Обсъждане на имотни обяви-24

  • 34 976
  • 753
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 9 682
Ако не паднат цените на материалите не виждам как ще паднат на жилищата. Но пък четох, че ще се вдигат лихвите малко, така че това може да откаже някои купувачи и леко да има охлаждане на пазара.. не знам, интересно ще е.

# 661
  • Мнения: 240
Има едно неписано правило, че обявената цена почти никога не е крайна. Иначе, дори да се намали малко, пак си остават високи за реалната си стойност. Мен ме е страх от ново стройтелство, като гледам след няколко години в какво състояние са сградите. Масовото мнение е, че цените ще се задържат такива или ще растат. Sad
Иначе за сравнение, апартамент в центъра на Гьотеборг, Швеция е на цена от 250хил. евро, 50 квадрата. Роднина си купи. Жилището е много хубаво, скандинавски дизайн и т.н. Влизаш и си живееш, без да се чудиш с какво ще те прецака собственика.

# 662
  • Мнения: 10 542
Е то и тук в ремонтирано жилище влизаш и живееш и никога не знаеш ремонта с какво качество е направен, т.е. дали е бърз и с най-евтините материали или е направен както трябва.

# 663
  • Мнения: 9 820
Пусках наскоро линк към статия от брокери (естествено), които твърдяха, че голяма част от сделките се сключват на офертна цена, максималната отстъпка е 5К евро. При това силно търсене и по-слабо предлагане няма как да е иначе.

# 664
  • Мнения: 10 635
Доста от апартаментите и една къща, които гледахме, си стоят непродадени в обявите.

# 665
  • Мнения: 2 818
Мисля че до 2024 цените ще се удвоят, а до 2030 ни очаква поне очетворяване. Така четох, с всичкото това принтиране на пари и бума в икономиката няма какво друго да се случи. В сащ плащат по 50-100к над офертната цена. Скоро и тук така.

# 666
  • Мнения: 2 315
Приятелка търси с мъжа си апартамент в Тренто Италия. В непретенциозен квартал тристайно жилище за ремонт е средно 250-300 хил. евро.
Скоро и тук така.
Нормално.

Какво общо има между малък провинциален град в Италия и един от най-големите градове в Европа?

# 667
  • Мнения: 10 542
Пусках наскоро линк към статия от брокери (естествено), които твърдяха, че голяма част от сделките се сключват на офертна цена, максималната отстъпка е 5К евро. При това силно търсене и по-слабо предлагане няма как да е иначе.

Именно! И аз си представям отстъпка в рамките на 3 най-много до 5%, но те не са толкова много. На 100 к евро например за малък двустаен, намалението ако е 3 - 5 хиляди, не са 15-20 и пак си идва скъпо за двустайно.

# 668
  • Мнения: 1 013
Приятелка търси с мъжа си апартамент в Тренто Италия. В непретенциозен квартал тристайно жилище за ремонт е средно 250-300 хил. евро.
Скоро и тук така.
Нормално.

Какво общо има между малък провинциален град в Италия и един от най-големите градове в Европа?

Не разбрах какво се пита

# 669
  • Мнения: 10 542
Искаше да каже, че е все едно да сравняваме ябълки с круши. Тренто е малък провинциален 100 хиляден град, а Сф - 2 млн. и е европейска столица.

Последна редакция: нд, 17 окт 2021, 15:17 от blackcat6

# 670
  • Мнения: 9 115
Новото строителство може да е всякакво,но е поне малко по-качествено от "панелките". Или?

# 671
  • Мнения: 10 542
Има си тема за двата типа жилище и дори е актуална!

# 672
# 673
  • Мнения: 1 013
Искаше да каже, че е все едно да сравняваме ябълки с круши. Тренто е малък провинциален 100 хиляден град, а Сф - 2 млн. и е европейска столица.

да де, но тя не разбра, че аз исках да кажа, че щом в малък провинциален град ( в Северна Италия - подчертавам) тристайно жилище е 300 хил, няма нищо ненормално в европейска столица същото да е 150 хил евро, че и повече.
Стига сте се държали тук в темата се едно знаете всичко.
Опитайте да сте полезни на хората по конкретна тема, защото в този подфорум в която и тема да влезе човек му изскачат разговори по всякакви теми между едни и същи 20-ина съфорумци.

# 674
  • Мнения: 10 635
Сушилня в хола не бях виждала до сега!

Общи условия

Активация на акаунт