Мнения за гимназии в Пловдив - 2

  • 30 727
  • 736
  •   1
Отговори
# 420
  • Пловдив
  • Мнения: 9 735
Графиката е хубава специалност. Много неща научават. За програмирането наистина се иска да ти е тръпка. Моята програмистка не желае да се занимава с програмиране, смени посоката. 😃
Навремето не й стигна балът за графиката, тогава имаше изпит по рисуване. Но сега в университета рисува и чертае, та пушек се вдига. Има колежки от графиката. Но определено се иска да можеш да рисуваш за КГ в МГ, ако няма някакви драстични промени в програмата.

# 421
  • Пловдив
  • Мнения: 927
За руската с испански да кажете някоя добра дума. Тамън разкандардисах дъщерята от МГ. Какви дизайни, какво програмиране. Пържен вятър на скара. То това не те ли човърка отвътре, не ставаш нито дизайнер, нито програмист.  Къде се бута между шамарите, не знам. Или пък да я оставя да си чупи главата. Надявах се да не стига бала за МГ, ама стига, за съжаление, и сега съм в пълно недоумение......
Аз мога само да посъветвам да оставите дъщеря си сама да вземе решение.
За Руската с испански - синът ми завършва 11 клас тази година. Не бих казала, че е много лесен език. Трябва си учене.

# 422
  • Пловдив
  • Мнения: 573
А моят завършва 10 клас...испанският не е хич лесен, но пък класът му е супер. Освен това от 2 години в 8 клас предава една симпатична млада дама-г-ца Пънева, която им води и 9-ти и 10-ти клас, но сега ще се разделят с нея. Та тя що годе успя да им оправи огроооомните пропуски от дистанционното в 8 клас. Казвам що годе, защото каквото и да си товорим на родителската и тя, и госпожата по руски, казаха, че дори трите отличнички на класа не са на очакваното ниво в края на 10 клас. Моят е от енерго спестяващите, но е твърдо 5 по езика, колкото и да е труден. Успех!

# 423
  • София
  • Мнения: 23 052
Чак толкова труден не е испанският, особено сравнен с немски или руски. За мен едно време преподавателите бяха най-големият проблем, но вече са други. Май един Медина остана от старите. 😃

# 424
  • Мнения: 4 557
Как са смените във ФЕГ? Доколкото разбрах осмокласниците са само първа, а другите класове се въртят на срокове.Така ли е ?

# 425
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Как са смените във ФЕГ? Доколкото разбрах осмокласниците са само първа, а другите класове се въртят на срокове.Така ли е ?
8-10 клас само първа смяна, 11-12 се въртят. Засега. Ремонтират едно от крилата и предстои всички да минат само първа.

# 426
  • Мнения: 149
Здравейте, мнение на СОУ Св Паисий Хилендарски , интересуват ме паралелките графичен дизайн и изкуствен интелект. Доста интересни и нови, моля за мнение за училището?

# 427
  • Пловдив
  • Мнения: 573
Писах и в седмокласната, ще пиша и тук-едно обикновено квартално училище, което е сложило гръмки имена на паралелки за да привлече деца...и се намира в центъра. Това е!

# 428
  • Пловдив
  • Мнения: 77
Здравейте!

Моля за вашия съвет, като майка на седмокласничка, която има много висок резултат от матурите и се колебае между езикова и търговска гимназия.

# 429
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Здравейте!

Моля за вашия съвет, като майка на седмокласничка, която има много висок резултат от матурите и се колебае между езикова и търговска гимназия.
[/quote

Аз съм 100% за езикова.

# 430
  • София
  • Мнения: 1 782
Лиляната категорично не е обикновено квартално училище. Нивото се поддържа още от първи клас. Да, паралелките след седми клас не са толкова силни както до седми, но училището е с традиции и добро ръководство.

# 431
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Лиляната категорично не е обикновено квартално училище. Нивото се поддържа още от първи клас. Да, паралелките след седми клас не са толкова силни както до седми, но училището е с традиции и добро ръководство.

Питането беше за "Паисий Хилендарски", а не за "Патриарх Евтимий"

# 432
  • София
  • Мнения: 1 782
Извинявам се тогава, прочела съм грешно.

# 433
  • Пловдив
  • Мнения: 9 735
Тези два профила са много "млади" още в П. Хилендарски.
Иначе за мен е компромисно, ако се цели гимназия. поне местоположението му е добро де. Център е все пак. И с това се изчерпват предимствата. Мое мнение.

За колебанията между ЕГ и НТГ - това са два съвсем различни типа училище. То не е като да сравниш двете ЕГ с хуманитарната.
Въпрос на приоритет дали искате общообразователно училище или специализирано такова т.е. професионална гимназия.

# 434
  • Пловдив
  • Мнения: 5 951
За избора между НТГ и езикова гимназия - ние катогерично бяхме за езикова и дори НТГ не сме писали при реденето на желанията.
Ако детето е с много висок резултат, лично за мен е по-добре да отиде в ЕГ. По принцип там са и най-отбраните деца и такива, които постоянно участват в конкурси и се стремят да се доказват, така че  ако и вашето дете е амбициозно, може би там ще е добър избор.
Плюс на НТГ е, че ще излезе с професия

Общи условия

Активация на акаунт