Наближава голям бебевалеж, СЕПТЕМВРИ ще ни донесе мома или младеж! (Тема 6)

  • 30 044
  • 482
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 966
Sunshine 1992,
Две седмици хъркане и щом се мъчи детето, не ми изглиежда нормално.  Може би трябва да се пусне носен секрет да се види дали няма бактерия. Настоявай пред педиатъра за нов преглед или иди на друг. И в болницата, където си родила също трябва да имаш право на преглед за детето.

Последна редакция: ср, 13 окт 2021, 18:59 от steli4ka s

# 451
  • София
  • Мнения: 771
Mирa, трети последен болничен се взема от ЛЛ, да. Втория (от болницата) е за 42 дни, така че трябва да имаш време още за третия.

Препоръчайте ми космонавт, моля. Не мога да избера

# 452
  • Мнения: 5 998
Днес звънях на моят личен лекар, той ми каза, че трябвало педиатъра да ми издаде този последен трети болничен.... Вече не знам на кого да вярвам. 😁 Другата седмица ще водя малкия на консултация и ще питам неговата лекарка.

Космонавти аз купих от H&М и Carnival kids.

# 453
  • Мнения: 649
Третият болничен се взима от педиатъра на детето.

# 454
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 266
Малкият вече е на 20 дни. Излизаме всеки ден.
Излизането с две малки деца е лудница. Подготовката е близо час. 😆 Без нерви оставам, но навън е по-добре, вкъщи полудявам. По 2-3 часа стоим в парка.

Пуснаха ми кръвни изследвания и се оказа, че съм с висок холестерол. 😩

# 455
  • Мнения: 2 836
Дами,
Минахте ли вече момента с фазата - скок в растежа. Защото мисля, че при нас започна сега на месечинката.
Моля други да споделят за признаците _ при бебка е раздразнителност, не спи с часове, стои на гърдите само, реве даже като я нося на ръце...

# 456
  • Мнения: 5 998
Моля други да споделят за признаците _ при бебка е раздразнителност, не спи с часове, стои на гърдите само, реве даже като я нося на ръце...
При моят син има такива дни, но мисля, че се дължи на коликите. Има дни, в които цял ден не спи в леглото си.. само на мен(или баща си), ако не го държим на нас да спи, ще яде чрез 15 Мин, реве, мрънка...
В чудо се виждам такива дни като настъпят.
Иначе четох за т.нар "бързи фази на растеж", но не забелязвам някаква голяма промяна или активност, която да е било примерно 2-3 дни и след това никога да не се е повторило. А доколкото разбрах те с това се характеризират.

# 457
  • Мнения: 2 836
Благодаря за отговора 🌷
А за контр прегледи на бебчетата на всяка месечинка ли ходите или директно на 2рата за ваксина?

# 458
  • Мнения: 295
Казаха ми да я заведем да я претеглят( нямаше месец от раждането), скоро пак само за това ще ходим и от втория месец започваме с ваксините.

# 459
  • Мнения: 5 998
До навършване на година (поне) знам, че се ходи всеки месец на консултация при педиатъра, освен ако няма нещо извънредно.

# 460
  • Мнения: 1 725
Има ли някое бебе с непоносимост към белтъка тук. Днес ще ходим на гастро с моя мъж. Целият е в пъпчици и лишеи.
Отделно колко спят вашите бебета. 43ти ден ни е днес и почти не спи през деня. Вече вижда и му е интересно да му говорим, опитва се да повтаря и звуци като гледа много съсредоточено в устата ни.

# 461
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 266
Нашият педиатър каза, че няма смисъл от всеки месец накрая. И без това само го теглеше и изобщо не го преглеждане.

# 462
  • Мнения: 147
Петя, ето нещо полезно за съня, горе долу по такива се ориентирам Simple Smile има доста информация baby awake time and naps, wake windows и т.н. Ако потърсите консултант по сън също съветват да се спазват някакви интервали на будуване.





# 463
  • САЩ
  • Мнения: 471
Отделно колко спят вашите бебета. 43ти ден ни е днес и почти не спи през деня. Вече вижда и му е интересно да му говорим, опитва се да повтаря и звуци като гледа много съсредоточено в устата ни.

Моята мадама е на 19 дни и почти не спи през деня и вечерта. Неспокойна е, заспива за 15 мин и се събужда. По цял ден е на гърда или в ръцете ми, опитвам се да я приспя, но не става. Нищо не мога да свърша из къщи, не знам какво да правя. Пробвах да я нося в слинг днес, но хич не и хареса, по нататък ще пробвам пак. Ти опита ли?

# 464
  • Мнения: 1 725
Чесно казано не бих, иначе ще трябва го нося като малко кенгуру по цял ден. Опитвам се повече да го гушкам за пеиспиване, но не върши работа. Заспива на гърдите ми, сложа го на ръце и веднага отваря очи и ми се смее. А да вече хвърля по някоя и друга усмивка.

Общи условия

Активация на акаунт