. Много бързо си наваксват после(моето беше 2100гр). Ако има психолог в болницата, поискай да поговориш. Ще се почувстваш много по-добре! Няма нужда непредвидените обстоятелства да помрачават истински важните неща.

# 85
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 305
Момичета, тези които пият антибиотик, пробиотик приемате ли?

Аз пия всеки път иначе после съм с гъбички 👌

# 86
  • Мнения: 938
Момичета, тези които пият антибиотик, пробиотик приемате ли?

Аз пия всеки път иначе после съм с гъбички 👌

Два пъти пих антибиотик заради инфекция и двата пъти Вецев задължително ми даваше и по 10 дни пробиотик.

# 87
  • Мнения: 452
И аз пих пробиотик , но нямаше файда .... пак си ги получих . Честно да си призная искам по бързо да идва октомври , че ми писна с тези антибиотици и лекарства и гадости..... с първата бременност хапче не съм пила дет' се вика а сега .. Confused

# 88
  • Мнения: 704
Момичета, тези които пият антибиотик, пробиотик приемате ли?

Аз пия всеки път иначе после съм с гъбички 👌

Да, и орален, и вагинални пробиотични капсули.
При приема на АБ, имах изписан и вагинален крем, към който слагах и пробиотичните капсули, и след това превантивно също ги слагах.
Слава богу когато пих АБ се разминах от гъбички, дали е от пробиотиците не знам, но със сигурност са повлияли, защото преди време доста пъти съм се срещала с тях.
Много съм доволна и от интимната пяна Гинексид.

# 89
  • Мнения: 1 428
Момичета аз да попитам какво означава несквамозни епителни клетки в урината и уробилиноген пише + онз ден също имах норм.0.1 уробилиноген,но тези несквамозни клетки 😐.Утре съм при Аг и ще я попитам,ама все пак някоя от вас имала ли е?

Общи условия

Активация на акаунт