Обсъждане на имотни обяви-24

  • 34 947
  • 753
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 7 737
Доста от апартаментите и една къща, които гледахме, си стоят непродадени в обявите.

и аз така ги виждам нещата
в тефтерчето ми в имот.бг изчезва до седмица всичко под 100К до седмица
между 130 и 200 си стоят
само в Гео Милев има 2 продадени на 120
в последните две седмици има и леко задържане на цените с тенденция за лек спад
не знам къде е това засилено търсене, засилено предлагане на кутийки виждам аз

на Ilo по обявата - Явлена продават на реални цени

и последно, ние продадохме на обявената цена, но тя беше реална и ненапомпена с опции за пазарлък, без брокер, само с адвокат на купувача, нотариалните такси ги разделихме, така ни изглеждаше честно

# 676
  • София
  • Мнения: 2 400
Цените на отремонтирано жилище в района са такива. Обаче, по НА 76 кв, а по замерване 100? Дали? Първо не ми изглежда така, това са 2 спални по 17-18 квадрата, хол (вестибюл) пак толкова, кухня около 13-14, и ще излезе, че си е под 80 кв.
А ако наистина е повече, бих проверила дали не са завзели някоя портиерна или нещо подобно.

Паркомястото в двора съм убедена, че е пожелателно в най-добрия случай. Ако беше уредено със споразумение с останалите съсобственици със сигурност щяха да го напишат. А и да ти паркират под прозорците на партера не е много приятно.
А обзавеждането... На вкус и цвет... Но все пак, тоя неосоциализъм предполага минимум освежаване поне за мен. Цветовете не са ми никак по вкуса. ПДЧ мебелите също.

Иначе сменени щрангове, инсталации и дограми е голям плюс. Обаче не знам дали са сменили на парното тръбите. Новите не са ли доста по-тънички от тия на снимките?

Последна редакция: нд, 17 окт 2021, 19:54 от Илит

# 677
  • Мнения: 10 604
Herzen,
Отчайвам се вече. Ние не търсим за инвестиция, а за живеене: две спални, като поне едната да е 13-14 кв, хол - 20 кв и кухня - 12, или холокухня 35-40 кв., без първи етаж, може последен, тухла, паркомясто/гараж без край крайни квартали, бюджет 200. Няма и няма!
Този не беше лош
 https://www.olx.bg/d/ad/chetiristaen-apartament-zh-k-bakston-ray … D368-ID8voL0.html
Ако се разменят местата на голяма спалня и дневната. Триъгълните спални стават само за единични легла. Но нямаше никаква възможност за паркомясто, а изложението северно и беше кучи студ. Смятай какви извращения съм гледала, след като това ми хареса на пръв поглед. Двете малки спални и голямата баня бяха отделени с врата, така че да могат да живеят две семейства.
Но се продава от шест месеца и никой не го взима за разлика от по-малки безумни жилища..

# 678
  • Мнения: 9 787
Тъмно е, оживено е (коли и хора). Добре е, че гледа към вътрешен двор. Вижда се, че дори и на слънце през деня са пуснати лампите. Цветовете, окачените тавани и луничките ме потрисат.
Бих направила преустройство, ако е технически възможно - спалнята до кухнята ще я направя дневна, с преход към другата спалня. Така би било по-логично и практично. Спалнята с вестибюла - спалня с офис/уреди.

# 679
  • София
  • Мнения: 2 400
Мандаринке, не става с преустройството. Ще оставиш едната спалня без прозорец. Или да е само една спалнята?

# 680
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Преходна спалня, партер...аз не бих го купила.

# 681
  • София
  • Мнения: 1 727
Някой ще ме осветли ли какво значи "По НА 76 кв, а по замерване 100"?
Местоположението е много добро, но обзавеждането ... сушилнята в хола ме изуми и мен.

# 682
  • София
  • Мнения: 5 134
Някой ще ме осветли ли какво значи "По НА 76 кв, а по замерване 100"?
Жилището на баща ми е така. На всеки етаж е имало по нещо като "обща стая", която е приобщена от прилежащото жилище.
Случило се е преди той да стане собственик и не знам подробности, но предполагам са се разбрали с останалите на етажа и са им платили по нещо на черно.
По НА няма такава стая, няма такива квадрати, но де факто си я има. Вратата към етажа е зазидана и след приобщаването едната от основните стаи вече идва преходна.
Доколкото знам на всички етажи е така.

# 683
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 073
Партер Hands Thumbsdown Хол без прозорец Rolling Eyes Има нужда от тотален ремонт и къртене на всичко, ама при тая цена абсурд Hands Thumbsdown Hands Thumbsdown Hands Thumbsdown

# 684
  • София
  • Мнения: 1 727
Всъщност партер ли е наистина? В обявата пише първи етаж.

# 685
  • София
  • Мнения: 851
Не е партер, но реално си е 75 кв, което идва по 3к на кв, което е тумач,мисля.

# 686
  • Мнения: 253
Не е партер, но реално си е 75 кв, което идва по 3к на кв, което е тумач,мисля.
Този е от доста време на пазара. Преди беше обява на брокерка, която уж била лична приятелка на собственичката.
Та тя каза, че много скоро бил ремонтиран, но според моя вкус е за изриване.
Във входа имаше май 2 airbnb апартамента, които изглеждаха доста добре и с много добър рейтинг.
Ако е за инвестиция, този в сравнение с тях бледнее.
За живеене, на партер/първи етаж с такова текучество на хора също не е ок според мен.

# 687
  • Мнения: 1 088
Ти мани сушилнята в хола, а фризер в спалнята? На първата обява се вижда, че в едната спалня (тая с бутафорната тераса с гледка към море зад леглото) в ъгъла зад вратата има фризер с горно отваряне. На другата обява, съзнателно или не, не е снимано от тази перспектива.

За хола без прозорец и аз недоумявам, според (доста примитивната) скица наистина дневната няма прозорец, като вероятно това е въпросната "усвоена" обща стая. От друга страна на снимките в хола се виждат уж прозорци, че даже и завеси. Освен и те да са бутафория...

А изпълнението "лукс" дето го пише, е направо подигравка. Ваната веднага си личи, че е пластмасова, от тия дето бият на кухо. За столовете в кухнята обути в бели покривки да не говорим... като на кейтъринг.

# 688
  • Мнения: 9 787
Илит, вЕрно съм се объркАла Laughing
Партер е, нали мазето е под кухнята.
Вестибюлът си е класическа архитектура от този период. Съмнявам се, да е приобщен незаконно към апартамента. По-скоро ме съмнява втората тоалетна, в класически апартамент от този вид има само 1 баня тоалетна. А "замерванията" са смешни - купуваш документално това, което е по н.а.

# 689
  • Мнения: 1 260
Разликата в квадратите са стените и балконите,т.е. квадратурата се съпоставя с НС 100 кв.м.

Общи условия

Активация на акаунт